Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2018/2019      Grudzień 2018

 
 Jasełka 2018
 

 


 20 grudnia w naszej świetlicy odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. 


Wzięli w nim udział chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej, którzy w losowo dobranych parach mieli wykonać jak najdłuższy łańcuch z kolorowego papieru, według własnego pomysłu. Na wykonanie zadania mieli tylko 10 minut. Po upływie wyznaczonego czasu każda para rozłożyła swój łańcuch na podłodze, a jury wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli: Andżelika Sulikowska i Mateusz Iwaniszyn, drugie - Wiktoria Skura i Katarzyna Łukasiewicz, natomiast trzecie - Klaudia Czarnik i Milena Markiewicz oraz Joanna Patryarsz i Agata Janowska. Na koniec wszystkie wykonane łańcuchy połączyliśmy w jedną całość i udekorowaliśmy nim naszą świetlicę. 

Julia Kowalczyk i Agnieszka Morawska

 

 Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w konkursie plastycznym pt. „Co nam daje las?" organizowanym przez Nadleśnictwo Goleniów.


W 18 grudnia 2018r w świetlicy Nadleśnictwa odbyło się uroczyste wręczenie nagród   i wyróżnień. Wśród laureatów znalazło się  12 uczniów naszej szkoły. Gratulacje dla laureatów J

     • Oliwier Miłek klasa 2bc – III miejsce
     • Piotr Kubiak klasa 2bc – III miejsce
     • Daria Kulik klasa 2bc – wyróżnienie
     • Klaudia Czarnik klasa 5a – I miejsce
     • Joanna Patryarsz klasa 5a – II miejsce
     • Andrzej Zwierz klasa 5a – III miejsce
     • Roksana Głowacka 5b - Wyróżnienie
     • Wiktoria Skura klasa 6b – III miejsce
     • Julia Kosiaty klasa 7a - Wyróżnienie
     • Miłosz Barcikowski klasa 7a – III miejsce
     • Agnieszka Serdyńska klasa 7b – I miejsce
     • Paweł Staszak klasa 8bc – III miejsce
 
 
 
 W połowie listopada w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny pod nazwą „Liczby Niepodległości”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej. Arkusz testu zawierał 11 zadań, podczas rozwiązywania których uczniowie musieli wykazać się  znajomością historii i umiejętnościami matematycznymi. Nowym Mistrzem matematyki została Klaudia Czarnik z klasy 5a, która zdobyła maksymalną liczbę punktów. Wicemistrzem został Andrzej Zwierz również z klasy 5a. II wicemistrzami zostali równocześnie: Miłosz Barcikowski z klasy 7a i Andżelika Sulikowska z klasy 8a. 
 
DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W KONKURSIE, A DLA ZWYCIĘZCÓW GRATULACJE. Zapraszam wszystkich do udziału za rok.
Magda Wojciechowska Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak uczniowie wielu innych szkół
z naszego województwa, włączyli się w przygotowania największego marszu dla życia organizowanego przez Bractwo Małych Stópek ze Szczecina.


 
Nasze zadanie polegało na przepisaniu na płótno dwóch stron tekstu encykliki Ojca Świętego Benedykta XVI „Dues caritas est” (Bóg jest miłością). Wszystkie fragmenty zostaną połączone w całość. Powstała w ten sposób tkanina będzie niesiona przez uczestników Marszu dla Życia, który odbędzie się 28 kwietnia 2019r. W Szczecinie. Julia Kowalczyk


 Dnia 06.12.2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w Wojewódzkim Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora SOSW nr 2 w Szczecinie. 


Nasi zawodnicy zdobyli III miejsce. Wszystkie spotkania sędziowali piłkarze szczecińskiej Pogoni, którzy na koniec rozegrali mecz ze zwycięską drużyną. Naszą szkołę w zawodach reprezentowali:

     • Adrian Staciwa
     • Daniel Kaczmarek
     • Wojciech Barycza
     • Miłosz Barcikowski
     • Jakub Garbaciak
     • Grzegorz Żyła

Wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez  klub piłkarski „Pogoń”. 

 

więcej

 

 

 W środę 5 grudnia 2018 r. można było poczuć magię świąt
w jadalni Zespołu Szkół w Goleniowie , gdzie odbył się konkurs ”Aranżacja  stołów bożonarodzeniowych”

 

W konkursie uczestniczyła młodzież  wszystkich klas Szkoły Branżowej. Stoły były udekorowane z gustem, a jednocześnie znakomicie trafiały w świąteczny nastrój, co można było zobaczyć podczas oceniania i oglądania  wystawy tych aranżacji. Wśród oglądających byli również goście spoza szkoły-  odwiedzili nas seniorzy z Centrum Aktywności Lokalnej, którym dekoracja stołów bardzo się podobała. W konkursie I miejsce zajęli uczniowie z klasy I BS (kucharz), II miejsce zostało przyznane klasie I BS  (pracownik pomocniczy obsługi hotelowej), natomiast miejsce III zajęły uczennice z III klasy BS (kucharz). Mamy nadzieję, że uczniowie będą pielęgnować tradycję dekorowania stołów świątecznych również w swoich domach. 

Barbara Całkiewicz

więcej

 

 4 grudnia w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się Quiz Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu

 

Impreza zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego kolejny rok cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. W kategorii klas młodszych zwyciężyli: Maria Czarnik, Agata Janowska i Mateusz Iwaniszyn. W kategorii klas starszych po bardzo wyrównanej walce wygrali: Wojtek Barycza, Adrian Staciwa i Daniel Kaczmarek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

 

więcej

 

 „Co nam daje las?” to temat konkursu plastycznego organizowanego przez Nadleśnictwo Goleniów, w którym  uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie. 

Celem konkursu było zainteresowanie młodego pokolenia przyrodą, kształtowanie postaw przyjaznych środowisku, wzbudzenie zainteresowania zawodem leśnika, a także promocja drewna jako surowca odnawialnego. W konkursie na szczeblu szkolnym wzięło udział 28 uczniów z klas I-VII. Komisja konkursowa wybrała 15 prac  plastycznych, które przeszły do drugiego międzyszkolnego etapu konkursu. Wszystkim laureatom gratulujemy i czekamy na dalsze wyniki. Konkurs na szczeblu szkolnym przygotowała i przeprowadziła Pani Dorota Baczewska.

 

więcej

 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak