Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2014/2015      Czerwiec - 2015

 

 Już są wakacje

 
 
Życzymy udanego odpoczynku.

 
 
 26 czerwiec 2015 r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015


 XI Lokalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych  Goleniów 2015


Zespół Szkół w Goleniowie oraz klub  sportowy „Gwiazda”, byli w dniu 16 czerwca organizatorami XI Lokalnego  Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, pod patronatem starosty goleniowskiego Pana Tomasza Kulinicza. Dzień Treningowy to impreza sportowa pozwalająca na sprawdzenie i zademonstrowanie  przez jej uczestników zdobytych na lekcjach wychowania fizycznego, treningach i zajęciach rewalidacyjnych umiejętności ruchowych.  Jak co  roku należało pokonać osiem torów przeszkód nawiązujących do różnych  dyscyplin sportu.
Zawodnicy biegali slalomem tocząc piłkę rakietą tenisową lub przewlekając szarfę przez kółka ringo,  nakładali obręcze na stojaki, przebiegali przez przeszkody, przenosili piłki o różnym ciężarze, sadzili „ziemniaki”. Konkurencje nie były oceniane. Na każdego uczestnika Dnia Treningowego czekało podium z medalami, a dla występujących drużyn puchary, ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Słodki poczęstunek, wszystkim zawodnikom, jak co roku zapewniła firma „Asprod” z Klinisk.

Nie zawiodły również występujące drużyny, których było 9: z Zespołu Szkół w Goleniowie, , Zespołów Szkół nr 10 i 12 w Szczecinie, Przedszkola Terapeutycznego ze Szczecina i Środowiskowego Domu Samopomocy  z Goleniowa. Należy wspomnieć o pokazach Aikido rozpoczynających zawody, podczas których zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół, trenowani przez Pana Dariusza Wacławka.
 
 
więcej


 W dniu 18 czerwiec 2015 roku odbyło się spotkanie z Okręgowym Inspektorem Pracy ze Szczecina. 


Pan Inspektor spotkał się z uczniami gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z bezpieczeństwem i higieną pracy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadawali precyzyjne pytania, na które Pan Inspektor chętnie odpowiadał. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Alicja Rotter

więcej

 

 Wycieczka do Poznania 


Uczniowie klas IV a, V a i VI a Zespołu Szkół, w dniu 11 czerwca odwiedzili stolicę Wielkopolski - piękne miasto Poznań. Przyglądaliśmy się starówce tego miejsca, okazałym zabytkom, w murach których zapisała się historia miasta oraz legendarnym koziołkom, gromadzącym w samo południe tłumy pod ratuszem. Z uwagi na lejący sie z nieba żar, najbardziej przyciągały nas swoim chłodem liczne zabytkowe staromiejskie fontanny. Drugą połowę dnia spędziliśmy w cieniu drzew poznańskiego Nowego ZOO, gdzie zaznajamialiśmy się z przedstawicielami egzotycznej fauny zamieszkującej rozmaite krajobrazy Ziemi. Pełni wrażeń, dumni z własnej kondycji fizycznej, z opalenizną na twarzach i uśmiechem wróciliśmy do Goleniowa. 

Organizator - Sylwia Piórkowska-Zubko

więcej


 W dniu 11.06.2015 r. odbyła się wycieczka do Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu na Dzień Otwarty Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie w ramach akcji programu Kultura bezpieczeństwa


Celem wycieczki była obserwacja pokazów i udział w warsztatach z zakresu użytkowania środków ochrony indywidualnej, zasad udzielania pierwszej pomocy, zapobiegania dolegliwościom układu mięśniowo-szkieletowego i oddechowego człowieka. Dodatkową atrakcją dla naszych uczniów była możliwość przeprowadzenia ćwiczeń na symulatorach znajdujących się w ZS Morskich w Kołobrzegu. Uczniowie: Krystian Sulikowski z klasy II g, Jacek Kuśmirek z klasy III g oraz MacIej Tomkowicz z klasy I ZSZ chętnie uczestniczyli w warsztatach oraz ćwiczeniach, dzielnie reprezentowali Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie. 

Alicja Rotter i Jolanta Paś

więcej


  W dniu 9 czerwiec 2015 roku odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy I, II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 do Hotelu Radisson Blu w Szczecinie. 


Celem wycieczki było kształtowanie pozytywnego wizerunku ucznia w środowisku społecznym, jako potencjalnego pracownika, klienta i użytkownika oraz zaprezentowanie młodzieży obiektu gastronomicznego, jakim jest Hotel Radisson Blu w Szczecinie. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem i strukturą części gastronomicznej Hotelu Radisson Blu. Po obiekcie oprowadzał nas szef kuchni pan Wiesław Kartasiński, który pokazał nam całe zaplecze gastronomiczne obiektu. Młodzież mogła zapoznać się z profesjonalnymi urządzeniami gastronomicznymi, na jakich w przyszłości być może będzie pracować.  Podczas wycieczki towarzyszyła nam wspaniała pogoda, a wszystkim dopisywał humor. 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak