Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2013/2014      Czerwiec 2014
 
 27.06.2014 r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 
 
 
 

 „Najlepsi z Najlepszych” Powiatu Goleniowskiego. 11 czerwca 2014 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród wyróżnionym uczniom i nauczycielom szkół prowadzonych przez Powiat Goleniowski. 
 
 

 
 
 
 

 
 We wtorek 10.06.2014r. klasy I-IIIc I i II B, II bc, IV-VI B i IV a, wraz 
z wychowawcami i opiekunami, wybrały się na autokarową wycieczkę do Kołobrzegu. Po dojechaniu na miejsce wybraliśmy się spacerem do pierwszego punktu naszej wyprawy, jakim było Muzeum Oręża Polskiego. Podziwiając Kołobrzeg, dotarliśmy do muzeum, w którym ogromne wrażenie, szczególnie na chłopcach, zrobił ogrom zgromadzonego tam sprzętu do walki wojennej. Największą popularnością cieszył się transportowy sprzęt wojskowy oraz czołgi. Następnie udaliśmy się na Latarnię Morką, z której podziwialiśmy krajobrazy morskie i ćwiczyliśmy wytrzymałość nóg podczas wspinaczki na górę i zejście na dół. Kolejnym punktem wyprawy był obiad w Mc Donalds, gdzie podczas krótkiego pobytu, można było skorzystać również z atrakcji sportowych, takich jak: koszykówka, rowery treningowe. Po obiedzie, pojechaliśmy spalić kalorie na Dzikim Zachodzie. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Był przejazd bryczką, podczas którego umilaliśmy sobie czas śpiewem, dojenie krowy, przejazd na koniu, konkursy w stylu kowbojskim, strzelanie z łuku. Karmiliśmy zwierzęta, skakaliśmy na trampolinie, przyjmowaliśmy barwy indiańskie, skosztowaliśmy też czekolady płynącej wprost z fontanny. Po długim dniu, pełnym atrakcji, wszyscy wróciliśmy do domu z cudownym humorem. W dniach od 8 do 10 czerwca 2014 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Międzyzdrojów. Klasa 3 Gimnazjum w ramach własnej inicjatywy zaplanowała wycieczkę do Międzyzdrojów, miało to być połączenie wypoczynku z nauką, lekcje odbywały się w innych warunkach, poza murami szkoły. Do tego projektu uczniowie klasy 3 zaprosili uczniów z klasy 1 i 2 Gimnazjum oraz z klasy 5 i 6 Szkoły Podstawowej. Uczniowie mieli okazje w praktyce sprawdzić swoje umiejętności i wiadomości. Z naładowanymi akumulatorami i w dobrym humorze wróciliśmy cali i zdrowi do szkoły.

 
 więcej [Plik Acrobat PDF - 2,99 MB] Klasy I-II b i II bc trzeciego czerwca wybrały się na wycieczkę do Szczecina. Jechaliśmy pociągiem i tramwajem. Odwiedziliśmy ogrome centrum handlowe. Sami zamówiliśmy sobie jedzonko, które było pyszne. Spotkaliśmy "ruchome" dinozaury. Wrażenia były niesamowite. Wycieczka bardzo nam się podobała i chcemy powtórki. 02.06.2014 r. - szkolny Dzień Dziecka. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Mając to na względzie postanowiliśmy, że tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole będzie przebiegał pod hasłem „Ruszaj śmiało swoje ciało”. Po raz pierwszy do wspólnych obchodów tego święta zaprosiliśmy gości z OREW-u z Przybiernowa i Goleniowa. Niestety pilne obowiązki w placówce nie pozwoliły Tym drugim na przybycie do naszej szkoły. Trzeba przyznać, że się działo…ruszaliśmy śmiało ciało: skoki w workach, biegi na nartach, zawody w przelewaniu wody, puzzle gigant, wszyscy ćwiczyli jak super roboty, zawody wycisnęły z Nich siódme poty. Kto na fizyczny wysiłek nie miał ochoty temu w głowie nie były głupoty: wytężał umysł i ćwiczył palce, malował i zgadywał, w jakiej to bajce, były widziane postacie bajkowe ukryte sprytnie w zabawie quizowej. Któremu uczniowi sił dużo zostało, jeszcze sumo na Niego czekało. Sumo z OSiR – u za darmo wypożyczone, w ręce uczniów powierzone. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, mogliśmy przeznaczyć na smakołyki pachnące: kiełbaski, słodycze i watę cukrową wszystko popite było wodą zdrową. Na pożegnanie wspólne w kółeczku balowanie i zumby tańcowanie. Dzień był męczący, ale wesoły. Może uczniowie jeszcze chętniej będą przychodzić do naszej szkoły.  

Cień Dziecka - Julia Kowalczyk


więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak