Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2015/2016      Czerwiec 2016

 

 Wakacje w Zespole Szkół w Goleniowie

Po raz kolejny Stowarzyszenie „Niepokonani” działające przy Zespole Szkół w Goleniowie, organizuje półkolonie dla uczniów szkoły, tym razem pod hasłem: „Ahoj przygodo!!!” . Po napisaniu projektu i  uzyskaniu dotacji z Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie i organizacji „Salsa razem”, wyruszamy na wyjazdowe półkolonie, przeżywać codziennie nowe przygody.


Wakacyjne półkolonie w Zespole Szkół trwają od 29.06.2016 r. do 08.07.2016 r. Każdy dzień jest wyjazdowy. Codziennie jesteśmy w innym miejscu i odbywamy nowe,  atrakcyjne wycieczki.

 

 • 29.06.2016 r. - jedziemy do Gospodarstwa Agroturystycznego w Tarnówku, gdzie odbędą się warsztaty wypieku chleba.
 • 30.06.2016 r. – będziemy pływać jachtem z Lubczyny po jeziorze  Dąbie i zażywać kąpieli oraz relaksu na plaży.
 • 01.07.02106 r. – jedziemy do Świnoujście zwiedzać Fort Gerharda.
 • 04.07.2016 r. – jedziemy do Kołobrzegu pływać statkiem po morzu, plażować i spacerować po nadmorskiej miejscowości.
 • 05.07.2016 r. – jedziemy do Szczecina do Muzeum Techniki, nauczymy się też poruszać w większym mieście, korzystać z biletomatów, samodzielnie zamawiać dania w restauracji.
 • 06.07.2016 r. – jedziemy do Parku Wieloryba w Rewalu.
 • 07.07.2016 r. – jedziemy do kina Helios w Szczecinie na fil „Mój przyjaciel orzeł”, będziemy też spacerować po centrum handlowym i przemieszczać się w dużym mieście.
 • 08.07.2016 r. – jedziemy do Międzyzdrojów, korzystać z atrakcji Parku Linowego. 

Monika Jastrzębska

więcej


 Koniec roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych obfituje nie tylko w uroczystości podsumowujące całoroczną pracę uczniów i nauczycieli. Jest to także czas intensywnych działań finalizujących przygotowania do rozpoczęcia realizacji projektu Erasmus+.

Spośród 695 wniosków, które wpłynęły do Narodowej Agencji 152 wnioski otrzymały wsparcie finansowe ( w tym z województwa zachodniopomorskiego wpłynęło 28 wniosków – zakwalifikowanych do realizacji 7) Wśród nich jest wniosek Zespołu Szkół Specjalnych, który w konkursie wniosków zajął 7 miejsce i otrzymał dofinansowanie w kwocie: 28 930 EUR .


Pieniądze te przeznaczone będą na poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganej przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe. W przypadku ZSS  są to wyjazdy na dwutygodniowe kursy j. angielskiego na poziomie B1 i B2 do Zjednoczonego Królestwa i Irlandii.

Zespół Szkół Specjalnych opracował Europejski Plan Rozwoju placówki, w którym napisał:

„Staramy się podnieść  jakość nauczania i uczenia się osób z upośledzeniem umysłowym. Nasi nauczyciele posiadają wysokie kwalifikacje, prowadzą nowoczesne terapie wykorzystujące wysokospecjalistyczny sprzęt, ale brak im znajomości języka angielskiego na takim poziomie, aby umożliwił im:

 • udział w programach międzynarodowych,
 • aktualizację wiedzy dotyczącej terapii prowadzonych w naszej szkole,
 • zdobycie nowych doświadczeń w pracy z osobami upośledzonymi poprzez kontakt z nauczycielami spoza naszego kraju,
 • promocję naszych działań i wymianę doświadczeń poza granicami kraju,
 • pełne wykorzystanie zasobów internetu do uatrakcyjnienia zajęć lekcyjnych, szczególnie z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, wyjątkowo trudnych do opanowania przez naszych uczniów,
 • poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły. (…)

Udział w kursach języka angielskiego zorganizowanych w środowisku anglojęzycznym znacząco przyśpieszy proces przyswajania tego języka.”

Wierzymy, że realizacja projektu przyczyni się do spełnienia tych założeń. 

 

 

 24.06.2016 r. w Zespole Szkół, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2106. 


Przy pięknej słonecznej pogodzie, wśród zaproszonych gości i rodziców, świętowaliśmy początek wakacji.  Przywitał nas zespół uczniów z Koła Teatralnego :Jestem inny niż mnie znacie”, scenką rodzajową o przespaniu zakończenia roku. O oprawę muzyczną, zadbał zespół szkolny „Ananasy”. Były nagrody za najlepsze wyniki w nauce, najlepiej zdane egzaminy, najlepiej napisane sprawdziany, ale też za ogromne, u niektórych uczniów,  postępy w rozwoju. Pożegnaliśmy absolwentów piosenką i poprosiliśmy o pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej. Uczniowie razem z wychowawcami udali się do klas po odbiór świadectw, a potem na zasłużony ciężką, całoroczną pracą poczęstunek. 

Monika Jastrzębska

więcej

 

 Przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej postanowili po raz ostatni wspólnie poświętować przed wakacjami. 


Na rodzinnym pikniku pojawili się razem ze swoimi rodzicami oraz rodzeństwem i jednocześnie z nimi brali udział w przygotowanych przez wychowawców zabawach muzyczno-ruchowych i zawodach sportowych. Największym powodzeniem cieszyły się bańki mydlane, które okazały się być wspaniałą atrakcją zarówno dla młodszych, jak i dla nieco starszych uczestników pikniku J. W przerwach pomiędzy różnymi aktywnościami wszyscy obecni raczyli się kiełbaskami z grilla i słodkościami przygotowanymi przez rodziców. 

Organizatorzy

więcej


 W czwartek 9.06.2016 r. uczniowie II i III klasy Gimnazjum 
wraz z opiekunami udali się na zwiedzenie Oczyszczalni Ścieków Komunalnych w Goleniowie. 

Młodzież miała możliwość poznanie budowy oczyszczalni ścieków, w tym działania niektórych urządzeń, organizmów wspomagających oczyszczanie wody oraz  poznanie metod oczyszczania ścieków. Uczniowie dowiedzieli się także, że prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni jest niezbędne do zapewnienia poprawy jakości wody oraz poprawy komfortu życia mieszkańców naszej gminy. 

Alicja Rotter

więcej

 

 W dniu 9 czerwiec 2016 roku odbyło się spotkanie z Okręgowym Inspektorem Pracy z Szczecina. 

Pan Inspektor spotkał się z uczniami klasy III Gimnazjum i klasy I, II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz Pan  Inspektor przedstawił młodzieży prawa jaki im przysługują w pracy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadawali precyzyjne pytania, na które Pan Inspektor chętnie odpowiadał. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. 


 W środę 8 czerwca, w Zespole Szkół w Goleniowie, odbył się Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. 


Organizatorem imprezy był klub sportowy „Gwiazda” działający w szkole, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem – Koło Terenowe w Goleniowie oraz Starostwo Powiatowe w Goleniowie. O godzinie 10.00, w rytm marsza olimpijskiego, uczestniczące w zawodach zespoły z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie, Szkoły Podstawowej nr 4
i Środowiskowego Domu Samopomocy w Goleniowie, Przedszkola Terapeutycznego i Zespołów Szkół nr 10 i nr 12
w Szczecinie oraz w Nowym Czarnowie i Goleniowie, wmaszerowały na salę gimnastyczną, na której miał się odbyć festyn sportowy. Po ceremonii otwarcia i wciągnięcia flagi olimpijskiej na maszt przystąpiono do przeprowadzenia konkurencji polegających na pokonaniu dziewięciu torów przeszkód, nawiązujących do różnych dyscyplin sportowych. Przez ponad godzinę, 60 uczestników Dnia Treningowego, demonstrowało na sali gimnastycznej swoje umiejętności fizyczne, za które nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Fundatorami nagród był Powiat Goleniowski, Gmina Goleniów i Zakład Karny w Goleniowie. Słodki poczęstunek przygotowała
Piekarnia „Asprod” z Klinisk i Gmina Goleniów.


więcej


 MY DIAMENTY I PERŁA BAŁTYKU, czyli słów kilka o wycieczce Szkoły Przysposabiającej do Pracy do Kołobrzegu!


  Wycieczka - najwspanialsza lekcja i sprawdzian umiejętności zarazem! Nagle nasz codzienny świat zmienia się, a emocje i radość stają się monumentalne jak Bazylika Najświętszej Marii Panny, z której podziwialiśmy panoramę Kołobrzegu! Na naszej drodze wyrosły również: port z Latarnią Morską, zabytkowy budynek poczty, Ratusz, który jest obecnie siedzibą władz miasta. W porcie jachtowym Marina Solna nabieraliśmy odwagi do piątkowego żeglowania po Jeziorze Dąbie oraz podziwialiśmy Redutę Morast. Przez Kołobrzeg wędrowaliśmy ze słońcem w ramionach! Wytchnienie czekało na nas w grabowym bindażu nazywanym w Kołobrzegu Tunelem Miłości. Nagrodą dla wszystkich, którzy stawiali czoła wyzwaniom i mieli odwagę pokonywać swoje słabości, był odpoczynek na bałtyckiej plaży oraz wizyta w Aquaparku Milenium.   Podsumowując: diamenty błyszczały w kołobrzeskim słońcu! Brawo! Już czekamy na kolejną wycieczkę! Ciepło pozdrawiamy z Goleniowa panią Ewę - naszego kołobrzeskiego Anioła i dziękujemy za wielkie serducho! 

 

więcej


 01.06.2016 r. wspólnie z uczniami Naszej Szkoły, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Stadionie OSiR w Goleniowie. 

Mimo, że pogoda straszyła burzami, i odległość od szkoły do OSiR-u jest znaczna, udaliśmy się na miejsce całą gromadą. Marsz był dla nas rozgrzewką, przed sportowymi atrakcjami, przygotowanymi przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego. W miłej atmosferze, otoczeniu przyrody i sprzętu do ćwiczeń na świeżym powietrzu, upływał nam czas. Konkurencji sportowych było sporo: wyścigi rzędów, rzut piłką lekarską, biegi na 100 i 60 metrów, wyciskanie ciężaru na siłowni pod chmurką, odbijanie piłki nożnej. Dużą atrakcją wśród uczniów, nie tylko tych najmłodszych, cieszył się plac zabaw. Po części sportowej, rozpoczęliśmy biesiadowanie przy ognisku. Były pieczone kiełbaski, pączki, lody i napoje. Wszystko to, przy dźwiękach gitary i wspólnym śpiewie. Po powrocie do szkoły, zostały wręczone nagrody i dyplomy, dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach sportowych oraz rozegrany mecz piłki siatkowej: nauczyciele kontra uczniowie. Dzień Dziecka na sportowo, z odrobiną muzyki i wspólnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, wszystkim sprawił wiele radości. 

Monika Jastrzębska

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak