Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2017/2018      Czerwiec 2018

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół
w Goleniowie Przez dziesięć miesięcy nasz statek pływał po wielkich wodach...bywało burzowo- jak to na morzu. Ale 22 czerwca bezpiecznie dotarliśmy do brzegu J  Podczas uroczystej akademii nagrodę specjalną Starosty Goleniowskiego otrzymała z rąk Pani Renaty Chomińskiej dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu uczennica Sylwia Janowska. Uczniowie Julia Kosiaty i Adrian Staciwa za zdobycie tytułów Mistrza Polski odebrali nagrody z rąk Pani Faustyny Kuradczyk przewodniczącej Rady Rodziców. Następnie nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, najlepsze wyniki w sporcie, najlepiej napisali egzamin gimnazjalny.  Były również nagrody za szczególne zaangażowanie w życie klasy i szkoły, ale też za ogromne – u niektórych uczniów,  postępy w rozwoju. Nie zabrakło wyróżnień dla uczniów, którzy odnoszą sukcesy w dziedzinach artystycznych - należących do szkolnego teatru „ Jestem inny, niż mnie znacie” oraz tych, którzy wyróżniają się ogromnym talentem plastycznym J Były podziękowania dyrektora szkoły Wojciecha Maciejewskiego dla rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły oraz specjalne podziękowania dla absolwentów. O oprawę artystyczną uroczystości zadbała ekipa szkolnego teatru oraz zespół muzyczny  „Rozśpiewani Niepokonani”, a o słodki poczęstunek tradycyjnie Piekarnia „Asprod”
z Klinisk Wielkich. 
Ahoj załogo! Wakacje czas zacząć! 
Diana Doszczeczko - Biczkowska


 
 W dniu 18 czerwca odbył się w Zespole Szkół w Goleniowie Konkurs Matematyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej pt. "Woda w życiu
i matematyce 2018” W konkursie wzięli udział uczniowie klas Szkoły Podstawowej klas IV- VII. Zadania konkursowe dotyczyły stosowania matematyki w życiu codziennym w oparciu o zasoby wody. Zwyciężczynią konkursu została Andżelika Sulikowska z klasy 7a, miejsce drugie zajął Mateusz Suchy z klasy 5a, trzecie miejsce w tym roku szkolnym przypadło Miłoszowi Barcikowskiemu z klasy 6a. Konkurs składał się w tym roku szkolnym z jednego dwugodzinnego etapu. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z wykorzystaniem wody w życiu codziennym oraz różnymi sposobami jej oszczędzania podczas wykonywania codziennych czynności. Wszystkim  nagrodzonym serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału za rok. 
 Lubczyna 15.06.2018 Piknik - "Rozwiń żagle" edycja drugaW swoje gościnne progi, po raz kolejny, przyjęła uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Goleniowie załoga Szkoły Podstawowej w Lubczynie. Nasi uczniowie mogli nie tylko rozwijać swoje zainteresowania i pasje, ale także integrować się z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Goleniowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Lubczynie. Było mnóstwo fantastycznej zabawy i moc atrakcji. Śpiewaliśmy szanty, przeciągaliśmy linę, kolorowaliśmy morskie obrazki w rozmiarze XXL, zajadaliśmy się watą cukrową i innymi łakociami… atrakcjom nie było końca. Uczniowie mogli obejrzeć wozy strażackie, wóz policyjny, a nawet zagrać w wodną siatkówkę z wiceburmistrzem Goleniowa p. Henrykiem Zajko, który swoją wizytą sprawił nam miłą niespodziankę. Dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Niepokonani, wsparciu finansowemu Gminy Goleniów oraz hojności darczyńców i gościnności społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Lubczynie, uczniowie Zespołu Szkół
w Goleniowie mogli spędzić wyjątkowy dzień
  przepełniony fantastyczną zabawą. 

Diana Doszczeczko – Biczkowska


 
 W połowie czerwca 2018 odbył się w Zespole Szkół w Goleniowie Szkolny Konkurs Gier Planszowych, w ramach którego uczniowie grali w „Farmera”, Rummikub” i „Dino kontra Dino”, a najmłodsi rywalizowali w układaniu puzzli. W tym roku wzięli w nim udział uczniowie z klas młodszych i starszych szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły branżowej I stopnia
i
 szkoły przysposabiającej do pracy. W układaniu puzzli pierwsze miejsce zajęła  Amelia Drobińska. Super Farmerem Zespołu Szkół został Marcin Zieliński z klasy 2 gimnazjum. W rozgrywkach w „Rummikub” zwyciężyła Julita Raczyńska, a w grze „Dino kontra Dino” wygrała Katarzyna Zakrzewska.
Łącznie w konkursie wzięło udział 40 uczniów. Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za dobrą zabawę
i sportową rywalizację. 
Organizatorzy: Magdalena Wojciechowska, Renata Bojda, Małgorzata Węgierska.

więcej


 
 9 i 10 czerwca 2018 r. w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski
w Lekkiej Atletyce.
  


 
Województwo zachodniopomorskie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie:

Adrian Staciwa

      • I miejsce w sztafecie mężczyzn 4 × 100 m 
      • I miejsce w biegu na dystansie 200 m
      • III miejsce w biegu na dystansie 100 m

Adrian dodatkowo dostał powołanie do Kadry Polski w Lekkiej Atletyce, z którą w wakacje jedzie na obóz sportowy.

Sylwia Janowska

      • V miejsce w biegu na dystansie 800 m
      • VII miejsce w biegu na dystansie 1500 m

Zawodnicy reprezentujący nasze województwo w ogólnej klasyfikacji podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce zajęli wysokie II miejsce. Gratulujemy naszym lekkoatletom i życzymy kolejnych sukcesów.

 

więcej

 

 W piątek 08.06.2018 r. uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I stopnia
nr 1,klasy II Gimnazjum i VII Szkoły Podstawowej działających w Zespole Szkół w Goleniowie udali się wraz z opiekunami na zwiedzenie Oczyszczalni Ścieków Komunalnych w Goleniowie. 


Młodzież miała możliwość poznanie budowy oczyszczalni ścieków, w tym działania niektórych urządzeń, organizmów wspomagających oczyszczanie wody oraz  poznanie metod oczyszczania ścieków. Uczniowie dowiedzieli się także, że prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni jest niezbędne do zapewnienia poprawy jakości wody oraz poprawy komfortu życia mieszkańców naszej gminy. 

Alicja Rotter

więcej

 

 

  Dnia 7 czerwca 2018 r. uczniowie z Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 przy Zespole Szkół w Goleniowie brali udział w Konkursie Wojewódzkim „Bezpieczeństwo na plaży”, który odbył się w Szczecinie nad Jeziorem Głębokim. 


Celem tego wydarzenia było zaznajomienie młodzieży z bezpiecznymi zachowaniami nad wodą, z umiejętnościami ratowania ludzi tonących oraz z wieloma tematami dotyczącymi bezpieczeństwa. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach, w których m.in. wykazali się wiedzą na temat WOPR, umiejętnością wykonywania sprzętów ratujących życie czy zdolnością budowania domku dla pszczół. Wszyscy uczestniczy  mogli obejrzeć symulację zdarzenia, podczas którego strażak ratował tonącego człowieka. Można było również wysłuchać krótkiego wykładu ratowników WOPR i spróbować swoich sił przy resuscytacji. Dzięki naszemu sponsorowi – Goleniowskim Wodociągom i Kanalizacji uczniowie mogli bezpiecznie dotrzeć na konkurs oraz w miłej atmosferze powrócić do szkoły. Całe wydarzenie było bardzo ciekawe i nauczyło nas wielu bezpiecznych zachowań nad wodą.


 
 
 

 W dniu 6 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół  w Goleniowie odbył się drugi Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Umiejętności Gastronomicznych oraz Hotelarskich „Odkryj swoje zmysły, poznaj swój talent” pod honorowym patronatem Pana Tomasza Kulinicza Starosty Goleniowskiego. 


Organizatorem konkursu była Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w Zespole Szkół w Goleniowie. W konkursie wzięły udział szkoły zawodowe: z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Nowogardu, Pyrzyc, Polic oraz Zespołu Szkół z Goleniowa.Drużyny składały się z trzech uczniów kształcących się w zawodach- kucharz oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Celem głównym konkursu było poszerzenie wiadomości oraz umiejętności młodzieży w zakresie edukacji zawodowej w zawodach związanych z branżą gastronomiczną i hotelarską, zachęcanie do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej, a także rozwijanie zainteresowań uczniów i współpraca między szkołami kształcącymi w tych zawodach. Konkurs obejmował cztery konkurencje z zakresu gastronomiczno - hotelarskiego:    

 • kreatywne wykorzystanie warzyw i owoców,  
 • rozpoznawanie przypraw przy pomocy zmysłu węchu i smaku,
 • prawidłowe ułożenie zastawy stołowej,
 • test sprawdzający umiejętności gastronomiczno-hotelarskie.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami i kreatywnością, co podkreślało jury konkursu. Swoją obecnością konkurs zaszczycił Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz oraz Dyrektor Działu Technicznego GWiK sp.z o.o. – pan Dariusz Kozak. Jury tegorocznego konkursu przewodniczył Wojciech Maciejewski – dyrektor Zespołu Szkół  w Goleniowie. Zwycięzcami konkursu ,,Odkryj swoje zmysły, poznaj swój talent” zostali:

   1. miejsce -  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 z Polic,
   2. miejsce -  Szkoła Branżowa I stopnia w Zespole Szkół z Goleniowa,
   3. miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Pyrzyc.

Sponsorami nagród w konkursie były Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja.

Konkurs dał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności uczniom, pokazał ścisły związek pomiędzy kształceniem teoretycznym a przygotowaniem zawodowym. Spotkanie między uczniami poszczególnych szkół oraz między nauczycielami było dobrym miejscem wymiany doświadczeń. Uczniom i opiekunom gratulujemy osiągniętych wyników
i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

 
więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak