Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2021/2022      Czerwiec 2022

 W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie Zespołu  Szkół w Goleniowie  brali udział w programie edukacyjnym Czyściochowa Akademia. 


W jego ramach nauczyciele wraz z dziećmi podczas lekcji z zaangażowaniem realizowali zajęcia w oparciu o scenariusze zajęć, pomocne w kształtowaniu dobrych nawyków higienicznych.

 

 Bezpieczne Wakacje 2022 


W Zespole Szkół w Goleniowie w ramach działań profilaktycznych  „Bezpieczne wakacje” odbyło się spotkanie uczniów  z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw w czasie wakacji. Podczas spotkania  funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie Pani Natalia Gogosza przypomniała numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon.  Ostrzegła przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych - szczególną uwagę zwróciła na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz o wszelkiego rodzaju zagrożeniach wynikających z kąpania się na „dzikich akwenach”, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę”. Omówiła zasady poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem i w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniała jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża. 

Dorota Adamowska

więcej


 Złote medale dla piłkarzy Zespołu Szkół w Goleniowie 


Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Nożnej Chłopców „Sprawni Razem”. Nasi sportowcy wywalczyli I miejsce i awansowali do Finału Mistrzostw Polski. Gratulujemy zawodnikom złotych medali i życzymy sukcesów na szczeblu ogólnopolskim.

 

 

 Edukacyjna Sieć Antysmogowa W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół w Goleniowie ubiega się o włączenie do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. 

ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Do ESA zapraszane są wszystkie szkoły, których społecznościom nie jest obojętny stan powietrza jakim oddychamy. Szkoły, w których zarówno nauczyciele, rodzice, jak i uczniowie są gotowi podjąć aktywne działania na rzecz czystego powietrza, zdrowia i otaczającego nas środowiska. Koordynatorem programu na terenie naszej szkoły jest p. Sylwia Piórkowska-Zubko. Przystępując do programu możemy zdobyć dla naszej szkoły miernik jakości powietrza i możliwość uczestniczenia w angażujących zajęciach ekologicznych. W ramach obchodów Dnia Ziemi, uczniowie starszych klas szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Barbary Całkiewicz wzięli udział w zajęciach pt.: „Co wisi w powietrzu?” Celem zajęć było uzmysłowienie zjawiska SMOGu, poznanie przyczyn jego występowania, poznanie skutków zdrowotnych wynikających z faktu oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz sposobów chronienia się przed SMOGiem.

prezentacja


 Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach


W ramach Programu ,,Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach'' w Zespole Szkół odbyły się spotkania edukacyjne wraz z przedstawicielem Policji i Sanepidu.

K. Taraska

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak