Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2012/2013      Grudzień 2012

 
 21 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół, w Goleniowie przy ulicy Niepodległości 1B – w dzień grudniowy, w czas zimowy, radości nadszedł czas, bo w nowej szkole, w nowym budynku odbyła się Wigilia ta, na którą goście znamienici przybyli i swą obecnością tę uroczystość uświetnili. Wspólnie z nami śpiewali i się radowali.

 

 

Pani Dyrektor Marzanna Gąsior ich przywitała i za przybycie podziękowała: Panu Dyrektorowi Wydziału Rozwoju i Promocji, Inwestycji Starostwa Powiatowego w Goleniowie Łukaszowi Mitule, księdzu Proboszczowi Rafałowi Hoczkowi, Panu Sławomirowi Borowskiemu, rodzicom absolwentów.
Nasi uczniowie o licznych talentach –Jasełka przedstawili, publiczność wzruszyli
i narodziny Jezusa uczcili.
Ksiądz Proboszcz Rafał Hoczek do uczniów przemawiał i ich serca na dobre uczynki otwierał i namawiał. Symbolicznie opłatkiem każdy się podzielił, a życzeniom i uściskom nie było końca.
Dla wszystkich Państwa, którzy w tym dniu nie mogli być z nami, składamy życzenia zdrowych, pogodnych, niebanalnych, rodzinnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia życzą pracownicy Zespołu Szkół wraz z uczniami.
Proszę pamiętać marzenia się spełniają, a gwiazdki z nieba spadają.
 
 
 
 Szkoła Przysposabiająca do Pracy odniosła kolejny sukces kulinarny!


Szesnastego grudnia uczestniczyliśmy w konkursie kulinarnym „Polskie Potrawy Wigilijne” organizowanym przez Goleniowski Dom Kultury. Znaleźliśmy się w krainie świątecznych smaków, zapachów, ciepłego światła i niespodzianek… Konkurs uświetnił swoim występem zespół śpiewaczy „Jarzębina”.

Magia naszego świątecznego stołu sprawiła, że Jury przyznało naszej szkole pierwsze miejsce w kategorii ciasta i wypieki! Makowiec po japońsku  można już tylko chłonąć wzrokiem w naszej galerii.

Składamy ogromne podziękowania Pani Renacie Kropidłowskiej, która  wspomogła nasze starania kulinarne! Brawo! Równie chętnych Rodziców już dziś  zapraszamy do Wielkanocnej edycji konkursu.
  
 
 Wizyta słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.
Od kilku miesięcy powiat goleniowski może poszczycić się najnowocześniejszą placówką oświatową w naszym kraju. Mowa tu oczywiście o Zespole Szkół w Goleniowie. I pisząc w pierwszym zdaniu o najnowocześniejszej placówce w Polsce, nie mam bynajmniej na myśli niedawnego terminu jej oddania, ale to jak wygląda, w jakie pracownie i sale została wyposażona oraz z jakiego sprzętu mogą korzystać zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.


A jest się czym pochwalić – nowocześnie zaprojektowany budynek, specjalistyczne sale do prowadzenia zajęć indywidualnych i w małych grupach, najlepszy sprzęt do terapii, rewalidacji, fizjoterapii i …. długo tak jeszcze można by wymieniać trudne nazwy różnego rodzaju metod, przyrządów, aparatów, itp., które nic nikomu tak naprawdę nie mówią, ale służą jednemu celowi – wspomagają rozwój dzieci i młodzieży. Tak naprawdę, aby poznać tę szkołę trzeba ją zobaczyć na własne oczy. Dlatego jej pracownicy wyszli z inicjatywą, aby przybliżyć swoją pracę mieszkańcom Goleniowa. W ubiegłym tygodniu (11 grudnia 2012 r.) zaprosili pod swój dach słuchaczki i słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.
W programie spotkania było zwiedzanie szkoły, podczas którego nauczyciele opowiadali gościom o swojej pracy, wykład dyrektora placówki Pani Marzanny Gąsior, przybliżający specyfikę pracy z uczniem niepełnosprawnym oraz warsztaty plastyczne z decoupage i scrapingu, prowadzone przez Panie Anetę Dudę i Małgorzatę Węgierską.
 
 Dnia 7 grudnia 2012 r. o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury odbył się koncert „Niepokonani 2012”.
 
Organizatorem koncertu dotowanego przez Gminę Goleniów było
Stowarzyszenie „Niepokonani” działające przy Zespole Szkół w Goleniowie.

 
 07.12.2012r.- zakończenie akcji „PACZKA DLA ZWIERZACZKA”
 
 
Zespół Szkół w Goleniowie po raz kolejny przyłączył się do akcji „PACZKA DLA ZWIERZACZKA”. W tym roku zimowa zbiórka karmy okazała się bardzo owocna! Samorząd Uczniowski chętnie się zaangażował. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dawid Zembrzuski i Daria Kropidłowska. Jednym z pomysłów na zebranie funduszy była organizacja dyskoteki. Hasło, które nam przyświecało to: „Bawimy się pomagając!”. Tym sposobem razem napełniliśmy głodne psie i kocie brzuchy!
 
 
 
06.12.2012 - "Mikołaje są wśród nas"
 
 
 03.12.2012r. - Już niebawem koncert NIEPOKONANI 2012 !!!
 
 
ZAPRASZAMY

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak