Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2014/2015      Grudzień 2014

 
  "Najważniejszym przesłaniem Bożego Narodzenia jest to, że nadzieja wciąż rodzi się na nowo". Grudniowe przesłanie kiełkuje również w nas. Nadzieja, że podejmiemy wyzwanie, damy radę i uda nam się sprostać wymaganiom! Wszystko to w związku z kolejnym już konkursem kulinarnym " POLSKIE POTRAWY WIGILIJNE". Podjęliśmy wyzwanie! W tym roku nasza szkoła wystąpiła w trzech odsłonach: Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 oraz Rada Rodziców. Zgłosiliśmy do konkursu następujące potrawy: śledzie z jałowcem, sernik, kapustę z grochem, biały piernik, sałatkę śledziową pod pieczonymi buraczkami oraz makowiec. 
Oto wyniki: Szkoła Przysposabiająca do Pracy otrzymała III miejsce w kategorii ryby za śledzia z jałowcem, III miejsce otrzymała również Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 w kategorii ciasta i wypieki za biały piernik, w tej samej kategorii Rada Rodziców otrzymała wyróżnienie za makowiec. Sprostaliśmy wymaganiom! Co więcej, zostaliśmy nagrodzeni przez przewodniczącego komisji p. Wiesława Kartasińskiego - Szefa Kuchni Restauracji Hotelu Radisson dodatkową nagrodą- jest to voucher uprawniający do konsumpcji w restauracji Europa na kwotę 200 zł ! Warto mieć nadzieję!
Serdeczne podziękowania dla pani Jolanty Kulczyńskiej oraz państwa Zakrzewskich za reprezentowanie Rady Rodziców. 

Justyna Rychła

 

 
  Wigilia szkolna 201419 grudnia był szczególnym dniem w naszej szkole. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej. Szkolny zespół teatralny zaprezentował jasełka, które w magiczny sposób napełniły nasze serca miłością, spokojem
i radością. Nauczyciele, zaproszeni rodzice oraz chętni uczniowie stworzyli chór „anielski” i zaśpiewali kolędy. Nie zabrakło też Mikołaja, który rozdał uczniom drobne upominki.
Pani dyrektor Marzanna Gąsior złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.
Do życzeń tych dołącza się cała społeczność uczniowska wraz nauczycielami życząc Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i wszystkiego najlepszego w Nowym 2015 Roku!
  W poniedziałek 15 grudnia 2014 roku odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z autorem wierszy panem Zbigniewem Lechwarem,
w którym brali udział uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz klasy IV-VIa Szkoły Podstawowej.Celem spotkania była promocja poezji, jako odpowiedzi na oczekiwania estetyczne dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na poezję, jej wielowiekowe wartości oraz promowanie jej żywego przekazu. Pan Zbigniew przedstawił swoją biografię i zaprezentował tomik swoich wierszy.Uczniowie byli bardzo zadowoleni, bili gromkie brawa i zadawali mnóstwo pytań zaproszonemu gościowi, który nawiązał z nimi znakomity kontakt. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem drobnego upominku autorowi poezji. Uczniowie już dzisiaj zaprosili gościa na kolejne spotkanie.

Sylwia Trott


 

  12 grudnia zagrali Niepokonani


  W miesiącu grudniu w naszej szkole królowały nici i igły. To za sprawą matematycznych wyszywanek czyli wzorów składających się z odcinków wyszytych na tekturowych kartkach. W ten właśnie sposób, w ramach projektu edukacyjnego, chłopcy klas 2 ga i 3 ga utrwalali pojęcia geometryczne oraz ćwiczyli cierpliwość i wyobraźnię. Prace wykonane przez nich, dzięki Pani Justynie Rychłej, w przepiękny sposób stały się kartkami świątecznymi oraz udekorowały szkołę.
 
A oto efekty pracy i ich twórcy:
 
 
 
  W naszej szkole został rozegrany I Mikołajkowy Turniej Szkół Gimnazjalnych o puchar Burmistrza Gminy Goleniów. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji klasyfikacja wygląda następująco:

1 miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 15 ze Szczecina.
2- Gimnazjum nr 35 z Załomia
3 miejsce zaś drużyna SGS Goleniów 
4 miejsce drużyna ZS Goleniów

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Tomasz Chojnacki z Gim. 15 ze Szczecina.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody.
Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki.

Natalia Mełech

 
 

  W poniedziałek  8 grudnia 2014 r. można było poczuć magię świąt w jadalni szkolnej, gdzie odbyła się wystawa stołów bożonarodzeniowych przygotowana przez klasy II i III ZSZ oraz klasę SPP. 


Uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli piękny ,świąteczny nastrój ,co można było zobaczyć podczas zwiedzania wystawy. Mamy nadzieję, że uczniowie wykorzystają niektóre aranżacje przy dekorowaniu stołów świątecznych w swoich domach.  

Barbara Całkiewicz

więcej

 

 

  2 grudnia w naszej szkole odbyła się II edycja Quizu Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu.


Frekwencja jak w ubiegłym roku dopisała. Do wykonania uczestnicy mieli 4 zadania: ułożenie puzzli ze sportowcem, rozwiązanie testu, rozwiązanie krzyżówki oraz dopasowanie sprzętu sportowego. Rywalizacja była bardzo wyrównana o czym może świadczyć klasyfikacja końcowa:

1 miejsce zajęły dwie drużyny:

Klasa III ZSZ pierwsza drużyna w składzie- P.Gruszkowska, M.Piasecka i N.Pawlak oraz klasa 2 ga w składzie- M.Sikora, J.Kuśmirek i S.Żurowski.

2 miejsce zajęła klasa I ZSZ zaś 3 miejsce klasa III ZSZ 2-ga drużyna.

Serdecznie gratulujemy !!! Zapraszamy za rokJ

Natalia Mełech

więcej

 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak