Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2019/2020      Grudzień 2019

 Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień 20 grudnia 2019 roku, dzień bardzo ważny dla uczniów i pracowników Zespołu Szkół w Goleniowie, bo to właśnie wtedy odbyła się Wigilia szkolna. Od wielu lat, ten szczególny dzień przybliża nas w magiczny czas, zwiastuje, że nadchodzi Boże Narodzenie.  Dyrektor szkoły Wojciech Maciejewski powitał przybyłych gości i złożył życzenia świąteczne: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Na sali przygaszono światła, nastał półmrok, w kołysce płakała dziecina, a zastęp aniołów jej śpiewał; lili lili laj moje Dzieciąteczko… tak uczniowie rozpoczęli Jasełka, widowisko o Bożym Narodzeniu. W lirycznej aranżacji odśpiewano wiele znanych kolęd. Uczniowie, najbardziej nie mogli się doczekać Mikołaja, który dotarł z prezentami i pozował z nimi do zdjęć. 

Dyrektor Zespołu Szkół wraz ze swoimi współpracownikami życzy zdrowych, pogodnych i wesołych świąt.

 
 
 „Co zagraża lasom?” - to temat konkursu plastycznego organizowanego przez Nadleśnictwo Goleniów, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie. Celem konkursu było zainteresowanie młodego pokolenia przyrodą, kształtowanie postaw przyjaznych środowisku. 19 grudnia 2019r w siedzibie Nadleśnictwa odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Gratulacje dla naszych laureatów.

     • Jakub Pich kl.7bc – 2 miejsce
     • Roksana Głowacka kl.5b – 3 miejsce
     • Agata Janowska kl. 7a – 3 miejsce
     • Piotr Kubiak kl.3bc - Wyróżnienie
     • Oliwier Miłek  kl.3bc - Wyróżnienie
     • Krystian Cepek  kl.4a - Wyróżnienie
     • Joanna Patryarsz  kl.6a - Wyróżnienie
     • Marcin Łyś kl. 7ac - Wyróżnienie
     • Michał Bacza kl. 7a – Wyróżnienie

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Dorota Baczewska

więcej

 
 
 "Bezpieczeństwo na drodze" to tytuł drugiego spotkania w którym 18 grudnia 2019 r. uczestniczyli najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie realizując program Akademia Bezpiecznego Puchatka. Uczniowie dowiedzieli się  z czego składa się droga, jakie są zasady bezpiecznego zachowania na drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz  jak bezpiecznie poruszać się na rowerze. Przypomniane i utrwalone zostały numery telefonów alarmowych, a także w  jakich sytuacjach należy ich używać. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał światełko odblaskowe. 

Koordynator Dorota Baczewska

 
 
 18 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie  odbyła się Wigilia Branżowej Szkoły.
 


To wydarzenie zostało już wpisane w naszą społeczność, dlatego  każdego roku uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali potrawy świąteczne pod czujnym okiem nauczycieli. W tym roku na odświętnie ozdobionych stołach pojawiły się pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony, krokiety i śledzie. Nie zabrakło przepysznych ciast, sałatek czy pasztecików, które młodzież przygotowała wraz z rodzicami w domach. Dzięki wsparciu wielu rodziców zostały zakupione słodycze i napoje. Po złożeniu życzeń wszyscy mogli spróbować przygotowanych dań i powspominać poprzednie wspólnie spędzone wigilie. Wierzymy, że wielu uczniów będzie pielęgnować tradycje świąteczne w swoich domach.  W czwartek 5 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyło się "Mikołajkowe spotkanie dla najmłodszych". Uczniowie wraz z grupą starszaków z niepublicznego przedszkola " Stokrotka" śpiewali dla Mikołaja piosenki, wykonywali zadania o świątecznej tematyce. Na zakończenie imprezy dzieci razem z Mikołajem ozdobiły pyszne pierniczki upieczone przez uczniów klasy 5b i 3bc. Było czerwono, wesoło i bardzo radośnie. Dziękujemy za udział w zabawie. 

Agnieszka Sućko


 W czwartek 5 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się coroczny konkurs ”Aranżacja  stołów bożonarodzeniowych”.


 

 W konkursie uczestniczyła młodzież  wszystkich klas Szkoły Branżowej. Stoły były udekorowane z gustem, a jednocześnie znakomicie trafiały w świąteczny nastrój, co można było zobaczyć podczas oceniania i oglądania  wystawy tych aranżacji.
W konkursie I miejsce zajęli uczniowie z klasy 2BH/1HB (pracownik pomocniczy obsługi hotelowej), II miejsce zostało przyznane klasie 3cBK (pracownik pomocniczy obsługi hotelowej), natomiast miejsce III zajęli uczniowie z klasy 1BK (kucharz). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że
 będą pielęgnować tradycję dekorowania stołów świątecznych również w swoich domach.  

 
 
 W dniu 02.12.2019 r. odbyły się kolejne zajęcia z innowacji "Carving - dekorowanie potraw i napojów". Młodzież z Szkoły Branżowej I Stopnia Nr 1 i Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół w Goleniowie wraz z seniorami z Centrum Aktywności Lokalnej
w Goleniowie wyrzeźbili  fenomenalne szyszki z marchwi, z których wykonali przepiękne kompozycje stroików świątecznych  oraz kreatywnie udekorowali pierniki, które wcześniej upiekli  uczniowie Szkoły Branżowej.  W stołówce szkolnej  poczuliśmy magię świąt.


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak