Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
 
 
29.12.2011 r. Konkurs Fotograficzny „WIEŚ W OBIEKTYWIE” rozstrzygnięty.
Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły - Piotr Andrzejczak, który zdobył w tym konkursie wyróżnienie.
Piotrek rozwija swoje umiejętności fotograficzne uczestnicząc w zajęciach koła fotograficznego prowadzonego przez administratora tej strony - Jerzego Ratajczaka.
 
 
 
 
22.12.2011 r. Tradycyjnie jak co roku odbyła się "Wigilia szkolna".
 
 
21.12.2011 r. - w zimowej scenerii

06.12.2011 - "Mikołaje są wśród nas"
 
 
06.12.2011 - „Góra Grosza 2011” w naszej szkole
Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Samorząd uczniowski wykonał dla każdej klasy skarbonki, które szybko się napełniły „grosiakami”. Rywalizacja w zbieraniu trwała od 21.XI do 02.XII. Komisja w składzie: Paulina Gwardiak, Łukasz Bęben, Filip Dudziński, Klaudia Dudzińska, Sylwia Janowska i Bartek Dudziński, po dokładnym przeliczeniu pieniędzy wyłoniła zwycięzców. Najlepsze okazały się klasy IV-VI a, które uzbierały 51zł 37gr. Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się w akcję i tym sposobem nasza szkoła uzbierała 178zł i 23gr.
 
 
Dnia 2 grudnia 2011 r. o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury odbył się koncert „Niepokonani 2011”.
Organizatorem koncertu dotowanego przez Gminę Goleniów było
Stowarzyszenie „Niepokonani” działające przy Zespole Szkół w Goleniowie.
 
 
 
02.12.2011 r. - „PACZKA DLA ZWIERZACZKA”Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem opiekuna SU - Pauliny Gwardiak, wzięli udział w akcji
„PACZKA DLA ZWIERZACZKA”. Los pokrzywdzonych zwierząt nie jest nam obojętny, szczególnie zimą.
Dlatego każdy z nas chciał zostać św. Mikołajem. Przez miesiąc listopad zbieraliśmy karmę dla bezdomnych zwierząt znajdujących się w przytulisku w Białuniu. 2 grudnia straż miejska odebrała od nas dary,
BO MY LUBIMY POMAGAĆJ
02.12.2011 dotarły do nas wyniki Konkursu literackiego, w którym uczestniczyliśmy
Do sportowych sukcesów naszych uczniów już się przyzwyczailiśmy. Jednak tym razem klasy 4-6 „b” zostały zwycięzcami konkursu literackiego organizowanego przez oddział dla dzieci Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie. Napisali wiersz o tematyce prezentującej przyjazne postawy ludzi wobec
zwierząt i wygrali J!
 
 
Dnia 1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS.
 
 
 
Dzisiejszego dnia wszyscy pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół mieli przypiętą czerwoną kokardę, która jest symbolem akcji na całym świecie. Ponadto w trakcie zajęć warsztatowych uczniowie zdobywali wiedzę na temat sposobów zarażenia się wirusem HIV oraz obalali mity związane z chorobą AIDS. Nauczyli się jak bezpiecznie żyć pod wspólnym dachem z nosicielem wirusa. Uwieńczeniem całej akcji był konkurs plakatów, które powstały w trakcie wspólnej pracy w klasach. Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż prace były wykonane różnymi technikami i z wielką pasją twórczą. Nagrody za najlepsze prace były zdrowe, pachnące i smaczne.
Szczególne podziękowania należą się Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Goleniowie za udostępnienie materiałów.
Pedagog
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak