Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2012/2013      Kwiecień 2013
 
 DZIEŃ  ZIEMI 2013
 
 
30 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach terenowych z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tradycyjnie zajęcia miały formę rajdu pieszego leśnymi ścieżkami z ekozadaniami pod wspólnym tytułem: "Zwyczaje leśnych zwierząt".  Celem zajęć było poznanie zwierząt i ich przystosowań do życia w środowisku leśnym, poznanie formy ochrony przyrody, jaką są parki narodowe, rozbudzenie u uczniów potrzeby kontaktu z przyrodą, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, w którym żyjemy. Zajęcia rozpoczęliśmy od porządkowania parkingu leśnego - tzw. pola biwakowego, które miało nam posłużyć za miejsce zbiórki i teren przygotowania ogniska.  Następnie uczniowie w kilkuosobowych grupach wraz z opiekunami pokonywali trasę rajdu i wykonywali zlecone zadania zatrzymując się na wyznaczonych przystankach.
Na każda grupę, po powrocie na miejsce zbiórki, czekały gorące kiełbaski.
 
 
 
 
 
 Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy już dawno rozpoczęli sezon ogrodniczy.
 
 
Wysiewali  zioła i kwiaty ozdobne w salach, dbali o teren zielony wokół szkoły wsadzając drzewka. Dziś 26 kwietnia klasy 1/2Spp i 2spp Zespołu Szkół zaproszone zostały na ogródki działkowe.  Uczniowie znając  już wszystkie narzędzia potrzebne ogrodnikowi , chętnie je wykorzystali przy grabieniu, odchwaszczaniu.  Obrywali też suche liście roślin. Po pracy uczniowie klas integrowali się przy wspólnie przygotowanym grillu. 
Jak
wesoło i efektywnie spędziliśmy czas zobaczcie na zdjęciach.
 
 
 
 
 We wtorek 16 kwietnia 2 klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy
w Zespole Szkół pojechały do kina Helios w Szczecinie.
 
 
Uczniowie obejrzeli  komedię przygodową w 3D „ Krudowie”. Główny wątek filmu to próba pokazania, że żeby być szczęśliwym warto ryzykować i żyć pełnią życia, zamiast wciąż żyć przewidywalnie i bać się… Film wszystkich zaciekawił i rozbawił. Po seansie oczywiście nie mogło zabraknąć  jedzenia z Mc’ Donalda. Uczniowie w drodze pociągiem przekonali się też na własnej skórze jak ważne jest zabieranie ze sobą legitymacji szkolnej. 
 
 
 
 POMOGĘ - BO MOGĘ!

Wystartowaliśmy z nową akcją szkolna „POMOGĘ- BO MOGĘ”! Ma ona na celu pokazanie,   że każdy z nas, mimo wieku i różnych ograniczeń jest w stanie pomagać. Liczą się nasze dobre chęci i motywacja do działania! Akcja potrwa 2 miesiące (kwiecień, maj). 3 czerwca zostanie wyłoniony zwycięzca. Do wygrania odtwarzacz mp3 oraz nagrody rzeczowe. Zgłoszone osoby będą miały za zadanie w osobnym zeszycie/ notesie dokumentować swoje dobre uczynki, potwierdzone podpisem osoby dorosłej (nauczyciele, rodzice, opiekunowie….). W ostatnim tygodniu maja zeszyty zostaną zebrane i dostarczone do jury. Czekamy na prawdziwie dłuuuuugi łańcuszek dobrych uczynków!
BO Z POMAGANIEM KAŻDEMU JEST DO TWARZY!
 
 
 Turniej siatkówki chłopców

 

 
11 kwietnia drużyna siatkarzy z naszej szkoły wystartowała w turnieju piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów. Udział brały drużyny szkół podstawowych w naszej gminie. Turniej rozgrywany był trójkami. Rozegrano emocjonujące spotkania każdy z każdym. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze. Dzielnie walczyła i wywalczyła miejsce tuż za podium. Wszyscy uczestnicy turnieju dostali pożywne upominki oraz dyplomy.
Nasi chłopcy grali w składzie: Dominik Pigulski, Adrian Staciwa i Bartek Dudziński.
P.S. Kibicom bardzo serdecznie dziękujemy za doping.
 
 
 
 Mistrzostwa województwa w Biegach Przełajowych
10 kwietnia reprezentacja naszej Szkoły Podstawowej pojechała na Mistrzostwa województwa w Biegach Przełajowych, które odbywały się w Szczecinie. Pomimo dość kiepskiej pogody nasza reprezentacja spisała się bardzo dobrze i nikomu nie zabrakło woli walki do ostatnich metrów.

 
 
Jako pierwsi na start stanęli chłopcy w biegu na 800m- Adrian Staciwa i Bartek Gikiewicz. Adrian cały dystans był w czołówce i na metę wbiegł drugi uzyskując tytuł wicemistrza województwa. W starszych kategoriach startowali uczniowie 6 klas. Sylwia Janowska i Klaudia Dudzińska w kategorii 1200m, zaś chłopcy Dominik Pigulski i Bartek Dudziński na morderczym dystansie 2 km. Bezkonkurencyjna okazała się Sylwia Janowska, która zdobyła złoto oraz wywalczyła awans na Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii.
 
 
 
 
 Sztafeta pływacka dla Jana Pawła II
 
W wielu miastach Polski, w tym również w Szczecinie, zawodnicy i sympatycy Olimpiad Specjalnych, uczcili rocznicę śmierci Jana Pawła II, biorąc  udział w Sztafetach Pływackich.

 
 
W sobotni wieczór, dokładnie o godzinie 21.37 w szczecińskiej Floating Arenie wystartowało kilkuset pływaków,
aby wspólnymi silami pokonać dystans 96665 długości basenu, a więc tyle ile było dni pontyfikatu Papieża Polaka. Swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu miał również Zespół Szkół w Goleniowie, którego czworo uczniów po raz drugi reprezentowało powiat goleniowski w nocnym pływaniu. W tym roku udało się im przepłynąć 61 długości basenu i poprawić swoje osiągnięcie z ubiegłego roku o 21 długości. Nie to było jednak najważniejsze, liczył się przede wszystkim cel, a więc uczczenie i przypomnienie tak ważnej w naszym życiu i w naszej historii postaci Ojca Świętego.
  
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak