Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2022-2023      Kwiecień 2023

 

 W kwietniu 2023r w ramach działań profilaktycznych uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie realizowali zadania prowadzone w ramach Wojewódzkiego Programu dla Uczniów Klas I-III Szkół Podstawowych „Higiena naszą tarczą ochronną”. 


Jego głównym celem było osiągnięcie poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę z dziedziny zdrowia oraz przyswoiły i wdrożyły prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno-zdrowotne, biorąc udział w lekcjach, podczas których, na podstawie obejrzanych prezentacji multimedialnych, omawiane były zagadnienia: higieny osobistej, higieny rąk, grypy i koronawirusa. Zdobyte wiadomości uczniowie utrwalili, rozwiązując graficzne zadania, krzyżówki, rebusy, zagadki. 

Dorota Adamowska Lider Zespołu d/s Profilaktyki

więcej

 

 Dnia 27 kwietnia 2023 r. uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia nr 1 otrzymali dar od zaprzyjaźnionego Lions Club Szczecin Jantar. 


Są to przepiękne bluzy kucharskie i hotelarskie wraz z czapkami. Radości nie było końca. Dziękujemy i obiecujemy, że w najbliższym czasie zaprezentujemy się w środowisku lokalnym w nowej odsłonie.


więcej

 

 Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych “Sprawni Razem”


25 kwietnia w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych “Sprawni Razem”. Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie wywalczyli podczas nich wysokie lokaty.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:


Aleksandra Gelert II miejsce na dystansie 600 m,

Jagoda Gmachowska III miejsce na dystansie 600 m,

Jessica Ciesielska IV miejsce na dystansie 600 m,

 

Dariusz Mostowik III miejsce na dystansie 800 m,

Jacek Mostowik IX miejsce na dystansie 800 m,

Radosław Zalewski X miejsce na dystansie 800 m,

Mariusz Lange-Macełko XII miejsce na dystansie 800 m,

 

Agata Janowska I miejsce na dystansie 1200 m.

 

Hubert Drozdek IX miejsce na dystansie 2000 m,

Kamil Makowski X miejsce na dystansie 2000 m,

Igor Kot XI miejsce na dystansie 2000 m,

Igor Reichel XII miejsce na dystansie 2000 m,

Dawid Kwiatkowski-Piotrowski XIII miejsce na dystansie 2000 m,

 

Aleksander Korzeniowski II miejsce na dystansie 3000 m,

Seweryn Bukowski VI miejsce na dystansie 3000 m.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!


więcej


 

 Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w naszej szkole. 


To wydarzenie jest doskonałą okazją, aby porozmawiać z dziećmi o przyrodzie, o ekologii, o tym, w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę. Pamiętajmy, że nie ma innego takiego miejsca jak Ziemia. Jest jedyna w swoim rodzaju - kolorowa, różnorodna, życiodajna. Jest naszym jedynym domem, dlatego musimy o nią dbać już od najmłodszych lat, a ona odwdzięczy nam się całym swoim pięknem i bogactwem. Dlatego, w tym dniu szczególnie, zwracamy uwagę naszych uczniów na zagadnienia związane z zatruwaniem i zaśmiecaniem środowiska, oszczędzania bogactw Ziemi takich jak woda i lasy, oszczędzania energii elektrycznej, rezygnacji z plastiku, potrzeby segregacji odpadów i ich recyklingu oraz na zagadnienia związane z potrzebą zapobiegania zmianom klimatu.


więcej


 Uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie brali udział w organizacji spotkania charytatywnego Kobiety Dzieciom, zorganizowanego przez Lions Club Szczecin Jantar. 


Celem akcji było wsparcie programu opieki nad dziećmi chorymi onkologicznie, poddawanymi terapii w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie. Przekazane zostały przez nas obrazy i rękodzieło, które stanowiły przedmiot licytacji. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wnieść naszą cegiełkę w tak szczytny cel.


więcej


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak