Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2014/2015      Listopad 2014

  25 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Misia.  W naszej szkole również nie mogło zabraknąć tego święta. Samorząd Uczniowski dla najmłodszych klas  przygotował wiele atrakcji. Zabawę zaczęliśmy od przywitania naszego gościa- Misia Giganta. Każdy mógł z nim zatańczyć oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Później sprawdziliśmy wiedzę na temat naszych pluszowych przyjaciół znanych z bajek oraz wspólnie nauczyliśmy się piosenki . Na koniec urządziliśmy konkurs w zjadaniu miodu oraz rysowaniu  portretu bohatera dzisiejszego święta, ale… z zawiązanymi oczami! Bo wszyscy wiedzą nie od dziś, że przyjacielem dzieci jest miś!

Paulina Gwardiak  Również 12.11.2014 r. uczniowie klasy 4-6b i 1-3b wybrali się na wycieczkę do Szczecina
 

 
By osłodzić jesienną pogodę odwiedziliśmy najmniejszą fabrykę w Szczecinie - Manufakturę Cukierków i Lizaków „Cukier Lukier”. Dzięki uroczym Paniom mieliśmy okazję poznać ich profesję „od kuchni”. Poznaliśmy tajniki zawodu cukiernika oraz samodzielnie wykonaliśmy lizaki! Produkty dostępne na miejscu w sklepie są zrobione ręcznie. Z dodatkiem naturalnych barwników. A czy wiecie jak uzyskuje się biały kolor? Ciekawość zaspokoicie wybierając się naszym tropem na słodką wycieczkę!

 12 listopada 2014 r. „Niewypały – Stop – Wezwij Saperów”


W tym dniu gościliśmy w naszej szkole Patrol Rozminowania nr 1 z 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie, który swoim działaniem obejmuje obszar miasta Szczecin oraz powiaty: Goleniów, Gryfino, Police. W ramach projektu „Niewypały – Stop – Wezwij Saperów” panowie uświadomili nam zagrożenia związane z niewybuchami pozostałymi po działaniach wojennych i niebezpiecznymi przedmiotami pochodzenia wojskowego. Ponadto mieliśmy możliwość obejrzeć całe wyposażenie i opancerzone pojazdy patrolu saperskiego. Każdy mógł dotknąć prawdziwe (oczywiście zabezpieczone!) niewypały.  

Projekt pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

więcej

 

 Narodowe Święto Niepodległości


Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada 1918 roku), po 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii. To  najważniejsza uroczystość państwowa w Polsce.

Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada 2014 roku, odbył się apel upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Dla każdego Polaka to święto jest szczególne. Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych.

Patriotyzm to umiłowanie ojczyzny, postawa szacunku wobec niej, dlatego do naszych obowiązków należy pielęgnowanie narodowej tradycji,  kultury, języka. To przejaw dumy z bycia Polakiem, stania na baczność kiedy zabrzmi hymn, godne reprezentowanie kraju, szacunek dla symboli narodowych. Parafrazując wiersz Jerzego Liberta „Uczę się ciebie człowieku„ można powiedzieć:

 

Uczę się Ciebie ojczyzno,

jak Cię na nowo kochać

Uczę się Ciebie ojczyzno,

na nowo odkrywać.

 

Choć czasem trudne zadajesz lekcje,

ja wciąż do Ciebie, wciąż moje serce

w złość czy smutku z Tobą przy Tobie

 

Uczę się Ciebie, uczę

i wciąż nie pojmuję,

ale wiem jedno szanuję,

boś Ty jedyna jest ze mną.

Bo tutaj krew moja i przodków

Na zawsze z Tobą związana.


więcej

 

 W dniach 8-9.11.2014 w Szkole Muzycznej „YAMAHA”  odbyły się warsztaty wokalne prowadzone przez Michała Grobelnego- finalistę programu „The voice of Poland”, w których brali udział nasi uczniowie.  Na warsztatach uczestnicy wraz z prowadzącym przygotowali utwór Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”, który wykonali wspólnie na koncercie w GDK na zakończenie projektu.


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak