Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2015/2016      Listopad 2015

 

 30 listopada w naszej szkole odbył się III Quiz Wiedzy o Sporcie, Zdrowiu i Bezpieczeństwie.
 

 
W tym roku uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy- grupę młodszą i grupę starszą. Frekwencja jak w ubiegłym roku dopisała. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Na koniec wszyscy uczestnicy poczęstowali się zdrowym i pożywnym posiłkiem przygotowanym przez nasze nauczycielki. 

   • W grupie starszej I miejsce zajęła ekipa klasy III ZSZ w składzie: P. Gruszkowska, W. Barycza, Ł. Murach. 
Warto podkreślić, iż Patrycja stanęła 3 raz na najwyższym podium w szkolnych rozgrywkach.

   • II miejsce klasa 3ga, natomiast III miejsce 1ga.
   • W kategorii młodszej zwyciężyła klasa 4/5a w składzie: N. Młudzik, M. Markiewicz, J. Garbaciak.
   • II miejsce zajęła klasa 4/5/6b, natomiast 3 klasa 1/3a.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś drużyny z miejsc na podium- pamiątkowe medale.

Serdecznie gratulujemy !!! 
N. Mełech

więcej


 Wigilia św. Andrzeja to czas zabawy połączony z wróżbami, podczas którego odczytujemy przyszłość z różnych znaków.
 

 
Ciekawi tego, co nas czeka, zorganizowaliśmy andrzejki w naszej szkole. Uczniowie z klas I a, II a, III a oraz III c razem z rodzicami i wychowawcami przygotowali pyszny poczęstunek, który przerywany był jednoczesnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Dzieci dowiedziały się mi.in. z kim zwiążą swoją przyszłość oraz jaki zawód zdobędą. Wspólne świętowanie tak bardzo nam się spodobało, że postanowiliśmy częściej spotykać się podczas klasowych uroczystości.

Sylwia Danecka

 

 

 Dzień Misia w Zespole Szkół
 

 
26.11.2015r. w Zespole Szkół obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu, młodsi uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w zabawach i konkursach związanych z pluszowy przyjacielem dzieci, a starsi uczniowie, pomagali w organizacji święta. Wśród licznych atrakcji, jakie czekały na uczniów, była: misiowa gimnastyka, taniec z misiem, misiowe zgadywanki, niedźwiedzie zadania. Pluszowy Miś, rozdawał dzieciom drobne upominki, które były nagrodami w konkursach i zawodach. Wszystkie dzieci, które brały udział w Święcie Misia, otrzymały słodkie upominki. W uroczystościach wzięły udział klasy: I-IIIa, IIa, IIb, IIIc, IVc, IVbc, IV-VIb. Pomagali uczniowie klas I-III gimnazjum B. Dnia 25 listopada 2015r uczniowie klasy Ia i III a uczestniczyli w warsztatach plastycznych przygotowanych przez panią Iwonę Wasilewską, mamę naszego Michała. 


 
Pani Iwona ugościła nas w swoim domu, przygotowała materiały do wykonania świątecznych wianków. Każdy uczeń mógł sam wybrać ozdoby i przyozdobić nimi swój wianek.  Wszyscy uczniowie wykazali się wielką pomysłowością, a piękne wianki zostały przekazane na kiermasz świąteczny organizowany przez Stowarzyszenie Niepokonani działające przy naszej szkole. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał od pani Iwony choinkę z masy solnej, którą mógł ozdobić i zabrać na pamiątkę do domu. Jeszcze raz bardzo dziękujemy pani Iwonie za zaproszenie i przygotowanie warsztatów.

Uczniowie klas Ia i IIIa oraz wychowawca Dorota Baczewska

więcej


 Wyjazd do kina 24.11.2015r. We wtorek 24 listopada klasy IV c, IVbc  oraz IV-VIb, wybrały się wraz z opiekunami, na wycieczkę do kina.  


W pierwszy mroźny dzień tej jesieni, zebraliśmy się wszyscy na stacji PKP w Goleniowie, aby kupić bilety. Przejazd szynobusem do Szczecina, to była sama przyjemność. Nasi uczniowie, już na miejscu w Szczecinie, uczyli się obsługiwać biletomat komunikacji miejskiej. Film „Hotel Transylwania 2” w kinie Helios, był bardzo śmieszny i pewnie jeszcze długo będzie przez uczniów wspominany.


 


 
Dnia 16. 11. 2015 roku w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się I etap konkursu ,,Widzy o Ubezpieczeniach Społecznych”. 


W konkursie uczestniczyło 12 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie rozwiązywali indywidualnie test składający się z 20 pytań wielokrotnego wyboru. Czas na rozwiązanie testu wynosił 30 minut. Wyróżnionymi uczestnikami konkursu ,,Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych”, na tle Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Goleniowie, są następujące osoby:

  • uczennica  klasy III Pracownik  Pomocniczy Obsługi Hotelowej Daria Kropidłowska, 
  • uczennica klasy II Kucharz Emilia Młudzik
  • uczeń klasy III Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej Daniel Wdowczyk.
Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i znacznym zasobem wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Uczniowie wiedzę na temat ZUS poszerzyli dzięki nauczielom: Pani Katarzynie Tarasce i Panu Remigiuszowi Skierskiemu, którzy przeprowadzili lekcje z projektu ,,Lekcja z ZUS”. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

Koordynator konkursu Alicja Rotter
 


 Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.


W dniu 10 listopada 2015r. społeczność Zespołu Szkół w Goleniowie upamiętniła 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Akademia odbyła się w nietypowej formie przedstawiającej „Pociąg do Niepodległości”. Mimo że tegoroczna uroczystość przebiegała inaczej niż zwykle, nie zabrakło rysu historycznego przedstawiającego najważniejsze postaci i wydarzenia polityczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski. Ponadto w tym dniu odbył się konkurs organizowany przez IPN „Wokół symboli narodowych”, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu dla naszych uczniów.

Jolanta Paś

więcej


 Dnia 9. 11. 2015 roku w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs ,,Jesteś tym co jesz”. W konkursie uczestniczyło 16 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. Zwycięzcami konkursu ,, Jesteś tym co jesz” są następujący uczniowie: 

   • uczennica  klasy II Kucharz Emilia Młudzik zajęła I miejsce, 
   • uczeń klasy II Kucharz Rafał Lieder zajął II miejsce
   • uczennica klasy III Kucharz Patrycja Gruszkowska zajęła III miejsce.

Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i znacznym zasobem wiedzy kulinarnej. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych Alicja Rotter i Barbara Całkiewicz

 

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak