Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2017/2018      Listopad 2017

 
 
 Emilia Młudzik uczennica III klasy kucharz Branżowej Szkoły I stopnia
Nr 1 w Zespole Szkół w Goleniowie wzięła udziału w konkursie na artykuł do gazety „Wieści z Bezdroży”. Artykuł miał dotyczyć obszaru powiatu goleniowskiego i promować lokalne zasoby, lokalne przepisy kulinarne, ekologię, zdrowy tryb życia itp. Uczennica Emilia Młudzik zajęła II miejsce – za artykuł „Śledzie z jałowcem”. Otrzymała nagrodę pieniężną. Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów. 
Alicja Rotter

 

 Internet jesienią, jesień w Internecie, czyli o tym jak nie dać się nudzie… Uczniowie ZSS w Goleniowie zakończyli właśnie realizację kolejnego już internetowego projektu międzynarodowego. Przez całą jesień uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć świetlicowych realizowali projekt „Autumn treasure” („Skarby jesieni”). Podobnie jak ich partnerzy z innych europejskich szkół ( z Portugali, Słowacji i Polski) na spacerach podziwiali piękno jesiennego krajobrazu, zbierali skarby jesieni, wytwarzali z nich prace plastyczne a następnie wykonywali dokumentację cyfrową swojej działalności. W czasie jesiennych deszczowych dni ze zdjęć prac plastycznych tworzyli internetowe puzzle i filmiki. Uczniowie poznawali też programy pozwalające tworzyć chmury słów w różnych kształtach. W ramach wspólnej międzynarodowej pracy pisali w kilku językach wspólną internetową książkę o jesieni. Zapraszamy wszystkich do układania naszych puzzli, które można znaleźć pod linkami:

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=1ce28d967a8d

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=18f49b8ab101

Oraz do obejrzenia filmiku dokumentującego naszą pracę:

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/8/48/848/45848/files/a29ba22c.mp4

Krystyna Parszuto, Agnieszka Morawska Zgodnie z hasłem ,,W zdrowym ciele zdrowy duch,  popieramy każdy ruch'' 29 listopada odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE I ZDROWIU. W rywalizacji udział wzięło 3 reprezentantów, z każdej klasy, w podziale na grupy młodsze oraz starsze. Uczniowie zmierzyli się
z łamigłówkami, testami wyboru oraz krzyżówkami dotyczącymi wiedzy sportowo-zdrowotnej. W tym dniu było wyjątkowo sportowo, zdrowo i smacznie. Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na degustację odżywczego ciasta przygotowanego przez uczniów szkoły branżowej. 

CZAS NA WYNIKI!!!

W grupie młodszej: 

    • I miejsce zajęła klasa 3 a w składzie: K. Łukasiewicz, M. Czarnik, D. Sulikowski
    • II miejsce zajął zespół: K. Nowaczyk, J. Pich, A. Zwierz
    • III miejsce zajął zespół: J. Kosiaty, N. Młudzik, A. Sulikowska

W grupie starszej:

  • I miejsce zajęła klasa I SB w składzie: W. Barycza, A. Gęga, M. Lieder
  • II miejsce zajął zespół: D. Ciężki, D. Kaczmarek, A. Staciwa
  • III miejsce zajął zespół: T. Apoliniarski, R. Karpiński, D. Stępień

GRATULUJEMY!!! Nauczyciele Wychowania fizycznego

więcej Dnia 29 listopada uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia
nr 1 w Goleniowie w składzie: Rafał Lieder, Tomasz Koksa,
Michalina Praszczyk 
i Łukasz Murach brali udział w Wojewódzkim konkursie żeglarskim 
w Szczecinie. 
Konkurs odbył się na najstarszym polskim żaglowcu Kapitan Borchardt, z okazji jego 100 lat. Po odśpiewaniu hymnu żaglowca, nauce węzłów żeglarskich, poznaniu budowy trzymasztowego szkunera gaflowego, pełni wrażeń i zadowoleni
z ciekawie spędzonego czasu, z torbami pełnymi nagród powróciliśmy do domu. ,,Póki żagle białe, Nad naszym pokładem- Damy radę, Kapitanie, Damy radę!”. 
Katarzyna Taraska W dniu 28 listopada 2017 roku odbyła się wycieczka uczniów klas ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół w Goleniowie do Stargardu. Celem wycieczki było zapoznanie się z tradycjami polskimi oraz poznawanie tradycji andrzejkowych.  Młodzież uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Archeologiczno-Historycznym oraz odwiedziła Stargardzką Papugarnie.   
 Dnia 27 listopada w Branżowej Szkole I stopnia w Goleniowie odbył się
I etap Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych. W Olimpiadzie udział wzięli uczniowie III BS , II BS, I BS. Następujący uczniowie otrzymali najwyższą liczbę punktów i zostali zgłoszeni do udziału w II etapie: Rafał Lieder 16 p., Tomasz Koksa 11 p. Komitet Szkolny w składzie: K. Taraska, B. Całkiewicz, A. Rotter, M. Siwienki stwierdza, że I etap został przeprowadzony zgodnie z regulaminem olimpiady. Katarzyna Taraska
 W Zespole Szkół w Goleniowie została przeprowadzona prelekcja na temat: "Odpowiedzialności prawnej nieletnich i pełnoletnich uczniów". W czasie spotkania policjanci rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich i pełnoletnich. Poruszono tematy rozprzestrzeniania na terenie szkoły substancji nieznanego pochodzenia, agresji wśród młodzieży, wulgarnego i agresywnego zachowania na terenie szkoły w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji. W piątek 24.11.2017 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się,
w ramach programu „Udowodnij że potrafisz”, warsztaty z szermierki ,prowadzone przez Grzegorza Plutę (Mistrz Paraolimpijski z Londynu 2012 w szermierce na wózku, medalista  Mistrzostw Świata  i Mistrzostw Europy), Stefana Makowskiego  (ma na swoim koncie szereg zdobytych medali, m.in. na Igrzyskach Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy) i Rafała Tretera ( mistrza Polski i medalisty Mistrzostw Europy) reprezentujących Fundację Akademia Integracji. Uczestnikami byli wszyscy uczniowie szkoły, którzy mogli nauczyć się podstawowych ruchów w tej dyscyplinie sportowej. Warsztaty rozpoczęły się wykładem na temat sportów paraolimpijskich. Goście prowadzący zajęcia tłumaczyli naszym uczniom, że nawet osoby niepełnosprawne mają szansę osiągać wielkie sukcesy i nigdy nie wolno się poddawać. Po części teoretycznej dzieci zostały podzielone na grupy, które brały udział w części praktycznej prowadzonej przez samego mistrza Grzegorza Plutę oraz Stefana Makowskiego. Każdy mógł spróbować swoich sił poprzez naukę kroku szermierczego zakończonego atakiem na maskę szermierczą. Nie zabrakło również prób  walki szpadą na wózku. Walczący mogli oddać ciosy do ubranego w odzież ochronną Rafała Tretera. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach, które wzbudziły w nich wiele pozytywnych emocji.  23.11.2017 r. w Choszcznie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Starszych. Do rozgrywek przystąpiło dziewięć drużyn z: Chojny, Pyrzyc, Stargardu, Sławna, Szczecina, Suliszewa, Koszalina, Polic i Goleniowa. Zespół Szkół w Goleniowie reprezentowali: Mateusz Sulikowki, Filip Dudziński, Kacper Miżejewski, Bartosz Gikiewicz, Dawid Grodnicki, Adrian Staciwa, Daniel Kaczmarek oraz Dominik Ciężki. Po wygranym pojedynku z Suliszewem i Sławnem przegraliśmy dwa kolejne mecze z drużyną ze Stargardu i Szczecina. Ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na VII miejscu. Aż trzy reprezentacje miały taki sam bilans zwycięstw i porażek jak my, dlatego o końcowym miejscu decydowała ilość strzelonych i straconych bramek. Za niezwykłą wolę walki na słowa uznania zasługuje Adrian Staciwa, kapitan naszego zespołu. Opiekunem podczas Mistrzostw była Natalia Laskowska. 
N.Laskowska
 W środę 22 listopada 2017 r. w Zespole Szkół w Goleniowie najmłodsi uczniowie i ich wychowawcy wesoło świętowali Dzień Marchewki. Były ciekawe konkurencje, zabawy i tańce. Uczniowie m.in. musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi, a także spostrzegawczością przy układaniu puzzli. Po wspólnych zmaganiach i konkurencjach przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez uczniów Szkoły Branżowej pod kierunkiem pani Katarzyny Taraski, który oczywiście musiał zgadzać się z tematem imprezy. Zadowolone dzieci zajadały się marchewkowym ciastem i surówką, popijając przy tym sok z marchewki. Ostatnią atrakcją na imprezie była Foto-budka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Był to dzień inny od wszystkich - pomarańczowy, marchewkowy, zakręcony… 16 listopada 2017 r. w czwartek w Zespole Szkół Specjalnych
w Goleniowie odbył się konkurs wiedzy gastronomicznej „Wiem, co jem”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością towaroznawczą żywności, sposobami przyrządzania półproduktów i potraw oraz szczegółową wiedzą z technologii gastronomicznej. W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze Szkoły Branżowej. Największą ilość punktów (25/30), czyli I miejsce z konkursie zdobyła Emilia Młudzik z kl. III. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Lieder z kl. Ic. Miejsce trzecie zajęła Michalina Praszczyk z kl. I. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy i zachęcamy do korzystania z niej w szkole oraz w domu. 
Nauczyciele przedmiotów zawodowych      
Barbara Całkiewicz, Alicja Rotter, Monika Siwienki

 
 
 
 
 W dniu 15.11.2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie Mini Miasteczka Rowerowego przy Zespole Szkół w Goleniowie. Mini Miasteczko Rowerowe powstało w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna+". Tytuł projektu: „Mini miasteczko rowerowe miejscem kształtowania otwartości i pozytywnego klimatu w ZSS w Goleniowie”. Przecięcia wstęgi dokonał Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół Wojciech Maciejewski, w asyście zaproszonych gości. Reprezentanci społeczności uczniowskiej wykonali pokazowy przejazd rowerami po trasach miasteczka oraz pokonali rowerowy tor przeszkód. Mamy nadzieję, że obiekt będzie dobrze i długo służył wszystkim, którzy pragną przyswoić zasady ruchu drogowego. 
Jolanta Paś

 
 
 W dniach 6-10 listopada 2017 r. w Zespole Szkół w Goleniowie przeprowadzono konkurs plastyczny na szczeblu szkolnym „Dzielnicowy, policjant, któremu ufam”
organizowany przez Stowarzyszenie „SOS dla Rodziny” we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie. Celem konkursu jest min. propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, budowanie zaufania do Policji oraz promocja służby dzielnicowego. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Wykonano 12 prac plastycznych. Prace zostały przesłane do Wydziału Prewencji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu wojewódzkim nastąpi w grudniu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki J 
Organizator konkursu na szczeblu szkolnym Dorota Baczewska

 
 

 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na szczeblu międzyszkolnym, „Aby zdrowym być jesienią, jedz owoce i warzywa, pij soki, koktajle i na świeżym powietrzu często bywaj, a energii do nauki będzie więcej przybywać” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Goleniowie.  Wśród laureatów znalazło się aż 3 uczniów naszej szkoły: Wiktor Jabłoński kl. IIbc, Oliwier Miłek kl. IIbc i Agnieszka Serdyńska kl. VIb.  Wyróżnienie w konkursie otrzymali: Piotr Kubiak kl.IIbc, Katarzyna Łukasiewicz kl. IIIa, Joanna Patryasz kl.IVa oraz Klaudia Czarnik kl.IVa.  Nagrody zostały wręczone na apelu.  Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwycięzcom. 
 W tym roku 11 listopada 2017 r. obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie uroczyście uczcili tę rocznicę. Data 11 listopada 1918 roku jest dla każdego Polaka bardzo ważna po 123 latach Polacy odzyskali swoje państwo. Z tej okazji w naszej szkole 13 listopada 2017 r. odbyła się niezwykła lekcja historii, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Przygotowany przez panią Jolantę Paś montaż słowno-muzyczny przeniósł nas w te niezwykłe czasy. Młodzież przypomniała trudne chwile narodu pozbawionego własnego kraju, okoliczności utraty niepodległości oraz drogę Polaków do wolności. Inscenizacji spektaklu towarzyszyła prezentacja multimedialna będąca wizualnym komentarzem do słów, które padały na scenie. Jeszcze raz dziękujemy uczniom oraz wszystkim prowadzącym i wspomagającym projekt nauczycielom za tak wspaniałą lekcję historii. 

Zespół redakcyjny gazetki szkolnej Okiem ucznia

 
 
 
 
 W dniu 8 listopada w środę w Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie zorganizowany został Dzień Angielski. Wydarzenie to odbyło się w ramach realizowanego w szkole projektu „Rozwój daje radość” finansowanego ze środków programu Erasmus+. Celem tej imprezy było poznanie kultury, zwyczajów, dyscyplin sportowych oraz tradycyjnych potraw Wielkiej Brytanii. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawą prezentację, z której dowiedzieli się o znanych ludziach, zabytkach oraz ważnych symbolach tego kraju. Zadaniem uczniów było m.in. wykonanie flagi angielskiej, rozwiązanie krzyżówki przy pomocy słownika polsko-angielskiego czy poznanie podstawowych zwrotów w języku angielskim. Dla młodszych uczniów ciekawą atrakcją było wykonanie tańca przy angielskiej piosence. Uczniowie mieli możliwość wysłuchać konwersacji w języku angielskim, w której uczestniczył uczeń naszej szkoły. W trakcie tego wydarzenia można było spróbować angielskich potraw przygotowanych przez uczniów ze Szkoły Branżowej. Były to ciasteczka maślane shortbread, ciasto marchewkowe carrott cake oraz typowa angielska herbata.Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania, dzięki czemu wiele informacji na temat
Wielkiej Brytanii zapadnie im w pamięci.  
 
 Gimnastyka poranna na wesoło w świetlicy. 


Od listopada, w świetlicy Zespołu Szkół w Goleniowie, uczniowie codziennie rozpoczynają dzień, poranną porcją gimnastyki. Ćwiczenia poranne mają na celu wyrabianie w uczniach nawyku ćwiczeń fizycznych, dostarczanie wielu emocji i uśmiechu, wprowadzenie radosnego nastroju i dobrego samopoczucia oraz zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu. Ponadto są świetną okazją do rozwijania pozytywnych cech takich jak: pomysłowość, odwaga, wytrwałość, świadoma dyscyplina zespołowa. Dzieci powtarzają ćwiczenia zaproponowane przez nauczyciela, a także sami mogą pokazywać swoje. W trakcie zajęć wszystkim uczestnikom towarzyszy uśmiech i dobra zabawa

Agnieszka Morawska

więcej

 
 
 Od listopada w Zespole Szkół w Goleniowie wystartowała akcja ,,muzyka na przerwach”. Posłuchać współczesnej muzyki oraz potupać nóżką można na każdej długiej przerwie w holu drugiego piętra. Muzyczne przerwy cieszą się coraz większą popularnością wśród społeczności szkolnej. Organizatorem akcji jest Samorząd Uczniowski.

 
 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak