Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2018/2019      Listopad 2018

 
 
 

 W dniu 26.11.2018 r. w Centrum Aktywności Lokalnej zostały przeprowadzone warsztaty kulinarno- artystyczne pt. ,,Mistrz dobrych manier” dla seniorów. 


Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie wraz z nauczycielami  przedstawili zasady savoir- vivre przy stole. Uczniowie wcielili się w rolę gości, jak i gospodarza przedstawiając zakres zasad obowiązujących przy stole oraz  pokazali jak kształtować właściwe nawyki grzecznościowe. Zaprezentowaliśmy poprawne i estetyczne nakrycie stołów oraz ciekawe sposoby dekoracji i składania serwetek, które seniorzy na pewno wykorzystają przy zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Po części artystycznej, odbyła się cześć kulinarna. Wspólne przygotowanie pizzy sprawiło nam wiele radości i wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor. Uczniowie bardzo aktywnie współpracowali z seniorami. Na zakończenie spotkania wspólnie zasiedliśmy do stołu zgodnie z zasadami savoir-vivre. 

Alicja Rotter

 
 

 22 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w Mistrzostwach Województwa w Halowej Piłce Nożne, które odbyły się w Choszcznie. 


W tym roku w rozgrywkach brało udział 9 szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Staciwa, Daniel Kaczmarek, Wojtek Barycza, Kacper Miżejewski, Grzegorz Żyła, Jakub Garbaciak, Miłosz Barcikowski i Filip Dudziński. Po pełnych emocji rozgrywkach w fazie finałowej nasi uczniowie wywalczyli brązowe medale wygrywając w rzutach karnych z piłkarzami ze Stargardu. Klasyfikacja końcowa:

       • I miejsce-Szczecin
       • II miejsce- Suliszewo
       • III miejsce-Goleniów
       • IV miejsce-Stargard
       • V miejsce-Pyrzyce
       • VI miejsce-Chojna
       • VII miejsce-Sławno
       • VIII miejsce-Police
       • IX miejsce-Koszalin.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

 
 

 Dnia 21.11. 2018 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się I etap szkolny konkursu  ,,Poznaj swoje prawa w pracy”. 


Głównym celem konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów Branżowej Szkoły wiedzy dotyczącej przepisów prawa ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudniania i innej pracy zarobkowej. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w konkursie. Najlepszy wynik uzyskali: Emilia Młudzik i Rafał Lieder, którzy zostali zakwalifikowani do II etapu regionalnego. 

Alicja Rotter


 20 listopada Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Goleniowie razem z nauczycielami wychowania fizycznego organizował Szkolny Turniej Halowej  Piłki Nożnej. 


Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W turnieju wzięło udział 5 drużyn. Całe trybuny uczniów dopingowały swoich faworytów. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

       • I miejsce: Juventus
       • II miejsce: FC Barcelona
       • III miejsce: Real Madryt
       • IV miejsce: Dziewczyny
       • V miejsce: Polska.

Po rozgrywkach odbył się konkurs strzałów na bramkę. Puchar Dyrektora w tej konkurencji trafił w ręce Miłosza Barcikowskiego. Podczas przerw w turnieju wystąpił Łukasz Bęben wykonując piosenki porywające kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy. 

 

 

 Dnia 19 listopada w Zespole Szkół Specjalnych w ramach Szkoły Promującej Zdrowie odbyło się spotkanie edukacyjne pt. „Nikotynizm- skutki zdrowotne palenia tytoniu. 


Nowe regulacje prawne dotyczące palenia papierosów i e-papierosów”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia, Gimnazjum, VIII klasa SP oraz uczniowie SPP we współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Goleniowie. Uczniowie dowiedzieli się, że dym tytoniowy zawiera ponad 4 tysiące związków chemicznych, o działaniu powodującym nowotwory oraz mieli możliwość zbadać swoją pojemność płuc przy pomocy spirometru. 

 
 
 

 Dnia 16. 11. 2018 roku w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs  ,,Jesteś tym co jesz”.


W konkursie uczestniczyło 12 uczniów Branżowej Szkoły. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań. Zwycięzcami konkursu ,, Jesteś tym co jesz” są następujący uczniowie:

    • uczennica  Julita Raczyńska  zajęła I miejsce,
    • uczennica Emilia Młudzik zajęła II miejsce
    • uczeń Daniel Kaczmarek zajął III miejsce.

Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i znacznym zasobem wiedzy kulinarnej. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. 

Nauczyciele przedmiotów zawodowych Alicja Rotter i Barbara Całkiewicz

 

więcej

 
 
 
 W dniu 14 listopada 2018r. siedmioro uczniów klas 2 i 3 szkoły podstawowej przy Zespole Szkół w Goleniowie przystąpiło do konkursu „Wokół symboli narodowych”. Konkurs ma charakter cykliczny i jest  organizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie.  Celem konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Do udziału w tej edycji konkursu zgłosiło się ponad 100 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego. Konkurs przeprowadzony był jednocześnie we wszystkich szkołach 14 listopada 2018 r., o godz. 12.00. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. 
J.P.

 
 
 
 
  W dniu 13 listopada 2018 r. naszą szkołę odwiedził pracownik Nadleśnictwa Goleniów Pan Tomasz Zarakowski. Uczniowie z klas 4a,5a 6a,7a i 8a mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o pracy leśnika, o Puszczy Białowieskiej i jej szkodniku  -  korniku drukarzu a także o tym co nam daje las. Pan Tomasz opowiedział  jak ważny jest las dla człowieka i jak wiele mamy z niego  korzyści . Uczniowie mogli wspólnie zastanowić się czy o las należy dbać, jak to robić oraz jak wpłynąć na innych ludzi aby brali przykład z osób, które  o przyrodę dbać potrafią. Młodzież została obdarowana kolorowankami ze zdjęciami leśnych owadów, a niektórzy uczniowie poprosili pana Tomasza o autograf. Dziękując za ciekawy wykład liczymy na dalszą
współpracę z Nadleśnictwem Goleniów. 
Barbara Całkiewicz


 W dniach   24.10- 07.11.2018r  w Zespole Szkół w Goleniowie przeprowadzono  na szczeblu   szkolnym   konkurs plastyczno-techniczny  „Aby zdrowym być jesienią, korzystaj z darów lasu one źródłem są witamin i wzmocnią twój organizm” 


organizowany przez Szkołę Podstawową  Nr 4 im. B. Chrobrego  w Goleniowie. Komisja konkursowa wybrała 18 prac uczniów, które przeszły  do kolejnego etapu konkursu. Uczestnikom gratulujemy i czekamy na wyniki etapu międzyszkolnego. 

Organizator konkursu na szczeblu szkolnym - Dorota Baczewska Dnia 9 listopada 2018 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 
Wydarzenie szczególnie ważne, gdyż odbyło się na pamiątkę setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia  przypomniała dawne czasy oraz wzbudziła w widzach refleksję. Część artystyczna rozpoczynająca się słowami ,, Za górami, za lasami…całkiem blisko nas…” wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W odegranych przez uczniów scenkach zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie odgrywali scenki i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień akademii dla uczniów oraz pracowników szkoły, którzy swoją obecnością dali wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce, okazał się wspaniałą lekcją
patriotyzmu i historii. 
I.P.

 
 
 
  8 XI Dzień Śniadanie Daje Moc obchodzony w całej Europie Śniadanie to najważniejszy posiłek każdego dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Dlatego 8 listopada razem z 8693 placówkami obchodziliśmy Dzień Zdrowego Jedzenia. Akcja była prekursorem przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego i higienicznego przygotowania posiłków. Podczas przygotowania śniadania, nauczyciel informował uczniów, dlaczego konkretne produkty zalecane są na śniadanie, aby dały energię na cały dzień. 
Katarzyna Taraska


 

 8 listopada w Zespole Szkół w Goleniowie dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości  odbyły się biegi przełajowe. 


 

Zainteresowanie tym wydarzeniem było bardzo duże. Zawody przebiegały w atmosferze fair-play. Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco:

300 m grupa młodsza-dziewczynki:

 1. Zuzanna Dudzińska
 2. Julia Wyrębska
 3. Daria Kulig

300 m grupa młodsza-chłopcy:

 1. Oliwier Miłek
 2. Piotr Kubiak
 3. Michał Krawczyk

300 m grupa starsza-chłopcy:

 1. Patryk Huk
 2. Ernest Tomaszewicz
 3. Paweł Staszak

600 m dziewczyny:

 1. Agata Janowska
 2. Katarzyna Łukasiewicz
 3. Maria Czarnik

600 m chłopcy:

 1. Dominik Sulikowski
 2. Mateusz Suchy
 3. Igor Reichel

800 m dziewczyny:

 1. Weronika Mroziak
 2. Wiktoria Skura
 3. Aleksandra Nowicka

800 m chłopcy:

 1. Grzegorz Żyła
 2. Bartosz Dudziński
 3. Jakub Garbaciak

Wszystkich uczestników, którym nie udało się wywalczyć miejsc medalowych również gratulujemy. Organizatorami biegów byli nauczyciele wychowania fizycznego.

 

więcej

 

 W październiku 2018 r. nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą Flaggfabriken z siedzibą w Rurzycy. 
 

 
Dzięki uprzejmości przedstawicieli firmy na naszej szkole zawisła ogromna ponad 12 metrowa flaga Polski.Otrzymaliśmy również wiele kolorowych skrawków materiałów przydatnych do zajęć plastycznych
i praktycznych.  Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak