Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2022-2023      Listopad 2022

 
 W naszej szkole jak co roku podtrzymujemy tradycje związane
z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele cudownych niespodzianek. Uczniowie z szkoły z uśmiecham na twarzy chętnie brali udział w magicznym rytuale andrzejkowym. W czarodziejskiej sali pojawiły się trzy wróżki szczęścia, uśmiechu i radości, które przeniosły uczniów w zaczarowany świat magii i wróżb.
 Dnia 23. 11. 2022 roku w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs „Mleko, warzywa i owoce mają magiczne moce”.W konkursie uczestniczyło 11 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1.Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, rozwiązanie krzyżówki oraz rozpoznanie za pomocą zmysłów produktów mlecznych oraz warzyw i owoców. Zwycięzcami konkursu „Mleko, warzywa i owoce mają magiczne moce”, są uczniowie:

    • klasy II BS kucharz Marcin Łyś (I miejsce),
    • klasy I BS kucharz Joanna Dalinkiewicz (II miejsce),
    • klasy III BS kucharz Laura Eitel (III miejsce).
Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i znacznym zasobem wiedzy gastronomicznej. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest co  trzeci czwartek listopada. O zgubnych skutkach tego nałogu słyszał każdy, a o szkodliwości palenia wiedzą wszyscy. W Zespole Szkół w Goleniowie obchodziliśmy ten dzień 18 listopada 2022 roku. W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas 6-8 SP oraz klas SB na godzinach wychowawczych realizowali zadania, których głównym celem jest zapobieganie paleniu wśród młodzieży szkolnej, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów. Uczniowie dowiedzieli się, że palenie tytoniu niesie za sobą poważne skutki zdrowotne (głównie schorzenia układu krążenia, oddechowego, nowotwory), a także zaostrza przebieg wielu schorzeń. Także bierne palenie jest niebezpieczne, gdyż boczny strumień dymu zawiera znacznie więcej nikotyny, tlenku węgla i innych niebezpiecznych związków. W ramach zajęć zostały wykonane plakaty o tematyce antynikotynowej, które zostały wyeksponowane na holu szkoły. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w ogólnopolskich akcjach antytytoniowych przyczynimy się do świadomej odmowy sięgnięcia po pierwszego papierosa przez naszą młodzież. 

Koordynator

Dorota Adamowska

więcej

 

 

 „CIEPŁE I PUCHATE” - JESIENNE WARSZTATY INTEGRACYJNEW dniu 16.11.2022r. odbyły się w naszej szkole jesienne warsztaty integracyjne pod nazwą „ CIEPŁE I PUCHATE” z udziałem uczniów Językowej Szkoły Podstawowej „Promyczek”. Podczas zajęć, w których zastosowano elementy bajkoterapii powstały ciepłe, puchate i kolorowe pompony jesienne. Integracja uczniów z masowych szkół przynosi wymierne efekty. Uczniowie uczą się tolerancji, współpracy i szacunku.


 
 
 
 „EKOLOGICZNE AUTO OCZAMI DZIECKA”Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w II POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNO – TECHNICZNYM zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Białuniu pt: „EKOLOGICZNE AUTO OCZAMI DZIECKA”. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Poniżej prezentujemy ich projekty.

 
 
 
 
 Kolejny sukces naszych sportowców! 9 listopada reprezentacja Zespołu Szkół w Goleniowie wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego
w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Choszcznie. W rozgrywkach uczestniczyło 6 zespołów. Nasza drużyna zremisowała pierwszy mecz ze Szczecinem 1:1. W pozostałych meczach nasi piłkarze nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie spotkania i zajmując w turnieju pierwsze miejsce. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został nasz kapitan - Grzegorz Żyła. Zespół Szkół uzyskał awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się 19.11 - 20.11.2022 r. w Płocku. 

Gratulujemy zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego osiągniętego wyniku oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

 
 
 
 Nasi uczniowie biorą udział w konkursie „CZARY MARY JESIENNE DARY”. Prace powstały do piosenek polskich wykonawców.

Jesień idzie przez park - Czerwone gitary
Jesienne marzenie -  Jadwiga Koczanowska
Jesienne róże -  Mieczysław Fogg 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak