Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2023-2024      Listopad 2023

 Dnia 22.11.2023 roku w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs  „Mleko, warzywa i owoce mają ukryte moce”. W konkursie uczestniczyło 10 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań, rozwiązanie krzyżówki oraz rozpoznanie za pomocą zmysłów produktów mlecznych, warzy i owoców.

Zwycięzcami konkursu "Mleko, warzywa i owoce mają ukryte moce", są:

      • uczennica  klasy II BS Kucharz Joanna Dalinkiewicz zajęła I miejsce,
      • uczennica klasy I BS Pracownik obsługi hotelowej Kucharz Laura Eitel zajęła II miejsce
      •  uczeń klasy III BS Kucharz Mateusz Iwaniszyn zajął III miejsce.              

Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i znacznym zasobem wiedzy gastronomicznej. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

więcej


 21 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w XVIII Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Badmintonie.Zawody odbyły się na Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, którzy po intensywnych treningach osiągnęli bardzo dobre wyniki. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Grzegorz Żyła II miejsce
Mateusz Zieliński III miejsce
Agata Janowska V miejsce
Zuzanna Niedźwiecka VIII miejsce
Jessica Ciesielska VIII miejsce
Wojciech Synówka XII miejsce
Oskar Trzebuniak XII miejsce

Wszystkim sportowcom gratulujemy udziału i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

więcej

 
 
 Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia


Dnia 15 listopada w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się Dzień Zdrowego Jedzenia, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-3 oddziały a szkoły podstawowej. Celem akcji jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych oraz regularnego spożywania posiłków.

K. Taraska

więcej

 
 
 14 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w Mistrzostwach Województwa w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, które odbyły się w Choszcznie.Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pierwsza część turnieju była rozgrywana w dwóch grupach gdzie mecze  odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasi piłkarze wygrali wszystkie mecze nie tracąc przy tym żadnego gola. Następnie rozegrano rundę finałową gdzie zmierzyliśmy się z zespołem ze Szczecina. O zwycięzcy musiała zadecydować seria rzutów karnych ponieważ po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 0:0. W rzutach karnych zachowaliśmy więcej zimnej krwi  i tym samym obroniliśmy tytuł Mistrzów Województwa z zeszłego roku. Warto dodać , że statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał nasz zawodnik Igor Reichel , który nie wpuścił żadnego gola przez cały turniej.

Skład zespołu: Grzegorz Żyła (K), Mateusz Zieliński, Mateusz Iwaniszyn, Hubert Drozdek, Igor Reichel, Wojciech Synówka, Bartosz Brodnicki.

Klasyfikacja końcowa turnieju

I Goleniów
II Szczecin
III Koszalin
IV Police
V Bobrowo
VI Pyrzyce
VII Stargard
VIII    Szczecinek
IX Chojna
X Suliszewo

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

więcej

 
 
 14 LISTOPADA - DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA


Z okazji Dnia Czystego Powietrza poświęciliśmy nasz czas i uwagę problematyce jakości powietrza. Nasza szkoła należy do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA). Dzięki temu możemy na bieżąco obserwować wyniki pomiarów czystości powietrza w okolicy szkoły. Dzięki współpracy z platformą eduESA, wiemy co wpływa na zanieczyszczenie powietrza, jakie są przyczyny SMOGU oraz jaki wpływ na nasze zdrowie mają zawieszone w powietrzu cząsteczki PM10 i PM2,5 – pochodzące głównie z tzw. niskiej emisji, czyli z kominów naszych domów. Poznaliśmy sposoby poprawy jakości powietrza, a wśród nich najskuteczniejszy – konieczność wymiany starych pieców „KOPCIUCHÓW” na certyfikowane, nowoczesne i ekologiczne piece. Wiemy też, jak należy lub jak nie należy zachowywać się w sytuacji, kiedy powietrze jest zanieczyszczone, a oddychanie nim jest niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

 więcej

 
 
 Wycieczka do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie


Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie z klas 1,2,3 BK i BH dnia 3.11.23r. uczestniczyli w edukacyjnej podróży morskiej. Uczniowie zapoznali się z tajemnicami głębin oceanów oraz ze sztuką gospodarki morskiej.

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak