Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
 
29.02.2012 r. – w tym dniu odwiedzili naszą szkołę uczestnicy Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego z Przybiernowa.
Naszych gości przyjęliśmy domowym ciastem upieczonym przez uczniów klas przysposabiających do pracy oraz pysznymi sałatkami. Po poczęstunku mogliśmy obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół oraz uczestników OREW. W niedalekim czasie uczniowie Zespołu Szkół wybiorą się z rewizytą do OREW w Przybiernowie.
 
 
24.02.2012 r. Akcja WARTO BYĆ DOBRYM w Zespole Szkół
w Goleniowie!
 
 
 
Pod koniec lutego, na głównym korytarzu został powieszony rower górski. To znak, że nasza szkoła przyłączyła się do akcji WARTO BYĆ DOBRYM . Jest to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce. Uczy szacunku do ludzi, ich emocji, uczuć i praw oraz do szacunku do przyrody. Każdy uczestnik, w ramach realizacji przyjętych przez siebie zadań, zobowiązał się do niesienia pomocy osobom słabszym oraz potrzebującym. Wszyscy uczestnicy kampanii realizują też zadania związane z ochroną środowiska. Niecierpliwie oczekujemy czerwca, bowiem w tym miesiącu zostanie wyłoniony finalista i zarazem zdobywca głównej nagrody - roweru górskiego!
 
 
 
22.02.2012 r. Zwycięstwo goleniowskiej szkoły!
W środę, 22 lutego na Zamku Książąt Pomorskich w obecności Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, odbyła się uroczystość podsumowująca rywalizację sportową w naszym regionie.Na zaproszenie najwyższych władz samorządu wojewódzkiego udział w gali wzięła Pani Marzanna Gąsior, dyrektor Zespołu Szkół w Goleniowie. Nie był to przypadek, albowiem I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2010/2011 zdobyła Szkoła Podstawowa działająca przy Zespole Szkół.
 
 
Aby osiągnąć ten sukces, uczniowie szkoły musieli zaprezentować swoje umiejętności podczas pięciu mistrzostw województwa zachodniopomorskiego w różnych dyscyplinach sportu, odnosząc liczne sukcesy indywidualne i drużynowe. I tak, nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna w mistrzostwach województwa w pływaniu i lekkiej atletyce, zajmując drużynowo pierwsze miejsca, a nasi zawodnicy byli klasą sami dla siebie zdobywając wiele złotych medali.
W mistrzostwach województwa w tenisie stołowym i biegach przełajowych szkoła z Goleniowa zajęła miejsca drugie, tracąc niewiele punktów do zwycięskich drużyn. W mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego w grach i zabawach, również byliśmy na medalowej pozycji, zdobywając brązowy medal.
 
 
Te liczne sukcesy nie były by możliwe gdyby nie wsparcie władz powiatu goleniowskiego, jak również dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie. To dzięki nim mogą odbywać się darmowe zajęcia uczniów naszej szkoły na krytej pływalni, jak również zajęcia pozalekcyjne z tenisa stołowego.
Uczniów, do udziału we wszystkich zawodach, przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego zatrudnieni
w Zespole Szkół:Krystyna Wegnerowska i Wojciech Maciejewski.
 
 
W środę 22 lutego, uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie rozpoczęli nowy sezon sportowyudziałem w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych
oraz Gimnazjów.
Impreza odbywała się tradycyjnie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pyrzycach. I tradycyjnie nasi zawodnicy godnie i z sukcesem reprezentowali szkołę i powiat goleniowski w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego. W rywalizacji indywidualnej, w kategorii szkół podstawowych, Dominik Pigulski zajął drugie miejsce, a jego szkolny kolega Adrian Staciwa – czwarte. Wśród dziewcząt Julita Raczyńska była trzecia, a Klaudia Dudzińska piąta.
 
 
 
 
Drużynowo dało nam to drugie miejsce i tytuł wicemistrza województwa zachodniopomorskiego
w tenisie stołowym w kategorii szkół podstawowych. Na tym nie skończyły się sukcesy goleniowskich tenisistów w tych zawodach, bowiem medalowej pozycji pozazdrościli swoim młodszym kolegom i koleżankomgimnazjaliści Klaudiusz Dudziński, Marlena Walczak i Daria Kropidłowska, którzy po ciężkich rozgrywkach zapewnili sobie i naszemu gimnazjum trzecie miejsce w województwie.
 
 
22.02.2012 r. pracownicy szkoły mieli możliwość zapoznania się
z będącym w fazie robót wykończeniowych naszym przyszłym
miejscem pracy.
 
 
 
 
15.02.2012r.- Dzień Naleśnika
 
 
Tego dnia słodki zapach rozpływał się po wszystkich zakamarkach szkoły. Nie było osoby, która przeszłaby obojętnie obok stoiska z naleśnikami. Tym razem uleganie pokusie miało szczytny cel! Bo „Kto naleśnika zajada - innym pomaga!”. To już nasza druga akcja charytatywna. Wszystkim łasuchom, którzy przyczynili się do napełnienia skarbonki - DZIĘKUJEMY!
 
 
 
 
14 lutego 2012 r. - Walentynki
 
 
Walentynkową atmosferę można było poczuć już od samego rana. Cała szkoła tonęła w miłosnych dekoracjach. Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Każdy niecierpliwie wyczekiwał posłańca. Uzupełnieniem tego klimatu były przerwy muzyczne, podczas których śmiały i ten nieśmiały mógł bliskiej osobie zadedykować piosenkę.
 
 
 
 
08.02.2012 - OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI.


Uczniowie oddziałów „b” i „c” sprawdzili kondycję swojego ducha i ciała. Podczas tegorocznej olimpiady w pierwszej kolejności zmagali się z częścią edukacyjną. Różnotematyczne krzyżówki i zadania sprawiły tylko niewielką trudność.Część sportowa również nie przysporzyła kłopotów naszym śmiałkom. Za swoją waleczność każdy uczestnik został nagrodzony słodkim poczęstunkiem i dyplomem.
 
 
07.02.2012 r. - "PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH"
w ZESPOLE SZKÓŁ w GOLENIOWIE
W styczniu i w drugim tygodniu lutego, odbyły się w Goleniowie nietypowe zawody - "Puchar Świata w Skokach Narciarskich". Oczywiście nie gościliśmy w naszym mieście Adama Małysza, Simona Ammanna, Kamila Stocha ani innych skoczków światowego formatu, bo przecież nie mamy skoczni narciarskiej, ale impreza była jak najbardziej prawdziwa, choć - wirtualna. Nauczyciel informatyki, Pan Jerzy Ratajczak i nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Wojciech Maciejewski, zorganizowali już po raz czwarty szkolny komputerowy turniej skoków narciarskich, w którym uczestniczyć mogli wszyscy chętni uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół.
W styczniu odbyły się eliminacje. Wyłoniły one trzynastu uczestników ścisłego finału – dziewięcioro uczniów i czworo nauczycieli. We wtorek, 07 lutego 2012 roku wszyscy finaliści spotkali się w pracowni komputerowej, na wielkim finale IV Szkolnego Komputerowego Konkursu Skoków Narciarskich. Licznie zgromadzona widownia, mogła obserwować występy finalistów na dużym ekranie rozwieszonym na ścianie pracowni. Zmagania były bardzo pasjonujące, do ostatnich chwil ważyło się turniejowe zwycięstwo w kategorii uczniów. Ostatecznie wygrał Piotr Andrzejczak przed Klaudiuszem Dudzińskim i Sebastianem Kropidłowskim. Wśród nauczycieli triumfował główny organizator turnieju Pan Jerzy Ratajczak, który nieznacznie wyprzedził punktowo Panią Julię Kowalczyk. Trzecie miejsce przypadło w udziale Panu Wojciechowi Maciejewskiemu. W imieniu sponsorów zawodów, Panów Tomasza Wójcika - salon „LOGOS” („Komputronik”), Andrzeja Bugajskiego - sklep komputerowy „LT ” , Starostwa Powiatowego oraz Pani Moniki Borciuch – Zakład Fryzjerski „EFFEKT”, nagrody uczestnikom Konkursu Skoków Narciarskich, wręczyła dyrektor Zespołu Szkół, Pani Marzanna Gąsior.
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak