Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2012/2013      Luty 2013

 

 Olimpiada umiejętności społecznych
 
 
 
 
 SAMODZIELNOŚĆ NA MIARĘ OSKARA!
 
Data: 25.02.2013 rok.
Wydarzenie: wyjazd do Kręgielni „Galeria Galaxy” w Szczecinie.
Bohaterzy dnia: uczniowie klasy IV- VI b oraz II SPP Zespołu Szkół
w Goleniowie.
Cel: rozwój autonomii!
 
Sukcesy zdobyte w kategoriach:
   • zakup biletów (samodzielny lub z niewielkim wsparciem),
   • korzystanie z legitymacji szkolnej,
   • bezpieczne poruszanie się po ulicach miasta Szczecina w zawrotnym tempie J,
   • gra w kręgle z dużą dawką zdrowego współzawodnictwa,
   • posiłek w restauracji z wielką szczyptą kultury osobistej,
   • samodzielne i owocne zakupy w „Galerii Galaxy”,
   • pełne klasy zachowanie w miejscach publicznych m.in. podróż pociągiem.
Pozdrawiamy sympatycznych Współpasażerów oraz Pana Konduktora!
Klasa II SPP
 
 
 
 
 
21.02.2013 r. - w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się zawody STRONGMAN.
 
 
Bogate wyposażenie siłowni, uczyniło jeszcze bardziej atrakcyjnymi II Szkolne Mistrzostwa w Podnoszeniu Ciężarów- STRONGMAN. Długo oczekiwane wydarzenie poprzedziły treningi oraz specjalne przygotowania. Do walki o tytuł najsilniejszego ucznia stanęło wielu ochotników. Po zaciętej i pełnej emocji walce zwyciężył Sebastian Kropidłowski. Podnoszący bagatela 80 kg! Ze względu na duże zainteresowanie powstała nowa kategoria- STRONGMAN JUNIOR. Najlepszy okazał się Patryk Huk. Wszystkim siłaczom- tym dużym i tym troszkę mniejszym- życzymy umiejętnego wykorzystywania swojej siły. Niech moc będzie z Wami!
 
 
 
 
 W styczniu i w drugim tygodniu lutego, odbyły się w Goleniowie po raz kolejny nietypowe zawody - "Puchar Świata w Skokach Narciarskich".
Oczywiście nie gościliśmy w naszym mieście żadnych skoczków światowego formatu, bo przecież nie mamy skoczni narciarskiej i śnieg, szczególnie w lutym nie dopisał, ale impreza była jak najbardziej prawdziwa, choć - wirtualna. Nauczyciele Jerzy Ratajczak, Wojciech Maciejewski oraz Remigiusz Skierski, zorganizowali już po raz piąty szkolny komputerowy turniej skoków narciarskich, w którym uczestniczyć mogli wszyscy chętni uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół.
 

W styczniu odbyły się eliminacje. Wyłoniły one trzynastu uczestników ścisłego finału – dziesięcioro uczniów i troje nauczycieli. W czwartek, 14 lutego 2013 roku wszyscy finaliści spotkali się w pracowni komputerowej, na wielkim finale V Szkolnego Komputerowego Konkursu Skoków Narciarskich. Licznie zgromadzona widownia, mogła obserwować występy finalistów na tablicy multimedialnej znajdującej się w pracowni. Zmagania były bardzo pasjonujące, do ostatnich chwil ważyło się turniejowe zwycięstwo w kategorii uczniów. Ostatecznie wygrał Mariusz Michalski przed Piotrem Andrzejczakiem i Mateuszem Sikorą. Wśród nauczycieli triumfował Pan Remigiusz Skierski. Kolejne miejsca przypadły Panom Jerzemu Ratajczakowi i Wojciechowi Maciejewskiemu. Bezpośrednio po zakończeniu zawodów Pani dyrektor Marzanna Gąsior wręczyła zwycięzcy konkursu, Mariuszowi Michalskiemu, puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Goleniowskiego

więcej

Pozostałe nagrody oraz wyróżnienia zostaną wręczone uczestnikom finału przez Panią dyrektor Marzannę Gąsior na najbliższym apelu szkolnym.
Fundatorzy nagród: Starosta Powiatu Goleniowskiego, Andrzeja Bugajskiego - sklep komputerowy „LT ” , Sklep Druczek oraz organizatorzy.
 
 
14 lutego w naszej szkole odbyły się Walentynki.
 
 
Najbardziej oczekiwanym momentem całego dnia była poczta Walentynkowa. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował ją, aby każdy mógł wysłać list miłosny do swojego „obiektu westchnień”. Dużą popularnością cieszyła się również kawiarenka Walentynkowa. Uczniowie licznie odwiedzali ją w czasie przerw zarówno w celu nabycia różnych przysmaków m.in. pierników i kruchych ciasteczek w kształcie serc, jak również w celu zatańczenia ze swoją sympatią. Sekcja techniczna zadbała o odpowiednią oprawę dźwiękową, przygotowując zestaw piosenek o tematyce miłosnej. Wszystkim osobom z wielkimi sercami i pojemnymi brzuchami dziękujemy za ze szczerego serca wrzucane do skarbonki pieniądze. Zasilą one konto Samorządu Uczniowskiego.
 
 
 
 
 FERIE 2013 W ZESPOLE SZKÓŁ W GOLENIOWIE
 
 
5 dni, 1 noc, 35 uczestników i wiele niezapomnianych chwil! Pod takimi statystykami kryją się ferie w szkole- „Zimowa Karuzela Wrażeń”! A tych nie brakowało! Jeszcze pełni energii, korzystając z resztek uroków zimy, zajęcia zaczęliśmy od odwiedzenia goleniowskiego lodowiska. Lód okazał się bezlitosny dla amatorów „łyżwiarstwa ekstremalnego”. Pozostając w sportowym klimacie, przeszliśmy na bardziej miękkie podłoże, by szlifować swoje zdolności taneczne w rytmie hip- hopa. Tutaj wykazaliśmy się większym doświadczeniem i podnieśliśmy poprzeczkę trudności jeszcze wyżej. Jednak nauczona choreografia udowodniła, że zasługujemy w tej dziedzinie na złoty medal! W środę podążaliśmy śladami Freda Flinstona i wylądowaliśmy na kręgielni w Szczecinie. W tej roli wystąpiliśmy jako debiutanci. Pełni dobrych humorów, lepszych i gorszych wyników w strącaniu kręgli, udaliśmy się do Mc’Donald’sa, by uzupełnić kalorie. W czwartek znaleźliśmy się na superszybkiej „Zimowej Karuzeli Wrażeń”! Tego dnia nadeszła długo oczekiwana nocka w szkole! O 21 p. Dyrektor przygotowała niespodziankę dla swoich „nocnych marków”. Mieliśmy okazję podziwiać zapierający dech w piersiach pokaz fajerwerków! Uzbrojeni w śpiwory, poduszki, film z naszego koncertu oraz gigantyczne ilości popcornu zamieniliśmy naszą jadalnię na sypialnię. Jednak nikt nie myślał o takich przyziemnych rzeczach jak sen…. Tu się dopiero działo! Ale nie będę wtajemniczała… O tym wiemy tylko my- uczestnicy „Nocki w Szkole” J Ostatni dzień ferii pożegnaliśmy na dyskotekowym parkiecie. Profesjonalny DJ wykrzesał z nas resztki energii i nie pozwolił podpierać ścian. Poczuliśmy moc karnawału i zabawa była bardzo udana. Tym sposobem po raz kolejny udowodniliśmy, że szkoła może być naprawdę atrakcyjnym miejscem.
 
Z wielkim apetytem na następne wrażenia oczekujemy przyszłych ferii!!!
Projekt współfinansowany przez gminę Goleniów realizowany był przez stowarzyszenie NIEPOKONANI.
 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak