Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2019/2020      Luty 2020


 26 lutego 2020 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyło się ostatnie, czwarte spotkanie związane z realizacją zadań programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. 



Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się co to jest Internet, co nam daje Internet, jakie są zasady bezpiecznego poruszania się
w Internecie oraz co to znaczy być offline / online. Przed uczestnikami projektu zostało już ostatnie ważne zadanie - Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, który każdy z uczestników rozwiązuje na stronie Akademii. To doskonała okazja, by utrwalić wiadomości zdobyte w szkole w ramach programu Akademia Bezpiecznego Puchatka, dotyczące tego jak unikać zagrożeń podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu i w Internecie. 
Koordynator Dorota Baczewska


 
 Realizacja innowacji pedagogicznej na lekcjach matematyki w Branżowej Szkole w I półroczu roku szkolnego 2019/2020. 



W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 1BK i 1BH zaczęli realizować na lekcjach matematyki zagadnienia w ramach innowacji pedagogicznej „Po co się tego uczę czyli matematyka w życiu codziennym”. Zajęcia innowacyjne odbywały się raz
w miesiącu na jednej lub dwóch godzinach lekcyjnych w każdej z klas. Głównym założeniem innowacji było wdrożenie metod aktywizujących uczniów ( Matematyczne Stacje Badawcze, doświadczenie, zajęcia z pytaniem problemowym), rozwijanie ich praktycznych umiejętności, aranżowanie przestrzeni w klasie w sposób inny niż na tradycyjnych lekcjach, co ma motywować uczniów do podejmowania aktywności. W I półroczu zrealizowane zostały następujące zagadnienia tematyczne:

    • Kalorie się liczy.
    • Pieczemy domowe ciasto.
    • Robimy zakupy.
    • Co kryją sklepowe promocje?
    • Co to jest BMI i jakie jest BMI dla osoby w moim wieku?

         Renata Bojda

więcej

 
 
 Po ciężkiej pracy w I półroczu uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie niewątpliwie zasłużyli na odrobinę rozrywki w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się 04.02.2020 r. 



Uczniowie licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach największych przebojów. Zabawa przeplatana była konkursami, w których uczniowie chętnie brali udział. Najważniejszy okazał się jednak konkurs na króla i królową balu. Królem balu został Maksymilian z klasy 2a a królową balu została Maja z klasy 2c. Sami zobaczcie, że wybór nie był prosty. Na zakończenie balu wszyscy kolejny raz pięknie zatańczyli wraz z królem i królową. Organizatorzy: Agnieszka Sućko, Dorota Baczewska, Iwona Prokopiak




 W dniu 03.02.2020 r. odbyły się kolejne zajęcia z  innowacji Carving - dekorowanie potraw i napojów. 



Młodzież ze Szkoły Branżowej I Stopnia nr 1 i Przysposabiającej do Pracy wykonała wspaniałe dekoracje z pora i marchwi. W stołówce szkolnej stoły zostały udekorowane pięknymi kwiatami z warzyw. Uczniowie kolejny raz wykazali swoją twórczą osobowość w sztuce rzeźbienia.


 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak