Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2013/2014      Maj 2014

 

 W dniach 23 i 30 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej pt. "Wkrótce wakacje!".


W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI SP. Zadania konkursowe dotyczyły stosowania matematyki na co dzień. Mistrzem Matematyki szkoły Podstawowej został: Jacek Bojko z kl. 4a,I wicemistrzem Miranda Merta z klasy 6a, II wicemistrzem Andrzej Janowski z klasy 4a.

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „wkrótce wakacje”:

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

LICZBA UZYSKANYCH PUNKTÓW

1

BOJKO JACEK

39   PUNKTÓW

2

MERTA MIRANDA

33  PUNKTÓW

3

JANOWSKI ANDRZEJ

32  PUNKTY

3

GIKIEWICZ BARTOSZ

31  PUNKTY

4

LIDER MAREK

30  PUNKTY

5

BULZACKI MACIEJ

27  PUNKTÓW

6

KACZMAREK ADRIAN

16  PUNKTÓW

6

ZIELIŃSKI MARCIN

16  PUNKTÓW

7

NOWICKA ALEKSANDRA

14  PUNKTÓW

8

KACZMAREK DANIEL

10  PUNKTÓW

9

ŁYŚ MARTA

8    PUNKTÓW

9

MIŻEJEWSKI KACPER

8    PUNKTÓW

 

Opiekun: Magdalena Wojciechowska

więcej 22.05.2014 r. W naszej szkole odbył się Szkolny Quiz Wiedzy o Sporcie 

i Zdrowiu.

Udział we współzawodnictwie wzięło 13 zespołów.

W pierwszej części uczestnicy mieli za zadanie przyporządkować sportowca do uprawianej dyscypliny sportu.

 W drugiej natomiast odpowiadali na pytania zamknięte.

Po zsumowaniu wyników bezapelacyjnie wygrała drużyna z klasy II ZSZ w składzie: Patrycja Gruszkowska, Malwina Piasecka oraz Natalia Pawlak. Drugie miejsce przypadło drużynie z klasy 3a gimnazjum, zaś trzecie Rodzicom, którzy wystąpili gościnnie w naszym Quizie. Jak spędzić wiosenny dzień? Najlepiej aktywnie.  Dwie klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach zajęć funkcjonowania osobistego i  społecznego spędziły dzień 20 maja na działce u Pani Asi Kaczanowicz.


 Było bujanie na hamaku, skakanie na trampolinie i z grilla kiełbaski. Ale działka to nie tyko wspaniała zabawa, to wokół wiele roślin i narzędzi do ich uprawy. Dlatego wszyscy uczniowie pięknie rozpoznawali drzewa, wschodzące warzywa i kwitnące kwiaty. Rozpoznawali również wszystkie narzędzia ogrodnicze.

 

więcej

 

 

 22-23. 05. 2014 r. klasa pani Pauliny Gwardiak wybrała się 

do Warszawy. 


Hasło „Podróże małe i duże” potraktowaliśmy bardzo serio. I tym razem nasz palec wędrując po mapie wylądował na Warszawie. Uznaliśmy, że już zgromadziliśmy wiele informacji na temat stolicy, więc najwyższa pora się tam wybrać! W samodzielną podróż, bez rodziców, pojechaliśmy pociągiem. Długą drogę urozmaiciliśmy sobie grami. Nocleg był nie lada gratką, bo zakwaterowanie mieliśmy na… statku! Zwiedzając stolicę nie mogliśmy pominąć kilkugodzinnej zabawy w Centrum Nauki Kopernik, wjazdu na Taras Widokowy Pałacu Kultury oraz zwiedzenia Stadionu Narodowego. Troszkę zmęczeni, ale bez wątpienia bardzo zadowoleni możemy śmiało powiedzieć, że miasto Syrenki na długo pozostanie w naszej pamięci!


więcej

 

 We wtorek, 20 maja na stadionie OSiR w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Lekkoatletyce „Sprawni Razem”, będące eliminacją do Mistrzostw Polski. 


Powiat goleniowski reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie, którzy rywalizowali w trzech kategoriach – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Klasą dla siebie było rodzeństwo Janowskich. Sylwia Janowska zdobyła tytuł mistrzyni województwa w biegu na 800 m i tytuł wicemistrzyni w biegu na 100 m w kategorii szkół gimnazjalnych. Jej siostra, Żaneta wywalczyła dwa tytuły mistrzyni województwa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – w biegach sprinterskich na 100 i 200 m. Ich młodszy brat Andrzej dzielnie reprezentował szkołę podstawową w rzucie piłeczką palantową, skoku w dal i biegu na 100 m. Również pozostali zawodnicy Zespołu Szkół godnie reprezentowali powiat goleniowski, zajmując czołowe pozycje i poprawiając swoje rekordy życiowe. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Goleniowie.


 W dniu 17 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się Otwarty Dzień Bezpłatnych Konsultacji Specjalistycznych organizowany przez Stowarzyszenie „Niepokonani”. 


Konsultacje specjalistyczne prowadzone były przez nauczycieli – specjalistów z naszej szkoły i obejmowały: logopedię, integrację sensoryczną, tomatisa, gimnastykę korekcyjną, masaż relaksacyjny twarzy, masaż klasyczny kręgosłupa, rehabilitację, terapię uzależnień oraz doradztwo zawodowe. Z konsultacji specjalistycznych skorzystały łącznie 28 osób, w tym: logopedia – 3 osoby, integracja sensoryczna – 5 osób, tomatis – 6 osób, masaż relaksacyjny twarzy – 5 osób, masaż klasyczny kręgosłupa – 6 osób, rehabilitacja – 2 osoby oraz instruktaż gimnastyki korekcyjnej – 1 osoba. Mamy nadzieję, że kolejne Dni Otwarte będą się cieszyły równą, albo i większą popularnością, niż w tym roku. 

Już dziś zapraszamy wszystkich na Dni Otwarte w roku 2015!


więcej

 

 

 16.05.2014 - "Dzień Europejczyka"

9 maja w krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Europy. W naszej szkole świętujemy go już nie pierwszy raz i w tym roku postanowiliśmy przybliżyć uczniom dwa kraje europejskie, prezentowane przez przebywających u nas wolontariuszy – Zoi i Cristian’a. Obchody Dnia Europy podzielone zostały więc na dwie części – hiszpańską i grecką. 

Dzień hiszpański (zorganizowany 9 maja) rozpoczął się krótką prezentacją multimedialną przygotowaną przez Cristian’a, który opowiedział zebranym o swojej ojczyźnie i opisał, w jaki sposób przygotować tortillę de patatas – tradycyjną potrawę z jajek i ziemniaków. Danie to wykonali uczniowie ze Szkoły Zawodowej, dzięki czemu wszyscy obecni mogli go spróbować. Dodatkowo dzieci i młodzież wzięli udział w konkursie wiedzy o Hiszpanii i wykleili flagę tego państwa.

Dzień grecki (16 maja) również rozpoczął się prezentacją multimedialną, przygotowaną przez Zoi. Uczniowie ubrani w biało-niebieskie stroje uczyli się Zorby, oglądali tradycyjną bajkę oraz jedli grecką sałatkę (którą i tym razem przygotowała młodzież pod okiem pań Barbary Całkiewicz i Moniki Siwienki).

 

więcej


 06.05.2014 - uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie odwiedzili oczyszczalnię ścieków. 


Dzięki zaproszeniu pracowników Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji mieliśmy okazję odbyć bardzo ciekawą wycieczkę, podczas której zwiedziliśmy zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków. Pani w laboratorium pokazała nam jak wyglądają ścieki oraz w jaki sposób zostają oczyszczone. Przy zastosowaniu nowej technologii do Iny odprowadzana jest czysta woda, a odwodniony osad nadaje się do wykorzystania przyrodniczego i rolniczego.  Zostaliśmy oprowadzeni również po hali dmuchaw, pompowni wody technologicznej oraz kompostowni osadu. Teraz już wiemy, że nasze miasto może pochwalić się nowoczesną, a przede wszystkim biologiczną oczyszczalnią ścieków.

 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak