Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2014/2015      Maj 2015

 W dniach 27 i 28 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej pt. "Nadchodzą wakacje!". W konkursie wzięli udział uczniowie klas Szkoły Podstawowej. Zadania konkursowe dotyczyły stosowania matematyki na co dzień. Mistrzem Matematyki szkoły Podstawowej została: Milena Markiewicz z kl. 5a,II mistrzem Adrian Kaczmarek z klasy 6a, III mistrzem Jakub Garbaciak z klasy 5a. Konkurs składał się dwóch etapów. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test teoretyczny, w drugim rozwiązywali zadania praktyczne także z wykorzystaniem łamigłówek logicznych- tangram.  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału za rok. 

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „NADCHODZĄ WAKACJE” CZERWIEC 2016:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

LICZBA PUNKTÓW I ETAP

LICZBA PUNKTÓW II ETAP

ŁĄCZNA LICZBA PUNKTÓW

Klasy II-III

1.

Miżejewski Marcel

19 pkt.

----

19 pkt.

2.

Paweł Chruszcz

18 pkt.

----

18 pkt.

3.

Iwaniszyn Mateusz

18 pkt.

----

18 pkt.

Klasy IV-VI

1.

Markiewicz Milena

28 pkt.

12 pkt.

40 pkt.

2.

Kaczmarek Adrian

24 pkt.

9 pkt.

33 pkt.

3.

Garbaciak Jakub

25,5 pkt.

6,5 pkt.

32 pkt

4.

Młudzik Natalia

24 pkt.

4 pkt.

28 pkt.

5.

Zieliński Marcin

24 pkt.

4 pkt.

28 pkt.

6.

Nowaczyk Konrad

23 pkt.

----

23 pkt.

7.

Bojko Jacek

20,5 pkt.

----

20,5 pkt.


 Wizyta na Policji uczniów Zespołu Szkół w Goleniowie.
 


We wtorek 26.05.2015r. wszystkie klasy młodsze, Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Goleniowie, udały się w odwiedziny, do goleniowskiej Komendy Policji, na zaproszenie Pani Magdaleny Bieniek. Uczniowie zwiedzili Komendę, obejrzeli wszystkie pomieszczenia, w których policjanci pełnią służbę, mieli okazję zobaczyć tresurę psa policyjnego, podpatrzeć na miejskim monitoringu, co dzieję się w mieście. Nie lada atrakcją, okazała się wizyta w celi zatrzymań, oraz oglądanie taboru samochodowego. Pani Magda zaprowadziła uczniów w takie zakamarki komendy jak siłownia, pozwoliła przywdziać chętnym kamizelkę kuloodporną, a także pokazywała jak pobiera się odciski palców.


 
 
 Dnia 25. 05.2015 roku w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs kulinarny ,,Wiem co jem”. W konkursie uczestniczyło 20 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań. Zwycięzcami konkursu ,, Wiem co jem” są następujący uczniowie: 

     • uczennica Karolina Kuradczyk zajęła I miejsce, 
     • uczennica Emilia Młudzik zajęła II miejsce, 
     • uczeń Rafał Lider zajął III miejsce. 

Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i znacznym zasobem wiedzy kulinarnej. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.  

Nauczyciele przedmiotów zawodowych Alicja Rotter i Barbara Całkiewicz

 
 
 W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkół przystąpił po raz drugi do programu PIP „Kultura Bezpieczeństwa”. Koordynatorami w szkole byli nauczyciele: Jolanta Paś i Alicja Rotter. Podczas trwania programu przeprowadzono zajęcia tematyczne z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zakończeniem programu był Dzień Otwarty Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie, który odbył się 24 maja 2016 r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. St. Żeromskiego w Świdwinie. W programie wydarzenia znalazły się pokazy i warsztaty z zakresu użytkowania środków ochrony indywidualnej (PHTSPiO Supon S.A.), zasad udzielania pierwszej pomocy, zapobiegania dolegliwościom układu mięśniowo-szkieletowego i oddechowego człowieka (ZCKZiU w Szczecinie). Dodatkowe atrakcje stanowiły: laboratorium szkolne, w którym pokazane zostały różne rodzaje źródeł energii odnawialnej, pokaz akcji gaśniczej w wykonaniu ochotniczej straży pożarnej, prezentacja ciągników rolniczych i motocykli, pokaz kowalstwa artystycznego, paintball i wiele innych. Państwowa Inspekcja Pracy w Szczecinie zorganizowała punkty konsultacyjne z zakresu porad prawnych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie i nauczyciele ze szkół biorących udział w „Kulturze Bezpieczeństwa”, przedstawiciele gminy i powiatu świdwińskiego oraz Straży Pożarnej. 
Jolanta Paś 22 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Stop narkotykom”.  Zajęcia poprowadziła dla nas pani Anna Romaniuk, instruktorka terapii uzależnień STOWARZYSZENIA "MONAR", od 16 lat pracująca z młodzieżą w Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Babigoszczy. W czasie warsztatów uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Gimnazjum poznali bliżej problematykę uzależnień od środków psychoaktywnych,  mieli również możliwość wyrazić własne poglądy i opinie wobec tego problemu, zastanowić się nad przyczynami sięgania po narkotyki, konsekwencjami, itp. Zajęcia były bardzo  ciekawe i, co pewnie ważniejsze, niezwykle  kształcące.

Agata Januszko

więcej

 

 19 - 20 maj. JESTEŚMY WSPANIAŁYMI PODRÓŻNIKAMI! -  WYCIECZKA DO GDYNI UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W GOLENIOWIE

Wszyscy wspaniale radziliśmy sobie z wyzwaniem, jakim była wycieczka zadaniowa do Gdyni! Wycieczka była dla nas wyzwaniem a zarazem szansą na stworzenie naszej reklamy. Oto my - wychodzimy z roli ucznia, stajemy się podróżnymi w różnych środkach lokomocji, gośćmi w  hostelu, klientami w restauracji, wreszcie turystami w pięknym mieście Gdynia!

Ćwiczyliśmy umiejętności społeczne, sprawdzaliśmy dojrzałość emocjonalną - przeżywaliśmy radość, podekscytowanie, zniecierpliwienie, tęsknotę. Wzbogacaliśmy wiedzę o naszym kraju podziwiając i oglądając Gdynię - spacerując ulicami, brzegiem morza oraz przez mikroskop w Akwarium Gdyńskim.

Aby choć przez chwilę nam potowarzyszyć zapraszamy do galerii, gdzie czeka na nas - molo w Orłowie, rejs galeonem "Dragon", zwiedzanie okrętu - muzeum ORP "Błyskawica", wizyta i zajęcia edukacyjne w Akwarium Gdyńskim oraz wypoczynek w hostelu "Och" przy ulicy Świętojańskiej. 

 

więcej


 
 19 maja uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w LA w Pyrzycach. Mistrzostwo Województwa w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Patrycja Skorża w skoku w dal oraz Adrian Staciwa w biegu na 100m. Medalowo spisał się także Mateusz Sikora zdobywając drugie miejsce również w biegu na 100m. Trzecie miejsce medalowe na podium zajęła Milena Markiewicz w rzucie piłeczką palantową oraz Sylwia Janowska w biegu na 800m. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Skorża, Adrian Staciwa, Mateusz Sikora, Milena Markiewicz, Sylwia Janowska, Krystian Sulikowski, Alan Gęga, Magdalena Sulikowska, Natalia Młudzik, Wojciech Barycza, Emilia Młudzik, Bartosz Gikiewicz. Serdecznie gratulujemy!!! 

p. Natalia


 
 Konkurs plastyczny w Zespole Szkół w Goleniowie. Uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół, przez cały rok szkolny, dwa razy w tygodniu, otrzymują owoce i warzywa w ramach programu Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa „Owoce i warzywa w szkole”. W związku z tym programem, uczniowie zapoznają się z zasadami zdrowego żywienia. Jednym z elementów programu był konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci, było dowolną techniką plastyczną, wypełnić kolorowankę z koszem owoców. Prace były niezwykle pomysłowe i kolorowe. 15.05.2015r. rozstrzygnięty został konkurs i wręczono nagrody, którymi były kosze z owocami i warzywami, soki przecierowe i cukierki owocowe. 

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Michał krawczyk z kl. Ib 
Drugie miejsce zajęła Martyna Brzezińska z kl. IIb 
Trzecie miejsce zajęła Magdalena Fuks z kl IIIa 
 11.05.2015 r. DO BIEGU GOTOWI, START...czyli PIERWSZE BIEGI KELNERSKIE

W Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się I Biegi Kelnerskie. Do udziału zgłosiło się osiemnastu uczniów uczących się w Zasadniczej Szkole Specjalnej nr 1w zawodzie -Kelner i Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Celem organizowanego Biegu Kelnerskiego było wyróżnienie osób wykonujących powierzone zadania z pasją i elegancją.


W konkursie brało udział 18 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych. Zadaniem zawodników było, jak najszybciej pokonanie trasy trzymając tacę z kubkiem napełnionym wodą, a na linii mety naczynie musiało być pełne. Najlepsi ze startujących uczniów otrzymali indywidualne nagrody ufundowane przez organizatora, a pozostali uczestnicy poczęstunek.

       • I MIEJSCE – Bartłomiej Sierakowski
       • II MIEJSCE- Alan Gęga
       • III MIEJSCE- Wojciech Barycza
       • IV MIEJSCE- Malwina Piasecka

Organizatorzy gratulują zwycięzcom i zapraszają w przyszłym roku.

Katarzyna Taraska, Barbara Całkiewicz i Natalia Mełech

 

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak