Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2015/2016      Maj 2016

 W dniach 27 i 28 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej pt. "Nadchodzą wakacje!". 


W konkursie wzięli udział uczniowie klas Szkoły POdstawowej. Zadania konkursowe dotyczyły stosowania matematyki na co dzień. Mistrzem Matematyki szkoły Podstawowej została: Milena Markiewicz z kl. 5a,II mistrzem Adrian Kaczmarek 
z klasy 6a, III mistrzem Jakub Garbaciak z klasy 5a.
Konkurs składał się dwóch etapów. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test teoretyczny, w drugim rozwiązywali zadania praktyczne także z wykorzystaniem łamigłówek logicznych- tangram.  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału za rok. WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „NADCHODZĄ WAKACJE” CZERWIEC 2016:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

LICZBA PUNKTÓW I ETAP

LICZBA PUNKTÓW II ETAP

ŁĄCZNA LICZBA PUNKTÓW

Klasy II-III

1.

Miżejewski Marcel

19 pkt.

----

19 pkt.

2.

Paweł Chruszcz

18 pkt.

----

18 pkt.

3.

Iwaniszyn Mateusz

18 pkt.

----

18 pkt.

Klasy IV-VI

1.

Markiewicz Milena

28 pkt.

12 pkt.

40 pkt.

2.

Kaczmarek Adrian

24 pkt.

9 pkt.

33 pkt.

3.

Garbaciak Jakub

25,5 pkt.

6,5 pkt.

32 pkt

4.

Młudzik Natalia

24 pkt.

4 pkt.

28 pkt.

5.

Zieliński Marcin

24 pkt.

4 pkt.

28 pkt.

6.

Nowaczyk Konrad

23 pkt.

----

23 pkt.

7.

Bojko Jacek

20,5 pkt.

----

20,5 pkt.


 STO LAT, STO LAT!!! –  X Wojewódzki Turniej Sprawności Manualnej „Sobieradek Zawodowy” dla uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy

 Huczne „STO LAT” zabrzmiało z okazji dziesiątych urodzin Sobieradka, a naszym oczom ukazał się przepiękny tort (do podziwiania w galerii J)! Tak świętowaliśmy 24 maja w SOSW w Szczecinie. Oczywiście, wcześniej najlepiej jak umieliśmy, wykonaliśmy drużynowo wszystkie zaplanowane konkurencje turniejowe: ozdabianie czapeczek urodzinowych, pakowanie prezentu, sporządzanie surówki z warzyw sezonowych, nakrywanie stołu do posiłku piknikowego, montaż donicy ogrodowej drewnianej oraz sadzenie drzewka ozdobnego.  Celem Turnieju było m.in. sprawdzenie umiejętności manualnych w rozmaitych sytuacjach praktycznych, kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami oraz opanowanie prostych czynności i umiejętności związanych z pracą. Pozdrawiamy z Goleniowa wszystkie zespoły, które brały udział w Turnieju: Znajomych z Gryfina, Nowogardu, Polic, Suliszewa i Szczecina oraz (niespodzianka!) Zawodniczki Pogoni Baltica, które uświetniły swoją obecnością urodziny Sobieradka!!! Gospodarzom dziękujemy za gościnę i mamy nadzieję, że będą o nas pamiętali za rok! Już jesteśmy gotowi do podjęcia wyzwania!

 

więcej


 24.05.2016 r. klasy I-IIIa, IV-VIb, IV-VIbc, IIIc, IVc, IV-Va, VIa, I-IIIgB, w licznym gronie wybrały się do Kina Helios w Szczecinie, na film „Księga Dżungli”. 


Kino Helios, specjalnie dla nas, wyświetliło film poza repertuarem. Opowieść bardzo się podobała, mimo tak zróżnicowanych wiekowo uczniów. Wywoływała piękne emocje wzruszenia, obawy o los bohaterów, pokazywała walkę dobra ze złem, odwagę i bohaterskie czyny. Po miłym seansie, udaliśmy się spacerem na przekąskę do restauracji, gdzie uczniowie korzystając z kuponów rabatowych, samodzielnie zamawiali i płacili za posiłek. Następnie, spacerowaliśmy po galerii handlowej Outlet Park. Była to dla nich lekcja, jak należy poruszać się po tak dużym sklepie, gdzie szukać toalet, i w razie czego pomocy. Po mile spędzonym dniu, wróciliśmy w świetnych humorach do szkoły. 

Monika Jastrzębska


 Dnia 18 maja 2016 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Pyrzycach odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Gastronomicznej. 


Reprezentantkami naszej szkoły były: Patrycja Gruszkowska z kl. III ZSZ i Emilia Młudzik z kl. II ZSZ. W konkursie brały udział drużyny z 5 szkół zawodowych z klas o profilu kucharz.Uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą gastronomiczną, umiejętnościami praktycznymi oraz poczuciem humoru i umiejętnościami dobrej zabawy. I miejsce zdobyły uczennice naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy oraz liczymy, że w przyszłości inni nasi podopieczni będą zdobywać w konkursach równie wysokie lokaty. Konkurs odbywał się w bardzo miłej atmosferze a wszyscy uczniowie opuścili mury tej szkoły z licznymi nagrodami. 

Nauczyciele przedmiotów zawodowych

więcej

 

 13.05.2016.r. uczniowie klas: IIa, IV-VIb, IV-VIbc, I-IIIgB, I-IIIspp, I-IIISPP, Naszej Szkoły , wybrali się na Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych w Nowogardzie, organizowany przez Stowarzyszenie Serduszko. 


Wcześniej, przygotowali na tą okoliczność transparenty z napisami, piktogramami, pozytywnymi hasłami. Pomalowali też farbami do malowania rękami rybę, która brała udział w konkursie. Marsz, był wspaniale przygotowany przez organizatorów. Liczne atrakcje, jak jazda konna, malowanie twarzy, skoki na linach, stoiska handlowe, przyciągały naszych uczniów. Poczęstunek także bardzo smaczny, i każdy mógł w nim wybrać coś dla siebie. Natomiast największą atrakcją, były występy sceniczne, które rozgrzewały publikę. Nasz uczeń z klasy IIIgB Łukasz Bęben, porwał zgromadzonych piosenkami disco polo. Piosenką „Oczy zielone” nawet bisował. Wszyscy we wspaniałych humorach i pięknymi wspomnieniami, wróciliśmy do szkoły, planując już atrakcje na kolejny rok. 

Monika Jastrzębska

więcej


 

 Dnia 12.05.2016 r. Zasadniczą Szkołę Zawodową nr 1 w Goleniowie odwiedzili uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. M. Grzegorzewskiej w Policach. 


Podczas spotkania młodzież uczestniczyła w konkursach hotelarskich przeznaczonych dla uczniów uczących się na kierunku Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. 

Katarzyna Taraska

 

 W środę 11 maja 2016 r. Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Pyrzycach zorganizował Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Szkół i Ośrodków w Piłce Nożnej Chłopców 
drużyn 6 - osobowych. 


W Mistrzostwach wzięło udział 8 zespołów. Podczas losowania na rozpoczęciu zawodów drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których odbywały się mecze systemem ,,każdy z każdym”. Po rozgrywkach w grupach odbyły się mecze o lokaty poza podium, półfinały i finał. ZSS w Goleniowie reprezentowali: Bartosz Gikiewicz, Adrian Staciwa, Daniel Kaczmarek, Krystian Sulikowski, Mateusz Sulikowski, Mateusz Sikora i Filip Dudziński.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Województwa:

  1. Pyrzyce
  2. Sławno
  3. Suliszewo
  4. Chojna
  5. Goleniów
  6. Police
  7. Stargard Szczeciński
  8. Sławoborze
Nasi uczniowie z meczu na mecz grali coraz lepiej. Najlepszym zawodnikiem z Goleniowa był Adrian Staciwa. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Zespoły, które zajęły miejsca na podium również puchary. Pierwsze pięć szkół dostało piłki do piłki nożnej. Nasza jest już w pełni wykorzystywana podczas lekcji wychowania fizycznego. 
Natalia Laskowska

więcej


 10.05.2016 r. klasy: I-IIIa, IIa, IIIc, IV-VIb, IV-VIbc, IVc i I-IIIgB  Zespołu Szkół w Goleniowie, wybrały się na wycieczkę autokarową na Lotnisko. 

Przemiła Pani Elwira Postrożna, pokazała uczniom wiele zakamarków lotniska. Zobaczyć mogliśmy odprawę celną, mogliśmy przejść przez bramki kontroli oraz zobaczyć na monitorach prześwietlone bagaże.  Dowiedzieliśmy się  jakich artykułów przewozić samolotem nie wolno i co za ich przewożenie grozi. Obserwowaliśmy start i lądowanie dwóch dużych samolotów pasażerskich. Na tarasie widokowym, obserwowaliśmy pracę, naziemnej obsługi lotniska. Wyjazd dał naszym uczniom możliwość obcowania w nowym środowisku, poznania pracy obsługi lotniska i pracy pilota. Zapewnił też niezapomniane wrażenia, zobaczenia z bliska samolotu. 

Monika Jastrzębska

więcej

 

 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak