Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2016/2017      Maj 2017

  Nasz okręt przygód, czyli w poszukiwaniu morskich opowieści! Aby rzetelnie przygotować się do Dnia Dziecka pod hasłem "Rozwiń Żagle" załoga z Zespołu Szkół w Goleniowie wyruszyła do Międzyzdrojów w poszukiwaniu morskich opowieści! Pierwszą atrakcją, zdobytą suchą stopą była Zagroda Pokazowa Żubrów. Nie mogliśmy oderwać oczu od tych największych w Europie ssaków. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi byli pod wrażeniem! A czekały jeszcze inne atrakcje: bielik, jelenie, sarny i dziki. Kolejnych wrażeń dostarczył nam, niemalże sam zamiar wędrówki w głąb morza. Mianowicie, kiedy znaleźliśmy się na molo, pogoda nagle zmieniła się - niebo poczerniało, zerwał się tak silny wiatr, że niektórym z nas porwał czapki do morza! Lunął deszcz! Walczyliśmy z żywiołem jak wilki morskie, aby znów postawić stopy na lądzie. Udało się! Było warto! Nagrodą były smakołyki w Kawiarni Molo!!! Drugiego dnia nasza załoga zdobywała bocianie gniazdo, które na naszym okręcie przygód okazało się Kawczą Górą - 61 m n.p.m.! Wspaniałe widoki na Zatokę Pomorską! Później 287 stopni w dół - czyli schody ze stromego klifu na plażę! Przygód nie było końca! Tego samego dnia mogliśmy podpatrywać z bliska faunę i florę WPN. Gdzie? W Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego! Tak naprawdę nasz okręt przyjął kierunek na utrwalanie wiedzy i umiejętności, które nabywaliśmy podczas roku szkolnego! Okazało się, że z naszą załogą, na okręcie przygód wśród morskich fal to zadanie okazało się super frajdą!!!

Ahoj, Załogo! Do następnego rejsu!

 
 
 
  ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU – 31 MAJA 2017 ROK W Zespole Szkół w Goleniowie kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne wśród dzieci i młodzieży, będące skutecznym działaniem w szeroko pojętej profilaktyce. Dlatego uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia bez Tytoniu. Służyło to poszerzeniu zakresu działań podjętych w ramach realizowanego przez szkołę Ogólnopolskiego Programu „Nie pal przy mnie, proszę”, którego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych w obliczu wyrządzanego dzieciom zła. Program realizowany jest przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Goleniowie. W dniu obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu zostały przeprowadzone pogadanki na lekcjach wychowawczych, na których omówiono zgubne następstwa używania wyrobów tytoniowych. W widocznym miejscu wyeksponowano materiały edukacyjne, z których mogli korzystać uczniowie, rodzice i odwiedzający szkołę goście. W ramach promocji walki z nałogiem palenia papierosów został przeprowadzony konkurs plastyczny. Najlepsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na szkolnych korytarzach.


 
 31 maja Zespół Szkół w Goleniowie gościł polską lekkoatletkę, mistrzynię paraolimpijską oraz mistrzynię świata - Panią Ewę Durską oraz jej trenera Pana Waldemara Nowotnego. Po krótkim zaprezentowaniu postaci wielokrotnej mistrzyni, uczniowie szkoły mieli możliwość zadawać pytania oraz porozmawiać z utytułowaną lekkoatletką i jej trenerem. Była to świetna okazja do poznania bliżej świata sportowców oraz poświęceń dla osiągnięcia sukcesu. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. 
Natalia Mełech


 
 Dnia 31.05.2017 roku w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się po raz pierwszy WOJEWÓDZKI KONKURS SZKÓŁ ZAWODOWYCH „ODKRYJ SWOJE ZMYSŁY, POZNAJ SWÓJ TALENT”. Konkurs został objęty patronatem Kuratora Oświaty w Szczecinie Pani Magdaleny Zarębskiej-Kulesza 
W konkursie uczestniczyło sześć szkół zawodowych z następujących miast: Szczecina, Polic, Pyrzyc, Nowogardu, Koszalina
i Goleniowa.
Drużyny składały się z trzech uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku pracownik pomocniczy obsługi hotelowej i kucharz. Celem głównym konkursu było upowszechnienia kształcenia zawodowego i zachęcanie do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej oraz rozwijanie zainteresowań uczniów. Konkurs składał się z czterech konkurencji: 

 1. odgadywanie owoców, warzyw tylko przy pomocy zmysłu smaku
 2. rozpoznawanie zapachów tylko przy pomocy zmysłu węchu
 3. dopasowywanie sprzętu gospodarstwa domowego do prawidłowego zastosowania
 4. kreatywne wykorzystanie przypraw do wykonania pracy artystycznej
Zwycięzcami konkursu ,,Odkryj swoje zmysły, poznaj swój talent” zostali:

  1. ZSZ z Koszalina
  2. ZSZ z Goleniowa
  3. SOSW  z Polic
Wyróżnienie za najoryginalniejszą pracę artystyczną otrzymała szkoła z Polic. Nagrody  ufundowane przez Kuratorium Oświaty, organizatorów i organ prowadzący szkołę wręczyła dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pani Renata Chomińska oraz dyrektor Zespołu Szkół Pan Wojciech Maciejewski. Wszystkie drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. 
Organizatorzy – Nauczyciele przedmiotów zawodowych
więcej
 
 
 Srebrni Piłkarze z Goleniowa W upalne wtorkowe przedpołudnie - 30.05.2017 r. w Szczecinie odbył się Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Województwa Zachodniopomorskiego. W turnieju brały udział drużyny z Goleniowa, Choszczna, Polic, Szczecinka oraz dwie drużyny ze Szczecina. Zespół Szkół z Goleniowa reprezentowali: Bartosz Dudziński, Filip Dudziński, Mateusz Sulikowski, Bartosz Gikiewicz, Andrzej Janowski, Michał Bacza i Mateusz Konopacki. Nasi uczniowie przegrali tylko jeden mecz z zawodnikami ze Szczecinka, którzy wywalczyli pierwsze miejsce. Pozostałe dwa mecze zremisowaliśmy i dwa wygraliśmy. Najbardziej wyróżniającym zawodnikiem naszej drużny był Bartosz Gikiewicz. Na zakończenie turnieju odbyło się oficjalne wręczenie medali, którego dokonali piłkarze Pogoni Szczecin. Na koniec pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami ekstraklasowego klubu i powrót do Goleniowa. 

Natalia Laskowska W dniach 23 i 26 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej pt. "Nadchodzą wakacje!". W konkursie wzięli udział uczniowie klas Szkoły Podstawowej. Zadania konkursowe dotyczyły stosowania matematyki na co dzień. Mistrzem Matematyki szkoły Podstawowej został: Konrad Nowaczyk z kl. 5c, II mistrzem Natalia Młudzik z klasy 6a, III mistrzem Maciej Janiszewski z klasy 4a. Konkurs składał się dwóch etapów. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test teoretyczny,
w drugim rozwiązywali zadania praktyczne także z wykorzystaniem łamigłówek logicznych i technologii komputerowej. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału za rok. 

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „NADCHODZĄ WAKACJE” CZERWIEC 2017:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

ŁĄCZNA LICZBA PUNKTÓW

Klasy II-III

1.

Andrzej Zwierz

68,5 pkt.

2.

Miżejewski Marcel

22 pkt.

3.

Grzegorz Andrzejczak

21 pkt.

Klasy IV-VI

1.

Nowaczyk Konrad

112 pkt.

2.

Młudzik Natalia

    83 pkt.

3.

Janiszewski Maciej

    78,5 pkt

4.

Garbaciak Jakub

 75,5 pkt.

5.

Andżelika Sulikowska

    72 pkt.

6.

Agata Janowska

    46 pkt.

7.

Milena Markiewicz

    24 pkt.

8.

Mateusz Iwaniszyn

    23 pkt.

9.

Julia Kosiaty

18,5 pkt.

10.

Jakub Pich

    10 pkt.

 
 Dnia 25 maja 2017 r. uczniowie: Emilia Młudzik i Rafał Lieder
z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz uczestniczyli w II Integracyjnym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Gastronomicznej
w SOSW Pyrzycach.
 Konkurs był pełen bardzo ciekawych i nie zawsze łatwych zadań. Oprócz testu z wiedzy kulinarnej należało odgadnąć różnorodne potrawy, sprzęt gastronomiczny, przyprawy czy rodzaje makaronu. Uczniowie naszej szkoły spisali się bardzo dobrze zajmując II miejsce. Konkurs odbywał się w bardzo miłej atmosferze a wszyscy uczniowie opuścili mury tej szkoły z licznymi nagrodami. 

Barbara Całkiewicz MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W LA W dniu 24 maja w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn:
z Goleniowa, Chojny, Koszalina, Sławna, Stargardu, Suliszewa, Szczecina, Świnoujścia, Pyrzyc i Szczecinka. Zespół Szkół
w Goleniowie reprezentowało trzynaścioro zawodników. Najlepiej spisała się Żaneta Janowska, zdobywając dwa złote medale:
w biegu na 100m i 200m. W tych samych konkurencjach Dawid Grodnicki uzyskał mistrzostwo i wicemistrzostwo województwa, a Daniel Kaczmarek zajął III miejsce w biegu na 200 m.. Sztafeta 4x200 m chłopców w składzie: Dawid Grodnicki, Daniel Kaczmarek, Jakub Garbaciak, Kacper Miżejewski, zdobyła wicemistrzostwo województwa. W konkursie pchnięcia kulą Paulina Rogala uzyskała IV miejsce. W kategorii szkół gimnazjalnych srebrny medal w biegu na 800 metrów zdobyła Milena Markiewicz,
a Jakub Garbaciak był IV w biegu na 100m.W kategorii szkół podstawowych medale zdobyli Michał Bacza i Maria Czarnik – II miejsce w rzucie piłeczką palantową. Pozostali reprezentanci naszej szkoły zajmowali miejsca poza podium. Startowali
w następujących konkurencjach: 
Bartłomiej Gikiewicz- 100 m i skok w dal 
Kacper Miżejewski - 100 m,  skok w dal 
Agata Janowska – 60 m, skok w dal rzut piłeczką palantową 
Julia Kosiaty – 60 m, skok w dal rzut, piłeczką palantową 
Katarzyna Łukasiewicz – 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową

 
 
 XI WOJEWÓDZKI TURNIEJ SPRAWNOŚCI MANUALNEJ "SOBIERADEK ZAWODOWY" DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PRZYSPOSABIAJĄCYCH DO PRACY


W tym roku szkolnym SOBIERADEK zaprosił nas w podróż po Europie. Pod hasłem "JESTEM EUROPEJCZYKIEM" za sprawą konkurencji turniejowych przenieśliśmy się do Włoch, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii. Mieliśmy możliwość sprawdzenia naszych umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami oraz opanowania umiejętności związanych z pracą. Efekty naszych wysiłków były imponujące: pyszna pizza z dodatkami, zegar wykonany z gotowych elementów zgodnie
z instruktażem, Wieża Eiffla z pudeł kartonowych, kubki porcelanowe zdobione techniką decoupage oraz wiązanka ze świeżych kwiatów zdobiona florystycznymi elementami dekoracyjnymi. Zadania nie były łatwe, ale wykonanie ich przyniosło nam ogromną satysfakcję! Cieszymy się również z możliwości kontaktu z młodzieżą z innych środowisk szkolnych, z możliwości doświadczenia "zdrowej rywalizacji" oraz szansy wyrobienia umiejętności obiektywnej oceny poziomu własnych umiejętności. Naszą szkołę reprezentowali: Marika, Natalia, Damian, Bartosz, Łukasz. Gratulujemy odwagi i woli walki J!  Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i super podróż po krajach Europy!!!

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy

więcej  Dnia 24.05,2017 roku odbyła się wycieczka do Muzeum Narodowego
w Szczecinie na nowa interaktywna wystawę ,, Miasta Nauki ” oraz pokaz specjalny – pirotechniczny.
 Na ekspozycji liczącej ponad 40 obiektów edukacyjnych poprzez zabawę poznaliśmy takie zagadnienia jak odbicie, załamanie i rozszczepienie światła, prawdziwe lustra oraz polaryzacja. Interaktywna wystawa zainspirowała nas do odkrywania i zrozumienie świata poprzez samodzielne doświadczenia. Wszystkich nas zachwycił pokaz pirotechniczny. Uczniowie chętnie uczestniczyli w wykonywaniu doświadczeń z wykorzystaniem ciekłego azotu, metanu i wodoru oraz z zafascynowaniem podziwiali teatr wysokich napięć. Zobaczyliśmy prawie dwumetrowe pioruny, poczuliśmy jak dzięki wysokiemu napięciu włosy staja dęba. Podczas pokazu oglądaliśmy eksplozje dymu i piany, zamrożenia, podpalenie oraz termometr miłości. Pokazy dla uczniów były przyjemną i wesołą zabawą. W trakcie wycieczki dopisywał wszystkim humor. 

Alicja Rotter
 We wtorek 23 maja, w Zespole Szkół w Goleniowie, odbył się Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Organizatorem imprezy o zasięgu wojewódzkim był klub sportowy „Gwiazda” działający w szkole, a patronat nad nią objął Starosta Goleniowski Pan Tomasz Kulinicz. O godzinie 10.00, w rytm marsza olimpijskiego, uczestniczące w zawodach zespoły
z SOSW nr 2 w Szczecinie, z Zespołu Szkół nr 10 w Szczecinie, OREWu w Goleniowie, SP 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Goleniowie, SOSW w Nowogardzie, z Zespołu Szkół w Stargardzie, Nowego Czarnowa oraz z Goleniowa, wmaszerowały na salę gimnastyczną, na której miała się odbyć impreza sportowa. Po ceremonii otwarcia i wciągnięcia flagi olimpijskiej na maszt przystąpiono do przeprowadzenia konkurencji polegających na pokonaniu trzynastu torów przeszkód, nawiązujących do różnych dyscyplin sportowych. Przez ponad godzinę, 14 drużyn uczestniczących w XIII Dniu Treningowym, demonstrowało na sali gimnastycznej swoje umiejętności fizyczne, za które nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Fundatorami nagród był Powiat Goleniowski i Zakład Karny w Goleniowie. Słodki poczęstunek przygotowała Piekarnia „Asprod” z Klinisk Wielkich. Dzień Treningowy był świetną okazją do zaprezentowania założeń oraz efektów działań podjętych przez nauczycieli Zespołu Szkół w Goleniowie w ramach programu Erasmus+, m.in. podzieleniem się umiejętnościami, wrażeniami, doświadczeniem i nowymi narzędziami pracy, zdobytymi podczas wyjazdów szkoleniowych
oraz kursów e-tweningowych. 

Natalia Mełech Laureaci konkursów plastycznych W XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” organizowanym przez Starostwo w Goleniowie na szczeblu powiatowym laureatami zostali Wiktoria Mroziak  i Michał Bacza z klasy 4a. Ich prace otrzymały wyróżnienie i zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. W konkursie plastycznym „Recykling, czyli drugie życie odpadów” organizowanym przez Zespół Szkół Publicznych im. Lotników Polskich w Mostach na szczeblu międzyszkolnym laureatami zostali:

     • Andżelika Sulikowska – II miejsce
     • Klaudia Czarnik – III miejsce
     • Wiktoria Mroziak - Wyróżnienie
     • Natalia Młudzik – Wyróżnienie

Laureaci konkursów nie mogli osobiście odebrać nagród z rąk organizatorów konkursów.  12 maja 2017 r. w Zespole Szkół odbył się apel, na którym dyrektor wręczył nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom.  Gratulacje dla laureatów. 

Dorota Baczewska

więcej

 

 Dnia 08 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyło się spotkanie
z uczniami Gimnazjum,
 na którym psycholog szkolny p. Janina Balicka przeprowadziła prelekcję dotyczącą cyberprzemocy. Między innymi omówione zostały poniższe kwestie:

 • Co to jest cyberprzemoc?
 • Podstawowe formy cyberprzemocy.
 • Dlaczego jest to zjawisko niebezpieczne?
 • Postępowanie w przypadku wystąpienia zdarzenia określanego mianem cyberprzemocy.

W czasie spotkania uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji oraz chętnie zadawali pytania dotyczące ww. problemu. 

Beata Wróbel

więcej

 
 
 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Sylwia Janowska i Milena Markiewicz, uczennice Zespołu Szkół w Goleniowie, po wywalczeniu miejsc medalowych na poziomie wojewódzkim, pojechały na Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych do Ostrzeszowa. W biegu na dystansie 1000m startowała Milena, która zajęła XIII miejsce. Chwilę po starcie Mileny wystartowała Sylwia, na dystansie 1500m, która skończyła swój wyścig na VIII miejscu. Pomimo miejsc poza podium uczennice Zespołu Szkół w Goleniowie wykazały się dużym zaangażowaniem i wolą walki. Jest to duży sukces naszych podopiecznych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. 

Natalia Laskowska
  W dniu 04.05.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w wycieczce do Szczecina, podczas której mieli okazję zwiedzić wystawę Muzeum Narodowego oraz wystawę zorganizowaną dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3.Maja. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć rękopis Konstytucji 3.Maja oraz uczestniczyć w nietypowej lekcji historii.  Podczas zwiedzania wystawy zorganizowanej przez Archiwum Główne Akt Dawnych i Archiwum Państwowe w Szczecinie, uczniowie dowiedzieli się m.in., w jakich okolicznościach konstytucja powstawała, jakie zmiany wprowadzała w ustroju Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jakie wywołała skutki w ówczesnej Polsce i Europie. Dziękujemy za sympatyczne przyjęcie i liczymy na dalszą owocną współpracę. 
Jolanta Paś

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak