Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2017/2018      Maj 2018

 31 Maja  Światowy Dzień Bez Tytoniu
W Zespole Szkół w Goleniowie kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne wśród dzieci i młodzieży, będące skutecznym działaniem profilaktyki. Dlatego w dniach od 28 maja do końca tygodnia uczniowie naszej szkoły włączyli się w tak ważną akcję. 
W dniu obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu zostały przeprowadzone pogadanki na lekcjach wychowawczych, na których omówiono zgubne następstwa używania wyrobów tytoniowych. Szkolne korytarze zostały zasypane informacjami dotyczącymi szkodliwością palenia papierosów, oglądano filmy profilaktyczne oraz przeprowadzano prelekcje dotyczące tego zagadnienia. Wszelkie działania jakie podjęto służyły do zmniejszenia narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych w obliczu wyrządzanego dzieciom zła. W widocznym miejscu wyeksponowano materiały edukacyjne, z których mogli korzystać uczniowie, rodzice i odwiedzający szkołę goście. Cała społeczność szkolna z wielkim zaciekawieniem czytała i oglądała foldery związane ze szkodliwością papierosa. 23 maja w Szczecinku uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział
w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w LA. W tym roku zdobyliśmy 16 medali. Spośród 14 uczniów aż 10 zdobyło miejsce na podium. Oto nasi medaliści:

Adrian Staciwa

I miejsce w biegu na dystansie 200 m

II miejsce w biegu na dystansie 100 m

Agata Janowska

I miejsce w skoku w dal

II miejsce w rzucie piłeczką palantową

III miejsce w biegu na dystansie 60 m

Milena Markiewicz

I miejsce w biegu na dystansie 400 m

II miejsce w skoku w dal

Sylwia Janowska

II miejsce w biegu na dystansie 800 m

III miejsce miejsce w biegu na dystansie 100 m

Grzegorz Żyła

III miejsce w biegu na dystansie 100 m

III miejsce w biegu na dystansie 800

Maria Czarnik

I miejsce w rzucie piłeczką palantową

Andżelika Sulikowska

II miejsce w biegu na dystansie 200 m

Helena Bacza

III miejsce w biegu na dystansie 400 m

Dominik Sulikowski

III miejsce w biegu na dystansie 60 m

Jakub Garbaciak

III miejsce w biegu na dystansie 400 m

W Mistrzostwach wzięli również udział: Jakub Zieliński, Julia Kosiaty, Kacper Miżejewski i Daniel Kaczmarek. 

Sylwia Janowska i Adrian Staciwa zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski LA w Krakowie, które odbędą się w dniach 8-10.06.2018r. Dodatkowo Adrian Staciwa został powołany do Kadry Polski.

Gratulacje dla wszystkich sportowców.

 

więcej Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie wzięli udział w imprezie plenerowej pt.: „ ZIEMIA – NIEBIESKA PLANETA”. Tradycyjnie, impreza miała charakter rajdu pieszego w Dolinie Iny. Piesze zmagania w terenie leśnym urozmaicało poszukiwanie wyznaczonych stacji z zadaniami o tematyce ekologicznej wokół problematyki zużycia i potrzeby oszczędzania wody. To właśnie WODA jako jedno z bogactw Ziemi, była tematem przewodnim tegorocznej imprezy. Uczniowie wędrowali wraz z wychowawcami i opiekunami w kilkuosobowych grupach, rozwiązywali wyznaczone zadania i zbierali punkty w postaci kropel wody. Na strudzonych, powracających z trasy rajdu, uczestników zajęć czekało rozpalone ognisko i pieczona kiełbasa. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. 
 W środę 9 maja, w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się XIV Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych pod patronatem Pana Tomasza Kulinicza Starosty Goleniowskiego Spotkanie rozpoczęło się uroczystym wejściem zespołów, w rytm marsza olimpijskiego oraz oficjalnym powitaniem dyrektora Zespołu Szkół w Goleniowie. W tym szczególnym dniu gościliśmy zespoły: OREWu z Goleniowa,
Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi z Goleniowa, Zespołu Szkół z Nowego Czarnowa, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Nowogardu oraz zespoły reprezentujące gospodarzy. Nie zabrakło także gości, którym nie jest obojętny los naszych dzieci i od wielu lat wspierają tego rodzaju wydarzenia tj. Pana Tomasza Kulinicza Starostę Powiatu Goleniowskiego, mjr Roberta Pacholskiego reprezentującego Zakład Karny w Goleniowie oraz ppłk Edytę Gulbinowicz reprezentującą Zakład Karny
w Nowogardzie. Część główną, treningową otworzył Starosta Powiatu Goleniowskiego – Pan Tomasz Kulinicz,
gratulując hartu ducha i zagrzewając do dobrej sportowej zabawy. Dla uczestników przygotowano 9 torów przeszkód, nawiązujących do różnych dyscyplin sportowych. Przez ponad godzinę, 8 drużyn uczestniczących w XIV Dniu Treningowym, demonstrowało przy asyście wolontariuszy, swoje umiejętności fizyczne, sportowego ducha i siłę charakteru. Za włożony wysiłek zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami i pucharami ufundowanymi przez Pana Starostę, nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez GWiK sp. z o. o. oraz Zakłady Karne w Nowogardzie i Goleniowie. A chwilę zasłużonego odpoczynku umilił występ artystyczny w wykonaniu ucznia Łukasza Bębna ucznia Zespołu Szkół oraz słodki poczęstunek przygotowany tradycyjnie
przez Piekarnię „Asprod” z Klinisk Wielkich.
 W zespole szkół w Goleniowie przeprowadzono działania profilaktyczne Przeciwdziałania cyberprzemocy - ,, tydzień bezpiecznego Internetu”


W dzisiejszych czasach młodzież spędza we wirtualnym świecie coraz więcej czasu. Internet proponuje nie tylko pozytywne informacje, ale można też zetknąć się z pewnymi niebezpieczeństwami np. ( naruszenie prywatności – stalking, nieodpowiednie treści, fałszywe lajki- ciasteczka itp.). W związku z niebezpieczeństwami na jakie można natknąć się w Internecie w Zespole Szkół w Goleniowie zorganizowano akcję ,, Tydzień Bezpiecznego Internetu”. Celem tej akcji było zwrócenie uwagi uczniów na szkodliwość negatywnego korzystania z zasobów Internetu i nowych technologii, pamiętać o tym aby zawiadamiać o szkodliwej treści informacji internetowej, kiedy zetkniemy się z niebezpiecznym doświadczeniem w Internecie. Między innymi omówione zostały poniższe kwestie:

  • Co to jest cyberprzemoc?
  • Podstawowe formy cyberprzemocy.
  • Dlaczego jest to zjawisko niebezpieczne?
  • Postępowanie w przypadku wystąpienia zdarzenia określanego mianem cyberprzemocy.

W czasie spotkania uczniowie z dużą ciekawością wysłuchali przekazanych informacji oraz chętnie zadawali pytania dotyczące cyberprzemocy.

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak