Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2019/2020      Maj 2020

 Wyjątkowy prezent na wyjątkowe urodziny 

18 maja 2020 roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin naszego wielkiego Polaka Jana Pawła II.


Kim był ten wyjątkowy polski święty? Nazywał się Karol Wojtyła, a dla przyjaciół po prostu… Lolek. Któż z nas nie chciałby mieć takiego przyjaciela? I na dodatek przyszłego świętego? Przyjaciela, który uwielbiał grać w piłkę, spędzać czas ze swoimi rówieśnikami? Który lubił rozmawiać z innymi (ale nie plotkować), uważnie ich słuchać? Który starał się rozumieć innych, ich problemy? Który modlił się, również za innych? Który często śmiał się i żartował? Który był wrażliwym i mądrym człowiekiem?

Z pewnością niejeden z nas. Jednak nie zapominajmy, każdy z nas na swój sposób jest wyjątkowy, niepowtarzalny, podobnie jak Jan Paweł II.

Z okazji tak wyjątkowych urodzin uczniowie młodszych klas naszej szkoły przygotowali wiele wspaniałych i pomysłowych urodzinowych prezentów dla tak wyjątkowego Jubilata. Wszystkie były tworzone w zaciszu domowym, przy wsparciu domowników, a wśród nich znalazły się: kartki urodzinowe, bukiety kwiatów, torty, kapliczki, śpiewanie piosenek i… wyjątkowe uśmiechy.


Uczniowie klas starszych mieli możliwość za jednym kliknięciem myszki przenieść się do Wadowic na zwiedzanie rodzinnego miasta Papieża – Polaka, a później zmierzyć się w konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Tu każdy miał szansę zostać zwycięzcą.

Link: https://view.genial.ly/5ea7de9363f88b0d73143754/interactive-image-jan-pawel-ii-papiez

 

więcej


 W dniu 18.05.2020 r. odbyły się zdalne zajęcia z  innowacji Carving - dekorowanie potraw i napojów. 


Młodzież z Zespołu Szkół w Goleniowie: Szkoły Branżowej I Stopnia nr 1 i Przysposabiającej do Pracy  wykonała wspaniałe dekoracje  z ogórka i rzodkiewki oraz jabłka. Uczniowie ostatni raz w tym roku szkolnym wykazali swoją twórczą osobowość w sztuce rzeźbienia.

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak