Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
 
 
 31 marca Szkoła Przysposabiająca do Pracy brała udział w konkursie "Tradycyjne Potrawy Wielkanocne".
Gospodarzem konkursu był Goleniowski Dom Kultury. Mieliśmy zaszczyt prezentować przygotowane przez nas potrawy wielkanocne w towarzystwie m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, Zespołu Szkół Zawodowych, Szkoły Zawodowej z Greifswaldu, Wielofunkcyjnego Ośrodka Opiekuńczo - Wychowawczego.
Kilkunastoosobowe Jury doceniło nasze starania! Ogromnie zdziwieni i jeszcze bardziej uradowani odebraliśmy trzy nagrody za II miejsca oraz zaproszenie do restauracji Europa w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie. Potrawy oceniane były w kategoriach: ciasta i wypieki, mięsa, inne tradycyjne potrawy oraz tradycyjne potrawy innych narodowości. Podniebienia Jury ucieszyła rolada mięsna według przepisu Neli Rubinstein, jaja faszerowane oraz jaja Litwinki w naszym wykonaniu. Cieszymy się tym bardziej, że był to nasz debiut! Fantastycznie wzmocnieni sukcesem czekamy na kolejnąedycję konkursu! :)
 
 
 W dn. 29.03.2012 r. odbył się VIII Dzień Treningowy
Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych - Goleniów 2012 pod patronatem Starosty Goleniowskiego Tomasza Stanisławskiego.
W czwartek, 29 marca Zespół Szkół z Goleniowa, po raz ósmy gościł w naszym mieście zawodniczki i zawodników z zaprzyjaźnionych szkół oraz placówek województwa zachodniopomorskiego. Tego dnia społeczność szkoły zorganizowała dla nich Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Program imprezy obejmował pokonanie ośmiu torów przeszkód o różnym stopniu trudności. Nie były one rozgrywane na czas, miejsca, lub punkty. Liczyło się samo uczestnictwo i zaangażowanie w pokonanie własnych słabości, za które każdy uczestnik Dnia Treningowego otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Starostwo Powiatowe, a wręczony przez wicestarostę Tomasza Kulinicza i Dyrektorkę Zespołu Szkół w Goleniowie Marzannę Gąsior. Każda występująca szkoła lub placówka otrzymała puchar Starosty Goleniowskiego. Pączki wszystkim sportowcom ufundowała firma „Asprod”.
Wystąpiło 15 drużyn, które reprezentowały Ośrodki Szkolno-Wychowawcze z Nowogardu, Pyrzyc, Gryfina i Nowego Czarnowa, Zespoły Szkół nr 10 i nr 12 ze Szczecina, Goleniowa oraz Stargardu Szczecińskiego, Ośrodek-Rehabilitacyjno–Edukacyjno-Wychowawczy z Przybiernowa i Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi z Goleniowa. W  występach artystycznych rozpoczynających zawody i w ich trakcie zaprezentowały się uczennice  i uczniowie Zespołu Szkół z Goleniowa.
 
 
 
Dnia 27 marca 2012 roku w naszej szkole byłoczadowo - gościliśmy z koncertem pod hasłem „Dopalacze twój koniec” zespół hip-hopowy
Sha i Czu czyli Rychu Stęczniewski i Hubert Fukowski
ze Stargardu Szczecińskiego.

Chłopaki wspólnie tworzą od 2005 roku. Poruszają się między hip-hopowymi bitami. Ich mocną stroną jest czerpanie z różnych gatunków muzyki. Nagrywając kolejne utwory udowadniają, że pomimo braku wsparcia ze strony profesjonalnego wydawcy umieją tworzyć rap na poziomie. Do tej pory wydali 4 płyty, które nie ukazały się w sprzedaży. W bezpośrednim spotkaniu ze słuchaczami Sha i Czu prezentująenergię, charyzmę oraz niezafałszowany hip-hop. W trakcie zabawy przekazalisłuchaczom wiele cennych informacji o wszelkiego rodzaju uzależnieniach. Proponowali rozwijanie swoich pasji życiowych zamiast drogi donikąd. Wspaniale bawili się nie tylko uczniowie ale i nauczyciele.
 
Dnia 26 marca 2012 roku w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki odbyło się spotkanie z PanemMariuszem Piotrowiczem -Kuratorem Sądowym.


Kurator Sądowy to osoba zajmująca się sprawami ds. rodzinnych i nieletnich. Pan Mariusz dokładnie omówił swój zawód: na czym polega i czym się charakteryzuje oraz swoje prawa i obowiązki. Jasno i precyzyjnie uświadomił uczniom jakie środki może zastosować Sąd wobec osoby nieletniejłamiącej prawo.
  • Nadzór Kuratora Sądowego – gdy ktoś nie chodzi do szkoły lub np. kradnie.
  • „Nadzór odpowiedzialnego rodzica” – polega na co 3 miesięcznym pisaniu przez rodzica sprawozdania nt. zachowania swojego dziecka.
  • Jeśli przestępca ma 18-21 lat co miesiąc przychodzi do takiej osoby kurator, pyta o niego w szkole, na policji.
Na koniec prelekcji Pan Kurator pokazał uczniom bardzo ciekawy film o młodzieży łamiącej prawo, który był szeroko komentowany nawet w gabinecie pedagoga. Społeczność szkolna swoim idealnym zachowaniem dała wyraz szacunku wobec zaproszonego gościa. Dziękujemy!
  
 
 23.03.2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Goleniowie odbył się, z inicjatywy uczniów, Miting Siłowy „Strongman 2012”.
Program imprezy przewidywał zapoznanie jej uczestników z przepisami i zasadami przeprowadzania zawodów siłowych, techniką wyciskania sztangi leżąc oraz wyłonienie najsilniejszego ucznia szkoły -”Strongmana”, który nosiłby ten tytuł do następnych mistrzostw. Na starcie stanęło dziesięć osób, które chciały sprawdzić swoją siłę w bezpośredniej rywalizacji, jak również które chciały zapoznać się lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu sportów siłowych.
Po tradycyjnej formule „zawody uważam za otwarte” przystąpiono do wspólnej rozgrzewki. Miała ona zwrócić uwagę na przygotowanie organizmu do wytężonego wysiłku, w celu wyeliminowania  potencjalnych kontuzji.
Następnie na ławce pojawił się pierwszy zawodnik. Początkowo ciężary na gryfie nie były zbyt duże: 12,5kg, 15kg, 17,5kg, ale po kilkunastu minutach sztanga przekroczyła wagę 50kg, aby następnie osiągnąć 60kg, 65kg i 70. Walka o złoty medal i tytuł najsilniejszego ucznia szkoły rozegrała się pomiędzy trójką startujących -  Krystianem Walczakiem, Pawłem Skrzeczem
i Sebastianem Kropidłowskim. Ten ostatni jako jedyny wycisnął ciężar 75kg, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w mitingu.
Kilka lat temu Goleniów był kilkakrotnie organizatorem Wojewódzkiego Mitingu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych. Mamy nadzieję, że bezpośrednim efektem piątkowej imprezy będzie powrót do tej formuły i udział naszych zawodników w imprezach ogólnopolskich.
 
21 marca 2012 r - SzkolnyDzieńProfilaktyki.

Tegoroczny Szkolny Dzień Profilaktyki został zorganizowany pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”. Działania uczniów były podzielone na kilka modułów. Na początku odbył się mecz towarzyski piłki nożnej zorganizowanyprzez Panią Krysię Wegnerowską i Pana Wojtka Maciejewskiego na hali widowiskowo-sportowej LO . Postawa i zaangażowanie wszystkich zawodników były imponujące i zostały nagrodzone zdrowymi owocami. Równolegle „maluchy”szukały oznak wiosny w okolicznym lesie oraz zmagały się z pytaniami w ramach konkursów o tematyce prozdrowotnej. Oczywiście nagrody również były zdrowe i kolorowe. Klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez Panią pielęgniarkę „Higiena osobista na co dzień”. Następnie Pani Jola Paś wraz uczniami udzielała pierwszej pomocy potrzebującym manekinom. Z kolei Pani Paulina Gwardiakukładała wraz z młodzieżą Piramidę Zdrowia. To zadanie nie było zbyt łatwe i wymagało sporo wiedzy na tematy żywieniowe. Kolejnym punktem programu było przygotowaniezdrowych i pięknych kanapek przez uczniów poszczególnych klas. Wszystkie pyszności zostały zaprezentowane na wspaniale przystrojonym przez Panią Anetę Dudę stole i ocenione przez komisję. Większością głosów wygrały kanapki klasy II ga. Uczniowie i wychowawca w nagrodę otrzymali bardzo niezdrowy tort z napisem „Żyj zdrowo i kolorowo”. Wszystkie konkursowe pyszności zostały zjedzone przez uczniów z wielkim apetytem. Została tylko jedna! Całe szczęście w brzuchach było jeszcze miejsce na kiełbaski z grilla. Impreza zakończyła się pokazem filmów o tematyce zdrowotnej.
 
 
 
15.03.2012 r. nasi uczniowie wzięli udział w wojewódzkim finale
VII edycji konkursu „INTERNETOWA MĄDRA GŁOWA”.
Przygotowany pod kierunkiem Jerzego Ratajczaka - nauczyciela informatyki zespół w składzie Katarzyna Nowosadowska oraz Dawid Zembrzuski zwyciężył w klasyfikacji drużynowej.
Indywidualnie bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Nowosadowska.
 
12.03.2012 r. Znamy już wyniki Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Pływaniu „Sprawnych Razem”,
które odbyły się 29 lutego w Szczecinie . Uczniowie Zespołu Szkół z Goleniowa, biorący w nich udział, byli klasą sami dla siebie zdobywając pięć złotych medali i wygrywając kolejny raz z rzędu rywalizację medalową w kategorii szkół podstawowych. W kategorii szkół gimnazjalnych nasi pływacyzdobyli dwa medale złote i drugie miejsce drużynowo.
 
 
 

SZKOŁY PODSTAWOWE (rocznik 1999 i młodsi)

25 m stylem dowolnym chłopców:

1.Staciwa Adrian - Goleniów

2.Pigulski Dominik – Goleniów

25 m stylem dowolnym dziewcząt:

1.Janowska Sylwia – Goleniów

50 m stylem dowolnym chłopców:

1.Pigulski Dominik - Goleniów

25 m stylem grzbietowym chłopców:

1.Staciwa Adrian - Goleniów

25 stylem grzbietowym dziewcząt:

1.Janowska Sylwia - Goleniów

 
 

KLASYFIKACJA MEDALOWA:
 

Lp.

Szkoła

medale złote

medale srebrne

medale brązowe

1

ZSS Goleniów

5

1

0

2

ZSS Stargard

1

0

0

3

ZSS Szczecin 12

0

2

0 + 1xIV miejsce

4

SOSW Pyrzyce

0

2

0

5

SOSW Suliszewo

0

0

2

 
 

 
 

GIMNAZJA (rocznik 1996-98)

25 m stylem dowolnym dziewcząt :

3.Rogala Paulina - Goleniów

6.Janowska Żaneta – Goleniów

50 m stylem dowolnym dziewcząt:

1.Szydłowska Patrycja - Goleniów

25 m stylem grzbietowym dziewcząt:

4.Janowska Żaneta – Goleniów

5.Szydłowska Patrycja – Goleniów

50 m stylem grzbietowym dziewcząt:

1.Rogala Paulina – Goleniów

 
 

KLASYFIKACJA MEDALOWA:
 
 

Lp.

Szkoła

medale złote

medale srebrne

medale brązowe

1

ZSS Stargard

2

2

2

2

ZSS Goleniów

2

0

1

3

SOSW Police

1

2

0

4

SOSW Szczecin 4

1

1

0

5

ZSS Szczecin 12

1

0

1

6

ZSS Gryfino

1

0

0 + 1xIV miejsce

7

SOSW Pyrzyce

1

0

0 + 1xIV miejsce

8

SOSW Waniorowo

0

1

0

9

Gimnazjum 48 Szczecin

0

0

1

 
 
 
08.03.2012 r. w Stargardzie Szczecińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w Grach i Zabawach Ruchowych.
Zawody przeprowadzono w ramach rywalizacji międzyszkolnej szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego zorganizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe „Sprawni Razem”. Powiat Goleniowski reprezentowany byłprzez uczniów Zespołu Szkół z Goleniowa, którzy powtórzyli sukces z roku ubiegłego – zajmując w finale drużynowo .trzecie miejsce.
 
 
 

07.03.2012 r. - KAWIARENKA REGGAE W ZESPOLE SZKÓŁ
W GOLENIOWIE
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Zespół Szkół utonął wsłodkościach. Jedna z sal przemieniła się w klimatyczną kawiarenkę reggae. Słoneczne dekoracje i przyjemna muzyczka przyciągnęły wielu łasuchów. W mgnieniu oka znikały domowe wypieki. A wybór był naprawdę kuszący! Uzbierane pieniądze zasilą konto Samorządu Uczniowskiego oraz wspomogą dojazdy naszej koleżanki do szpitala.
 
 
 
W marcu, uczniowie szkoły w ramach zajęć plastycznych oraz rozwijających zainteresowania i kreatywność, mają okazję wykonać własnoręcznie biżuterię z filcu.
Zwolenników rękodzieła znalazło się wielu, w tym również panów! Zbliża się Dzień Kobiet, więc wyjątkowy prezent jak znalazł. Chociaż ręczne filcowanie nie należy do najłatwiejszych, to tworzenie korali sprawiło wiele radości!
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak