Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2012/2013      Marzec 2013

 

 27 marca 2013 r. młodzież Zespołu Szkół spotkała się z położnymi środowiskowymi…
 
W dniu dzisiejszym starsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji na temat bezpiecznego seksu oraz higieny okresu ciąży. Panie, które zawodowo pomagają ciężarnym oraz młodym matkom i ich maluszkom opowiedziały nam o antykoncepcji. Dowiedzieliśmy się, że istnieje cała gama różnych środków, które zabezpieczają przed niechcianą ciążą oraz chorobami zakaźnymi. Ponieważ każdy uczeń kiedyś będzie rodzicem, Panie bardzo obrazowo zaznajomiły nas z tematem ciąży. Wskazały na problem prawidłowego odżywiania się, odpoczynku, aktywności ruchowej, unikania szkodliwych używek oraz regularnej kontroli lekarskiej. W ramach stałej współpracy będą odwiedzały naszą szkołę raz w miesiącu. Dziewczęta będą uczyły się opiekować noworodkami pod opieką fachowców!
 
 
 X KONKURS KULINARNY POTRAW WIELKANOCNYCH JUŻ ZA NAMI!
 
 
Uczestnictwo w konkursie to wspaniały przedsmak świąt! W tym roku naszą szkołę reprezentowała Szkoła Przysposabiająca do Pracy oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Efekt naszej pracy to dwa wyróżnienia - w kategorii zupy za żurek oraz w kategorii mięsa za kaczkę z jabłkami i żurawiną. Zapraszamy na ucztę do naszej galerii i składamy życzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych! Składamy również podziękowania dla pani Krystyny Walczak za współpracę i zachęcamy pozostałych Rodziców do udziału w konkursie!
 
 
 
 
 
 21.03.2013r.- DZIEŃ PROFILAKTYKI W RYTMIE HIP-HOPA!
Pierwszy dzień wiosny zaskoczył nas swoją zimową aurą. Jednak nie było to jedyne zaskoczenie. Długo wyczekiwany przez niektórych uczniów Dzień Wagarowicza mógł  zwiastować, że szkolne ławy pozostaną puste. Ale tego dnia nikt nie miał ochoty na ucieczki z lekcji! Nauczyciele stanęli na wysokości zadania! Zajęcia warsztatowe dotyczące używek przebiegły naprawdę interesująco. Wyposażeni w podstawową wiedzę, wspólnie bawiliśmy się na koncercie zespołu hip- hopowego OSH KASTA. Raperzy udowodnili nam, że można spełniać i realizować swoje pasje bez wspomagaczy.
Teraz śmiało możemy stwierdzić- „Narkotyki? - Po co mi to!”
 
 I edycja konkursu top model w naszej szkole!
 
 
 
Impreza dedykowana była kobietom - małym i dużym. Cel: odkrycie piękna! Postanowiliśmy pokazać sobie i innym, że oprócz pięknych dusz mamy piękne ciała, przyozdobione w tym dniu wyjściową szatą. Małym dziewczynkom i młodym kobietom konkurs sprawił wielką radość i przyniósł satysfakcję! Zwyciężyła każda kobieta, ponieważ zaprezentowały odwagę, wdzięk i styl! Każda uczestniczka dokonała autoprezentacji i zaprezentowała przed jury i publicznością swoje talenty (był śpiew, taniec klasyczny, hip hop, kreacja fryzur, a nawet prezentacja wiedzy na temat naszego państwa). Były tytuły, nagrody i wielka radość!
Drogie kobiety małe i duże, jesteście piękne, twórcze i macie waleczne serca!!!
 
 
 
 
 W dniu 13 marca odbył się po raz ósmy finał konkursu komputerowego Internetowa Mądra Głowa przeznaczonego dla uczniów gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego.
 
 
W konkursie, który służy propagowaniu wykorzystania technologii informacyjnej oraz właściwego sposobu wykorzystywania zasobów sieci WWW w edukacji, wzięły udział uczennice naszej szkoły: Katarzyna Nowosadowska i Mirosława Górska. Po zaciętej rywalizacji, w której uczestniczyło jedenaście szkół z naszego województwa, zajęły one zespołowo V miejsce. Gratulujemy.
 
 
 
 
 
 
 Opłaca się być EKO!
 
 
Zbiórka zużytych baterii trwa w naszej szkole już ponad rok. Uczniowie aktywnie działają i regularnie uzupełniają specjalnie do tego przeznaczone pojemniki. Dzięki takiemu zaangażowaniu uzbieraliśmy już  80kg zużytych baterii. Nasz wysiłek został doceniony przez Organizacje Odzysku Reba . Otrzymaliśmy nagrodę w postaci odtwarzacza  mp 3! Będziemy kontynuować zbiórkę. Chcemy być odpowiedzialni za siebie, za nasze zdrowie, a także za matkę naturę!
BO BYĆ EKO JEST NA TOPIE!
 
 
 Podsumowanie rywalizacji sportowej szkół województwa zachodniopomorskiego
 
 
W urzędzie marszałkowskim w Szczecinie odbyło się spotkanie podsumowujące osiągnięcia sportowe roku 2012, na którym najlepsi zawodnicy, przedstawiciele klubów  i szkół  z naszego regionu odebrali wyróżnienia z rąk władz samorządowych województwa zachodniopomorskiego. Wśród zaproszonych gości była obecna dyrektor Zespołu Szkół w Goleniowie Pani Marzanna Gąsior. Nie był to przypadek, ponieważ Szkoła Podstawowa działająca w strukturach Zespołu Szkół wygrała rywalizację sportową z innymi szkołami województwa zachodniopomorskiego. Na podkreślenie zasługuje fakt, że goleniowska szkoła była również najlepsza w roku 2011, a więc drugi rok z rzędu nie miała sobie równych.
W ubiegłym roku uczniowie szkoły brali udział w sześciu zawodach sportowych szczebla wojewódzkiego, organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowe „Sprawni Razem”, wygrywając większość z nich, zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Młodych sportowców przygotowali do startów nauczyciele wychowania fizycznego, pracujący w Zespole Szkół, Pani Krystyna Wegnerowska i Pan Wojciech Maciejewski.
 
 
 
 Podróże kulinarne
Na specjalne życzenie i z myślą o kobietach ósmego marca podróżowaliśmy aż za ocean! Oczywiście podróżowały nasze zmysły za sprawą specjałów kuchni amerykańskiej, które przygotowaliśmy w naszej kawiarence. Były hot-dogi, hamburgery, frytki, muffinki i coca-colaJ. Potrawy znikały z prędkością światła!
 
 
Nasza podróż rozpoczęła się już na początku tygodnia: oglądaliśmy  mapy, globusy, filmy, słuchaliśmy i planowaliśmy. Rozsmakowaliśmy się w Stanach Zjednoczonych! A do jednego ze stanów, do Kalifornii wysyłamy uśmiechy prosto z serca i pozdrawiamy panią Agnieszkę JarotęJ.
                                                                                                                                         Klasa II SPP
 
 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak