Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2014/2015      Marzec 2015

 31 marca odbyły się po raz pierwszy w naszej szkole międzyszkolne rozgrywki w „FARMERA”, w ramach klubu gier planszowych i współpracy z Granna - producentem gier dla dzieci i młodzieży.                                      


W rozgrywkach wzięło udział 30 uczestników Zespołu Szkół. Byli to uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej. Podczas eliminacji wyłoniono 8 uczniów, którzy wzięli udział w ścisłym finale.

Super Farmerem Zespołu Szkół została Natalia Młudzik, uczennica klasy czwartej szkoły podstawowej.

Kolejne miejsca w kategorii szkoły podstawowej zajęli: Marcin Zieliński- klasa piąta, Sara Sochacka- klasa szósta, Eliza Cichocka -klasa szósta. W gimnazjum najlepszy okazał się Krystian Sulikowski- klasa druga, kolejne miejsca zajęli: Adrian Staciwa- klasa pierwsza, Stefan Żurowski- klasa druga. W zasadniczej szkole zawodowej zwyciężczynią okazała się Michalina Praszczyk - klasa pierwsza, kolejne miejsca zajęły Daria Kropidłowska- klasa druga,  Emilia Młudzik - klasa pierwsza.

Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

Zwyciężczyni gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą grę i sportowe zachowanie.

więcej W marcu dzieci z klas II-III a, I-III b, III bc oraz II-III c wybrały się do Szczecina, aby wziąć udział w „Lekcji w kinie”. Uczniowie swoją naukę rozpoczęli od obejrzenia krótkiego filmu o zasadach kinowego savoir vivre. Następnie uczestniczyli w konkursie, po którym zwiedzili zaplecze Multikina. Dowiedzieli się, w jaki sposób organizowana jest projekcja filmu i zobaczyli służące do tego „maszyny”. Przed powrotem do Goleniowa dzieci obejrzały przygotowane dla nich bajki, a bezpośrednio przed zakończeniem tej oryginalnej lekcji sprawdziły, jak robiony jest popcorn i oczywiście, jak smakuje ;)


Beata Dąbrowska

Sylwia Danecka


 Mistrzostwa Województwa Szkół Zawodowych w Tenisie Stołowym. Tydzień później po młodszych kolegach i koleżankach przy stołach tenisowych stanęli uczniowie szkół zawodowych. Mistrzostwa zostały rozegrane w Szczecinie. Mecze były bardzo wyrównane i zacięte, a poziom imprezy wysoki. Pechowe 4 miejsce w województwie zajęła Patrycja Skorża. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Skorża i Bartosz Dudziński. 

p. Natalia

 

 W marcu nasi uczniowie brali udział w mistrzostwach województwa zachodniopomoporskiego w tenisie stołowym.

 
W marcu odbywały się zawody w tenisie stołowym. Impreza została zorganizowana w pyrzycach. Klasą dla siebie okazał się Filip Dudziński, który został wicemistrzem województwa w kategorii szkół gimnazjalnych. Pechowe 4 miejsce w kategorii gimnazjów zajął Krystian Sulikowski. Drużynowo nasza szkoła zajęła 4 miejsce wśród szkół podstawowych oraz 3 miejsce w klasyfikacji szkół gimnazjalnych. Szkołę naszą reprezentowali: Filip Dudziński, Krystian Sulikowski, Eliza Cichocka i Natalia Młudzik. 
P. Natalia


 Dnia 28.03.2015 roku w Goleniowskim Domu Kultury po raz kolejny odbył się Konkurs Potraw Wielkanocnych.
 

 
W imprezie brała udział Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Szkoła Przysposabiająca do Pracy oraz Rada Rodziców. Uczniowie wraz z nauczycielami, Radą Rodziców przygotowali następujące potrawy:

  • Barszcz biały na gołąbkach w kategorii Zupy Wielkanocne
  • Jajeczne szaleństwo oraz Mini jajeczka w kategorii Potrawy z jaj
  • Swojski pasztet z żurawiną na domowym chlebku w kategorii Mięsa
  • Wiosenny sernik dziadziusia oraz Mini mazurki w kategorii Ciasta i wypieki

Uczniowie Emilia Młudzik i Żaneta Janowska z klasy I ZSZ, Łukasz Pawłowski z klasy 
II ZSZ godnie reprezentowali naszą szkołę obsługując degustujące osoby. Po obradach jury nasze potrawy otrzymały następujące nagrody:

  I miejsce Mini jajeczka

 II miejsce Barszcz biały na gołąbkach

III miejsce Wiosenny sernik dziadunia

 Wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz wkład pracy serdecznie dziękujemy!


więcej 24.03.2015 r. Reprezentacja Zespołu Szkół w Goleniowie wzięła udział w odbywającym się po raz dziesiąty finale wojewódzkiego konkursu komputerowego Internetowa Mądra Głowa przeznaczonego dla uczniów gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego. Tegoroczne zmagania służyły przede wszystkim doskonaleniu umiejętności posługiwania się komputerem, przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, wzbogacaniu wiedzy uczniów oraz propagowaniu bezpiecznego korzystania i unikania zagrożeń występujących w sieci Internet. Uczennice reprezentujące naszą szkołę zajęły drużynowo V miejsce. Lokaty indywidualne to miejsca IV i V. Gratulujemy !!!

Jerzy Ratajczak


 W marcu dzieci z klas II-III a, I-III b, III bc oraz II-III c wybrały się do Szczecina, aby wziąć udział w „Lekcji w kinie”. Uczniowie swoją naukę rozpoczęli od obejrzenia krótkiego filmu o zasadach kinowego savoir vivre. Następnie uczestniczyli w konkursie, po którym zwiedzili zaplecze Multikina. Dowiedzieli się, w jaki sposób organizowana jest projekcja filmu i zobaczyli służące do tego „maszyny”. Przed powrotem do Goleniowa dzieci obejrzały przygotowane dla nich bajki, a bezpośrednio przed zakończeniem tej oryginalnej lekcji sprawdziły, jak robiony jest popcorn i oczywiście, jak smakuje ;)

Beata Dąbrowska, Sylwia Danecka W piątek, 6 marca, 26 osób rywalizowało o miano najsilniejszego ucznia Zespołu Szkół w Goleniowie. Tego dnia w szkolnej siłowni odbyły się mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc „Strongmen” 2015. Biorący udział w imprezie podzieleni zostali przez organizatorów na dwie kategorie – w pierwszej znaleźli się uczniowie szkoły podstawowej, a w drugiej gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły przysposabiającej do pracy. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Grzegorz Żyła przed Kacprem Bidlerem i Dawidem Kwiatkowskim oraz Jacek Kuśmirek przed Mateuszem Sikorą i Bartoszem Dudzińskim. Ilość startujących świadczy o tym, że z roku na rok, impreza cieszy się coraz większą popularnością. O jej popularności świadczy również spore grono widzów, żywiołowo dopingujących swoich faworytów.


więcej 

Wojciech Maciejewski

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak