Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2015/2016      Marzec 2016
 
 
 

 Dnia 22.03.2016 r. odbyły się w Szczecinku Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”. 

Zespół Szkół  w Goleniowie reprezentowali: Julia Kosiaty, Magdalena Fuks, Sylwia Janowska, Grzegorz Żyła i Kacper Jędrzejewski. Nasi zawodnicy wrócili z dużym dorobkiem medalowym, bo przywieźli łącznie aż 5 medali: 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Na wyróżnienie zasłużyły dwie zawodniczki: Sylwia Janowska i Julia Kosiaty. Sylwia zdobyła złoty medal w stylu grzbietowym na 25m, srebrny medal w stylu dowolnym na 25m i brązowy medal stylem grzbietowym na 50m. Julia wywalczyła złoty medal w stylu klasycznym na 50m (co jest bardzo imponujące, ponieważ płynęła z grupą starszą o co najmniej 6 lat), a także brązowy medal w stylu klasycznym na 25 m.

 

 21 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. 


Jest to czas szczególnie ważny - czas refleksji i zastanowienia nad własnym życiem. Uczniowie i nauczyciele mogli przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania, uczestniczyć w naukach i Eucharystii. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnił szkolny zespół muzyczny „Ananasy” prowadzony przez panią Joannę Stanuch – Piotrowicz. W ramach kazania wystąpiła szkolna grupa teatralna „Jestem inny niż mnie znacie” z nagrodzonym na VIII Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym przedstawieniem o tytule „Błogosławieni miłosierni”. Opiekunem grupy teatralnej jest pani Izabela Stanuch.

Julia Kowalczyk

więcej


 18.03.2016.r. w Zespole Szkół, odbyło się uroczyste powitanie wiosny. 


Był konkurs na najładniejszą Marzannę, który wygrały dwie klasy: IIa i I-III SPP. Komisja miała nie lada wyzwanie, ponieważ Marzanny były oryginalne i bardzo pomysłowo wykonane. Można było podziwiać Marzanny tradycyjne, całe ze słomy, bibuły, ubrań, jednak były też Marzanny teatralne, zrobione z masek i bibuły. Imprezie towarzyszyły chóralne śpiewy wszystkich uczniów, przywołujące wiosnę i drobny, smaczny poczęstunek. Mimo zimowej jeszcze aury, nastroje były iście wiosenne.

 

więcej


 W dniu 17.03.2016 r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie odbyli wycieczkę zawodoznawczą do "Park Hotel" Sp. Z o.o. w Szczecinie


który zajął III miejsce w kategorii,, Hotel w Szczecinie 2015”. W wyjeździe uczestniczyła młodzież z klasy I i III pracownik pomocniczy obsługi hotelowej oraz klasa przysposabiająca do pracy. Celem głównym było zapoznanie młodzieży z pionami funkcjonalnymi w obiekcie noclegowym. Uczniowie mieli okazję obserwować pracę działu utrzymania czystości i porządku- housekeeping. Oglądali jednostki mieszkalne typu standard, apartament, Bisiness Class, salę kominkową, restaurację, oranżerię, komfortowe i urokliwe SPA.

Udział w takim wydarzeniu służy rozwijaniu zainteresowań zawodowych, wpływa na zwiększenie zaangażowania w naukę i chęć zdobywania kwalifikacji w danym zawodzie. Organizatorami wycieczki była Katarzyna Taraska i Małgorzata Węgierska.

Dziękujemy dyrekcji ,,Park Hotel” Sp. Z o. o. za zorganizowanie ciekawych zajęć w obiekcie hotelowym. 

Katarzyna Taraska

więcej


 17 marca 2016 r. odbyły się w  Szczecinie na sali gimnastycznej przy ul. Jagiellońskiej XI Mistrzostwa w Tenisie,  których organizatorem był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczecinie. 


W zawodach wzięło udział  dziewięć  szkół i ośrodków z województwa zachodniopomorskiego:

     1. SOSW nr 1 ul. Policka Szczecin
     2. Zespół Szkół Goleniów
     3. SOSW Pyrzyce
     4. Zespół Placówek Specjalnych Sławoborze
     5. SOSW nr 1 Police
     6. Zespół Szkół Nowe Czarnowo
     7. SOSW Świnoujście
     8. SOSW Chojna
     9. SOSW nr 2 Szczecin

Naszą szkołę reprezentowali:

Turniej Tenisa Stołowego:

  • Katarzyna Nowosadowska
  • Mateusz Sulikowski
  • Marcin Walczak 

Turniej Sprawnościowy:

  • Weronika Mroziak
  • Łukasz Niedźwiecki

Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii dziewcząt w dwóch grupach, a w kategorii chłopców w czterech grupach, systemem „każdy z każdym”. Wicemistrzostwo województwa wywalczyła Katarzyna Nowosadowska, VI miejsce zajął Mateusz Sulikowski. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami oraz  upominkami.  

 

 Dnia 16 marca uczniowie klasy szóstej zgłębiali tajniki historii motoryzacji w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji. 


Druga część wycieczki poświęcona była wizycie w "EURECE" - interaktywnej wystawie doświadczeń, gdzie uczniowie na podstawie krótkich instrukcji wykonywali liczne doświadczenia naukowe przybliżające im zagadnienia otaczających nas w życiu codziennym zjawisk fizycznych.

więcej


 Podczas Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym, które odbyły się 15.03.2016r w Szczecinie, Zespół Szkół 
   w Goleniowie reprezentowało trzech uczniów: 
 

Katarzyna Wiśniewska (kl. 1 ZSZ), Patrycja Skorża ( kl. 3 ZSZ), Bartosz Dudziński ( kl. 3 gb). Po rozegraniu rundy zasadniczej, nasi zawodnicy nie zakwalifikowali się niestety do finału. Trzeba dodać, że poziom turnieju był bardzo wysoki, o czym też może świadczyć duża liczba zgłoszonych zawodników. Pomimo, iż nasi tenisiści stołowi nie przywieźli żadnych zdobyczy medalowych, to wzięcie udziału w zawodach na pewno pomogło im nabrać doświadczenia, 

   które zaowocuje w kolejnych turniejach.


 10.03.2016.r. klasy II-III b, III c, IV c i IV-VI bc Zespołu Szkół w Goleniowie, wybrały się na wycieczkę do szczecińskiego kina Helios, na seans filmowy pt: „Zwierzogród”. 


Dużą atrakcją, dla uczniów młodszych klas, było samodzielne zakupienie biletu kolejowego i odnajdywanie peronu, z którego odjeżdża pociąg. Seans  był udany, komediowy i dał nam wiele śmiechu  oraz radości. Podróż powrotną połączyliśmy ze spacerem po Szczecinie. Pogoda sprzyjała, więc wycieczka była udana i na długo będzie w naszej pamięci.

więcej


 Zasadnicza Szkoła Zawodowa działająca w Zespole Szkół  w Goleniowie kształci uczniów w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej 


(praca na stanowisku : pokojowa, pracownik pralni, pomoc kuchenna, pomoc magazyniera, pomoc kelnera, pomoc ogrodnika, parkingowy, bagażowy), umożliwiając nabycie umiejętności użytecznych w wielu przedsiębiorstwach. Szkoła posiada upoważnienie do organizowania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz dysponuje pracownią obsługi hotelowej, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt. 

Pracownia wzbogaciła się ostatnio o wózek stosowany w piętrowej służbie hotelowej.

 

 7 marca 2016r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się warsztaty dla uczniów zorganizowane we współpracy z IPN oddział w Szczecinie. 

W warsztatach o tematyce „Mój rówieśnik w czasie II wojny światowej” wzięły udział klasy II i III gimnazjum oraz klasy I,II,III ZSZ. Nietypowe zajęcia edukacyjne wzbudziły duże zainteresowanie uczniów i nauczycieli i na pewno zapadną długo w naszej pamięci. Mamy nadzieję, ze w przyszłości rozwiniemy naszą współpracę z IPN w tym zakresie.

                                                                                                                       Jolanta Paś

więcej

 

 W ubiegłym tygodniu w naszej szkole zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. 

W tym roku rozgrywki zostały przeprowadzone w czterech kategoriach. W kategorii dziewcząt młodszych wygrała Natalia Młudzik z kl. 5a przed Mileną Markiewicz oraz Weroniką Mroziak. Wśród chłopców najlepszy okazał się Andrzej Janowski. Kolejne miejsca zajęli Jacek Bojko oraz Grzegorz Żyła.

W kategorii dziewcząt starszych na najwyższym stopniu podium stanęła Patrycja Skorża. Za nią uplasowały się Patrycja Wiśniewicz oraz Katarzyna Wiśniewska.

Wśród chłopców bezapelacyjnym mistrzem w tegorocznych rozgrywkach okazał się Filip Dudziński, który w finale pokonał mistrza z ubiegłego roku Krystiana Sulikowskiego. Trzecie miejsce zajął Bartosz Gikiewicz.

Wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok !

Natalia Mełech

więcej

 

  W dniu 3.03.2016 r. odbyła się prelekcja pt. „Jesteś tym co jesz”. 


W wydarzeniu uczestniczyły klasy gimnazjalne.  Celem głównym było zapoznanie uczniów z zasadami racjonalnego odżywiania się oraz kształtowanie umiejętności oceniania własnego sposobu żywienia. W trakcie prelekcji przedstawiona została ciekawa prezentacja, która ułatwiła uczniom zrozumienie podstawowych zasad odżywiania oraz wyjaśniła znaczenie składników pokarmowych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Każdy z uczestników rozwiązał krzyżówkę, której hasłem głównym była „zdrowa żywność”. Młodzież bardzo aktywnie analizowała skład produktów spożywczych zapisany na opakowaniach tych produktów.  Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat własnych nawyków żywieniowych odpowiadając na pytania zawarte w kwestionariuszu żywieniowym. Na zakończenie prelekcji celem zachęcenia uczniów do racjonalnego odżywiania się odbyła się degustacja zdrowej żywności i soków owocowo-warzywnych. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w prelekcji oraz wykazali duże zaangażowanie w części praktycznej.

Nauczyciele praktycznej nauki zawodu Alicja Rotter i Barbara Całkiewicz

 

więcej

 

 W dniu 02.03.2016 roku dwuosobowa reprezentacja Zespołu Szkół w Goleniowie -  Emilia Młudzik i Rafał Lieder, 

brała udział w VI Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla Zasadniczych Szkół Zawodowych pt. „Matematyka w Podróży na Poważnie i na Wesoło”. W konkursie drużynowym goleniowska szkoła zdobyła I miejsce! Ponadto Emilia Młudzik zdobyła indywidualnie tytuł Wicemistrza Rachunków

 

więcej

 

2 marca br. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie wzięła udział w Regionalnym Turnieju Bowlingu, zorganizowanym w jednej ze szczecińskich kręgielni. 

Celem imprezy było nie tylko promowanie gry w bowling i rozpowszechnienie zasad rywalizacji fair play, ale i wyłonienie wyróżniających się zawodników w naszym regionie. W poszczególnych kategoriach wiekowych, jednymi z najlepszych okazali się zawodnicy naszej szkoły:

 • Mateusz Iwaniszyn (kl. III a) – I miejsce wśród dziewięciolatków,
 • Wiktoria Mroziak (kl. III a) – III miejsce wśród dziesięciolatków,
 • Konrad Nowaczyk (kl. IV c) – II miejsce wśród jedenastolatków,
 • Jakub Pich (kl. IV c) – I miejsce wśród dwunastolatków.

Dodatkowo wyróżnieni zostali: Aleksandra Grodnicka i Agata Janowska z klasy III a oraz Kacper Zakrzewski i Andrzej Zwierz z klasy III c.

 

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak