Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2017/2018      Marzec 2018

 
 27 marca 2018 r. już po raz czwarty w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się Biegi Kelnerskie. W konkursie brało udział 20 uczniów reprezentujących szkoły: Branżową szkołę I stopnia działającą w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowogardzie i Policach oraz Branżową szkołę I stopnia nr 1 w Goleniowie. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności w sześciu konkurencjach. Jedna z nich polegała na zaprezentowaniu przed jury prawidłowo nakrytego stołu dla dwóch osób, liczyła się symetria ułożenia nakryć i prawidłowo zastosowane sztućce. Następną konkurencją było balansowanie kieliszkami do wina, każdy starał się utrzymać ich jak najwięcej. Kolejno uczniowie pokonywali tor przeszkód, gdzie musieli donieść kubek z wodą znajdujący się na tacy, butelki z wodą oraz jajko na łyżce. Najsprawniejszymi osobami okazały się: 
     • I miejsce Krzysztof Wyczkowski Nowogard 
     • II miejsce Emilia Solińska Police 
     • III miejsce Emilia Młudzik Goleniów 
Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Prezesa GWIK Janusza Dawidziaka, za które serdecznie dziękujemy. Organizatorami biegów były: K. Taraska, B. Całkiewicz, M. Siwienki. 
Katarzyna Taraska

 
 
 
 
 21 marca w naszej szkole witaliśmy Wiosnę. W tym roku zupełnie inaczej niż dotychczas – nie było tradycyjnej Marzanny. Zamiast Niej pojawiło się wiele modowych, wiosennych kreacji, które zostały zaprezentowane w ramach pokazu Wiosennych Trendów Modowych przez reprezentantów klas. Na specjalnie przygotowanym wybiegu uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi modele. Nad całością pokazu czuwał gość specjalny – Pani Ewa Minge, (w której rolę wcieliła się Sara Sochacka). Imprezę prowadzili świetnie zorientowani w trendach modowych Tomasz Koksa i Rafał Lieder. Klasa 1BS przygotowała stroje na wiosenną drzemkę, czyli ubrali pidżamy. Najlepsze kreacje zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz słodkim upominkiem 
       1. miejsce: Roman Karpiński z klasy 1cBS 
       2. miejsce: Dawid Grodnicki z klasy 2ga 
       3. miejsce: Konrad Nowaczyk z klasy 6c 
Wyróżnione kreacje 
        • Joanna Patryarsz z klasy 4a 
        • Filip Chruściński z klasy 1c 
        • Michał Krawczyk z klasy 4b 
Po pokazie mody wszyscy uczniowie zjedli kiełbaski z grilla i słuchali ulubionych utworów muzycznych. Organizatorami Przywitania Wiosny 2018 był Samorząd Uczniowski.

 
 
 
 
 19 marca w Zespole Szkół w Goleniowie obchodziliśmy w ramach projektu Erasmus+ Dzień Irlandzki pod hasłem „Szlakiem szmaragdowej wyspy”. Obchody cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów, którzy tego dnia ubrali się na zielono. Na początku przedstawiona została prezentacja multimedialna dotycząca ogólnych informacji o państwie i jego zabytkach. Po prezentacji każdy uczeń otrzymał koniczynkę, flagę do pokolorowania oraz wykreślanki i rebusy w języku angielskim. W kolejnej części Dnia Irlandzkiego uczniowie brali udział w warsztatach tematycznych i tanecznych przygotowanych przez Szkołę Tańca Irlandzkiego Irish Rhytms Szczecin. Występy tancerzy były możliwe dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Niepokonani, które działa przy naszej placówce. Pokazy tańca oraz możliwość nauczenia się podstawowych kroków przyniosły naszym uczniom wiele radości i uśmiechu. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali na pamiątkę złote, czekoladowe monety euro. 

Organizatorami Dnia Irlandzkiego byli: Izabela Stanuch, Natalia Laskowska i Remigiusz Skierski.

 
 
 
 
 Filip Dudziński 17 marca w Ciechanowie reprezentował Zespół Szkół
w Goleniowie podczas Mistrzostw Polski W Tenisie Stołowym dla Placówek Kształcenia Specjalnego. Uczeń zajął 5 miejsce, co jest dużym sukcesem. Filipowi Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Dnia 16.03.2018 r. zakończył się projekt ZUS adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych, którego celem było upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Zadaniem uczestników projektu było wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Uczniowie: Marcin Walczak, Andżelika Sulikowska, Nikola Garbaciak wykonali pracę w formie plakatu, który będzie brał udział
w konkursie. Przed wykonaniem plakatu odbyły się lekcje otwarte wyjaśniające, jak ważne są nasze wybory w sprawie ubezpieczeń społecznych. Czekamy na ogłoszenie wyników. 
Katarzyna Taraska

 
 
 
 Dnia 14.03.2018 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs „Koch mit Deutsch- gotuj z niemieckim” Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów
z Szkoły Branżowej. Celem konkursu było propagowanie sztuki kulinarnej, nie tylko w ramach lekcji przedmiotów zawodowych, ale również języka obcego oraz podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego. Uczniowie wykonali sałatkę owocową z przepisu w języku niemieckim, którą zaserwowali ze szklanką wody z kranu, w ramach realizacji programu ,, Pij wodę z kranu”.  Woda goleniowska jest bardzo zdrowa i zachęcamy wszystkich do jej picia. Zwycięzcami konkursu „Koch mit Deutsch- gotuj
z niemieckim”
są następujący uczniowie:

     • uczennica klasy III Kucharz Emilia Młudzik zajęła I miejsce,
     • uczennica klasy I Marta Dąbrowska zajęła II miejsce
     • uczeń klasy I Kucharz Daniel Kaczmarek zajął III miejsce.

Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i znacznym zasobem wiedzy kulinarnej oraz znajomością języka niemieckiego. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. 

Organizatorzy Alicja Rotter Anita Janiszewska

więcej


 
 13 marca w Szczecińskim Lasku Arkońskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. Zespół Szkół w Goleniowie reprezentowało 12 sportowców. Przywieźliśmy 3 medale:

     1. Dawid Grodnicki I miejsce na dystansie 2000 m,
     2. Sylwia Janowska II miejsce na dystansie 1500 m,
     3. Agata Janowska III miejsce na dystansie 600 m,
     • Milena Markiewicz IV miejsce na dystansie 1200 m,
     • Mateusz Suchy V miejsce na dystansie 800 m,
     • Grzegorz Żyła VI miejsce na dystansie 2000 m,
     • Katarzyna Łukasiewicz VII miejsce na dystansie 600 m,
     • Dominik Sulikowski X miejsce na dystansie 800 m,
     • Marcel Miżejewski XI miejsce na dystansie 800 m,
     • Eliza Cichocka XI miejsce na dystansie 1200 m,
     • Igor Reichel XIV miejsce na dystansie 800 m,
     • Nikola Garbaciak XV miejsce na dystansie 1200 m.

Sylwia Janowska i Dawid Grodnicki jadą na Mistrzostwa Polski w Ostrzeszowie, które odbędą się 7 i 8 kwietnia. Medalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
 
 
 W marcu odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego
w Tenisie Stołowym. Rywalizacje toczyły się w różnych grupach wiekowych. Rozgrywki odbywały się w Pyrzycach i Szczecinie.


Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie wzięli udział w Mistrzostwach osiągając dobre wyniki. Z Pyrzyc, gdzie udział brali młodsi uczniowie przywieźliśmy 3 medale. Julia Kosiaty I miejsce, Marcel Miżejewski II miejce, Natalia Młudzik III miejsce, Milena Markiewicz IV miejsce, Michał Bacza V miejsce, Mateusz Suchy wywalczył VI miejsce a Grzegorz Żyła VII miejsce. Nasza Szkoła Podstawowa dzięki tak wspaniałym wynikom uplasowała się na II miejscu w klasyfikacji drużynowej. 


W Szczecinie zawodnicy Zespołu Szkół w kategorii klas starszych wywalczyli: Filip Dudziński I miejsce i awans na Mistrzostwa Polski, Mateusz Sulikowski VII miejsce, Daniel Kaczmarek VII miejsce i Katarzyna Wiśniewska VIII miejsce. W Mistrzostwach brali również udział: Weronika Mroziak i Łukasz Bęben. Opiekunami podczas zawodów byli: Krystyna Wegnerowska, Natalia Laskowska i Sebastian Zaremba. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy motywacji do jeszcze większej pracy!


 Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia! 


Zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane! W Zespole Szkół w Goleniowie również obchodziliśmy Dzień Kobiet. Męska delegacja wszystkim kobietom w szkole rozdała breloczki-serduszka i słodkości. Zaangażowanym w akcję dziękujemy! 

Samorząd Uczniowski

więcej


 Rekolekcje Wielkopostne Zespołu Szkół w Goleniowie 


W dni 6-7 marca uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie mieli możliwość uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych zorganizowanych specjalnie dla nich przez ks. proboszcz Krzysztofa Musiałka. Pierwszego dnia gościliśmy w szkole pana Norberta Śliwę, który wraz z córką i synem poprzez animację w przystępny sposób przybliżyli nam wybrane przypowieści Nowego Testamentu. Po krótkiej przerwie wysłuchaliśmy nauki rekolekcyjnej przygotowującej do sakramentu pokuty i pojednania. Naukę wygłosił ks. Tomasz Źwiernik. Drugiego dnia rekolekcji w kościele pw. św. Katarzyny uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, sprawowanej przez ks. Pawła Guzika. Kazanie wygłosił rekolekcjonista ks. Tomasz Źwiernik. Oprawę muzyczną przygotowali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Śpiewem i grą na gitarze wsparła nas Marysia Stanuch. Ostatnim punktem rekolekcji był występ szkolnego teatru „Jestem inny niż mnie znacie”, prowadzonego przez panie Izabelę Stanuch i Dianę Doszczeczko-Biczkowską. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację rekolekcji składamy serdeczne podziękowania. 

Julia Kowalczyk

więcej Akcja podziel się pluszakiem zakończona! 
 

 
Wszystkie maskotki zebrane w Zespole Szkół w Goleniowie zostaną dostarczone dzieciom z Bośni. Z pewnością przyczynią się do uśmiechu na wielu dziecięcych twarzach. Za pomoc w zbiórce wszystkim bardzo dziękujemy. 
 
Samorząd Uczniowski

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak