Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2021/2022      Marzec 2022

 
 VI Ogólnopolski Konkurs Matematyczny (XI Wojewódzki Konkurs Matematyczny) w Szczecinie


W dniu 10 marca 2022 r uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 w Goleniowie Nikola Garbaciak i Dawid Błaszczyk brali udział w VI Ogólnopolskim  Konkursie Matematycznym  „Matematyka w kuchni na poważnie i wesoło” organizowanym przez SOSW nr 2 w Szczecinie.
I etap (75 minut) – to rozwiązywanie zestawu zadań w dwuosobowych zespołach.
II etap (15 minut) – to indywidualna praca każdego uczestnika konkursu, wykonywanie 50 prostych obliczeń na czas w celu wyłonienia MISTRZA RACHUNKÓW.
Jako zespół nasi uczniowie zajęli IV miejsce na 9 startujących drużyn, indywidualnie Dawid Błaszczyk zdobył tytuł wicemistrza rachunków. Najwięcej frajdy sprawiła uczniom część konkursu nie podlegająca ocenie – wykonywanie różnych zadań praktycznych: np. wykonanie z przygotowanego ciasta chałki, przyporządkowywanie potraw i produktów do krajów  z których pochodzą, rozszyfrowywanie haseł poprzez wykonanie matematycznych obliczeń,  doświadczenia z jajkiem. Za zdobywane w trakcie wykonywania zadań punkty uczniowie kupowali w specjalnie przygotowanym sklepie  różne drobne upominki, musieli przy tym oszacować, na które zakupy ich stać.
Do domu wrócili z fajnymi nagrodami, miłymi wspomnieniami i jeszcze ciepłymi chałkami, które po zaliczeniu tej konkurencji wędrowały do pieca i były wręczane uczestnikom na zakończenie imprezy. 

Renata Bojda

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak