Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2017/2018      Październik 2017

 Dobiegła końca zbiórka kasztanów w Zespole Szkół w Goleniowie, którą organizował Samorząd Uczniowski. 



W tym roku kasztanowce wyjątkowo słabo obrodziły i udało się zebrać tylko 45kg. Najbardziej w akcję zaangażowali się: Karol Górski, Weronika Mroziak, Magdalena Mroziak, Patryk Huk, Mateusz Suchy oraz klasa III spp. Wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i dyplomami. Dziękujemy za pomoc w kasztanobraniu. 
Natalia Laskowska


 
 Dnia 25.10.2017 roku w Branżowej Szkole Zawodowej nr 1 działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs gastronomiczny na ,,Najsprawniejszego kucharza”. 



Zadaniem uczniów było sporządzenie jaja na grzance. Najsprawniejszym kucharzem okazała się Julita Raczyńska – uczennica zajęła I miejsce, II miejsce zajął Karol Pękala oraz III miejsce zajęła Emilia Młudzik. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. 

Organizatorzy nauczyciele przedmiotów zawodowych  Alicja Rotter, Monika Siwienki i Barbara Całkiewicz




 „Co wiem o najbardziej znanym Polaku na świecie?” – pod takim hasłem 20 października 2017 r. odbył się w Zespole Szkół w Goleniowie konkurs wiedzy o świętym Janie Pawle II. 



Chętni, którzy zgłosili się do tego konkursu zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, tj.: uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum oraz szkoły branżowej. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań, a ich treść dotyczyła ogólnej znajomości biografii i pontyfikatu Papieża Polaka. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki. A oto wyniki konkursu:
szkoła podstawowa: 
  1. Konrad Nowaczyk, kl. 6c (21 pkt) 
  2. Jakub Zieliński, kl. 4a (20 pkt) 
  3. Michał Bacza, kl. 5a (16 pkt) 
  4. Mateusz Suchy, kl. 5a (15 pkt) 
gimnazjum oraz szkoła branżowa 
  1. Katarzyna Wiśniewska, kl. 3 BS (24 pkt + 3 pkt w dogrywce) oraz Julita Raczyńska, kl. 2 BS ( 24 pkt + 3 pkt w dogrywce) 
  2. Tomasz Apolinarski, kl. 3 BS (22 pkt + 3 pkt w dogrywce) 
  3. Aleksandra Nowicka, kl. 3a gimn. (22 pkt + 2 pkt w dogrywce) 
  4. Daniel Wdowczyk, kl. 3c BS (20 pkt). 
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.
Organizator Marzena Borowska



 XII Mistrzostwa Województwa ,,Sprawni Razem” w Badmintonie, które odbyły się jak co roku w Choszcznie już za nami.



19 października br. uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie zmierzyli się z reprezentantami 6 szkół: Pyrzyc, Stargardu, Świnoujścia, Chojny, Sławna i Suliszewa. Naszym zawodnikiem, który wywalczył medal był Daniel Kaczmarek. Uczeń Zespołu Szkół wygrał trzy mecze i w walce o wejście do finału przegrał po zaciętym pojedynku z zawodnikiem Suliszewa. Ostatecznie uplasował się na 3 miejscu w kategorii chłopców starszych. Daniel zasługuje na słowa uznania, ponieważ przeciwnicy w rozgrywkach początkowych grali naprawdę dobrze. Naszą szkołę reprezentowali również: Michał Wasilewski, Jakub Zieliński, Julia Kosiaty, Natalia Młudzik, Eliza Cichocka, Sara Sochacka, Kacper Miżejewski oraz Mateusz Sulikowski. Opiekunem podczas Mistrzostw była Natalia Laskowska.



 
 W dniach 2-11 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej, działającej w Zespole Szkół w Goleniowie, mogli przystąpić do konkursu plastycznego pod hasłem „Jan Paweł II przyjaciel dzieci i młodzieży”. 



W dniach 2-11 października 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej, działającej w Zespole Szkół w Goleniowie, mogli przystąpić do konkursu plastycznego pod hasłem „Jan Paweł II przyjaciel dzieci i młodzieży”. Do konkursu zgłoszono 24 prace. 12 października jury w składzie: Aneta Duda, Agnieszka Morawska i Julia Kowalczyk wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach. W klasach młodszych (I-III) miejsce I zajął Dawid Kwiatkowski – Piotrowski, miejsce II – Kacper Bidler, miejsce III – Maria Czarnik. W kategorii uczniów starszych (kl. IV-VII) I miejsce przyznano Joannie Patryarsz, II – Michałowi Piotrowiakowi a miejsce III – Weronice Mroziak. Jury w tej kategorii przyznało również wyróżnienie otrzymała je uczennica Wiktoria Skura. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 13 października w świetlicy szkolnej. Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie (hol szkolny na II piętrze) i będzie można je podziwiać do 20 października. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 

Julia Kowalczyk



 13.10.2017 r. w Zespole Szkół odbyło się spotkanie społeczności szkolnej, które miało na celu uczczenie Dnia Edukacji Narodowej. 



Z tej okazji Pan Dyrektor Wojciech Maciejewski, złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a Samorząd Uczniowski, wręczył pamiątkowe, własnoręcznie wykonane medale. W tym dniu przyjęliśmy do grona uczniów troje pierwszoklasistów, których Pan Dyrektor oficjalnie pasował na uczniów Zespołu Szkół. Przywitaliśmy również uczniów, którzy dołączyli do Zespołu Szkół i rozpoczęli w nim swoją edukację w innych klasach niż pierwsza. Kolejnym punktem programu, było przyjęcie w poczet kadry pedagogicznej, nowych nauczycieli. Z dużą dawką humoru, rozwiązywali oni przygotowane dla nich, niełatwe zdania. Dzień ten, spędziliśmy w miłej, świątecznej atmosferze. 
Monika Jastrzębska


 

 Ćwiczenia ewakuacji w Zespole Szkół 



W dn. 03.10.2017r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół odbyły się ćwiczenia ewakuacji na wypadek pożaru w budynku szkoły. Tegoroczne ćwiczenia przeprowadzono przy współpracy Powiatowej Straży Pożarnej w Goleniowie. Po sprawnie przeprowadzonych działaniach symulacyjnych  i  ewakuacyjnych, korzystając z uprzejmości  przybyłych jednostek Straży Pożarnej , społeczność szkolna mogła z bliska podziwiać pojazdy oraz sprzęt gaśniczy. Dyrektor szkoły Wojciech Maciejewski oprowadził funkcjonariuszy Powiatowej Straży Pożarnej po budynku, zapoznał z topografią obiektu oraz specyfiką wyposażenia i działalnością szkoły. Ćwiczenia ewakuacyjne okazały się bardzo ciekawe, pełne wrażeń i pouczające.  Dziękujemy Powiatowej Straży Pożarnej za owocną współpracę. 
Jolanta Paś

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak