Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
 
UWAGA !
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 odbędzie się
1 września 2011 roku o godzinie 900
 
 
 04.08.2011 r. - wakacje wakacjami a na budowie praca wre.
 
 
 
 
 Już są wakacje
 
 
Życzymy udanego odpoczynku.
 
 
 22 czerwiec 2011 r. - odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011
 
 
 
 
 
 16 czerwiec 2011 r. - "Najlepsi z najlepszych"
Tego dnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie odbyło się coroczne spotkanie laureatów olimpiad, konkursów i zawodów sportowych szkół i placówek, których organem prowadzącym jest Powiat Goleniowski.

 
 
 14.06.2011 r. - Dyskoteka Pożegnalna kl. III G
Dnia 14 czerwca odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Pożegnalna kl. III G w której brali udział wszyscy uczniowie naszej Placówki. Było bardzo wesoło. Bawiła się wspólnie cała społeczność uczniowska.
W  trakcie zabawy odbyło się zakończenie akcji przyznania Orderu Uśmiechu dla najsympatyczniejszego nauczyciela w naszej szkole. W tym roku szkolnym 2010 / 2011 tytuł ten uczniowie przyznali pani … PAULINIE GWARDIAK, która po przyznaniu odznaczenia i wypiciu tradycyjnego pucharu soku z cytryny pięknie do wszystkich się uśmiechała.
Pani Paulinie serdecznie gratulujemy.
 
 03.06.2011 r. odbyła się w SOSW w Nowogardzie Konferencja podsumowująca projekt powiatu goleniowskiego WENI 2 SPG.
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie odbyło się coroczne spotkanie laureatów olimpiad, konkursów i zawodów sportowych szkół i placówek, których organem prowadzącym jest Powiat Goleniowski.
 
 
 
 
 
 
 25.05.2011 r. ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu
„CZŁOWIEK – ZIEMIA – KOSMOS”.
W konkursie tym, w części fotograficznej, przypadły naszej szkole nagrody dla najbardziej aktywnej placówki i opiekuna.
 
 
 
 19.05.2011 r. tradycyjnie już jak mco miesięc, odwiedziliśmy budowę naszej nowej siedziby.
 
 
Postępy są widoczne gołym okiem.
 
 
 
 
 17.05.2011 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami.
 
 
Na wstępie Pani dyrektor Marzanna Gąsior przedstawiła rodzicom informacje na temat aktualnych wydarzeń związanych z życiem szkoły. Następnie, ale już w klasach nastąpiło przedstawienie propozycji ocen na koniec roku szkolnego oraz zagrożeń oceną niedostateczną.
 
 
 
 W dn. 12.05.2011 r. odbył się VII Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych  - Goleniów 2011,
którego organizatorami był Zespół Szkół Specjalnych oraz Stowarzyszenie „Niepokonani” przy współpracy Powiatu Goleniowskiego.
Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Goleniowskiego Tomasz Stanisławski
 
 
Jest to impreza sportowa pozwalająca na sprawdzenie przez uczestników zdobytych na zajęciach umiejętności oraz pokonywanie swoich ograniczeń.  W tym  roku należało pokonać osiem torów przeszkód nawiązujących do różnych dyscyplin sportu. Wszystko to nie po to, aby pokonać koleżankę, czy kolegę, być od nich szybszym, czy zwinniejszym, ale by pokonać własne słabości. Konkurencje nie były oceniane, a na każdego uczestnika czekało podium oraz medale ufundowane przez starostwo powiatowe oraz słodki poczęstunek z firmy „Asprod”. W zawodach wzięło udział 14 drużyn : z Zespołu Szkół z Goleniowa, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Nowogardu, Zespołu Szkół nr 10 ze Szczecina, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Przybiernowa, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi  i Środowiskowego Domu Samopomocy z Goleniowa. Imprezę uświetniły  występy artystyczne rozpoczynające zawody. Gościem gospodarzy był zespół „Gest” ze Studia Ruchu  i Tańca „Art.Strit” z Nowogardu, którego instruktorem jest Pani Ewa Paś, a choreografem Pani Regina Mąkowska. Występem wokalnym zaszczycił nas zespół „ Ananasy” pod opieka p. Joanny Stanuch-Piotrowicz. (bliższe informacje dotyczące Dnia Treningowego oraz zespołów tanecznych i wokalnych można uzyskać w sekretariacie Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie.)

więcej
 
 
 
 W dniu 11. 05.2011 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Profilaktyka na plakacie 2011”.
 
 
Uczniowie podzieleni byli na cztery kategorie wiekowe. Tematyka plakatów była następująca: Nie jestem sam, Cyberprzemoc, Uzależnienia, W zdrowym ciele zdrowy duch. Prace wykonane zostały różnymi technikami (malowane farbami, rysowane kredkami, mozaika z gazety, wycinanki, zdjęcia, grafika komputerowa). Wpłynęło 11 plakatów w tym 4 zrobione indywidualnie a 7 prac wykonano w grupie.  Komisja w składzie
M. Gąsior, J. Balicka i J. Kowalczyk oceniły pracę pod względem zgodności z tematem, pomysłowości i wykonania. Każdy kto brał udział w konkursie otrzymał nagrody. Wystawę prac można podziwiać na głównym holu naszej szkoły.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy Wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach.
 
 
Oto nagrodzeni:
Pierwsze miejsca:
 • Uczniowie z klasy IV/V/VI spB,
 • Bartek Dudziński (kl. IV),
 • Natalia Pawlak (kl.3g),
 • Uczniowie klasy 1 Przysposabiającej do pracy.
Drugie miejsca:
 • Uczniowie klasy I/II/III spB,
 • Stefan Żurowski (kl. IV).
Trzecie miejsca:
 • Uczniowie klasy I/II/III sp,
 • Uczniowie klasy IV/V sp.
Wyróżnienia:
 • Uczniowie klasy I/II/III GB,
 • Uczniowie klasy 2 Przysposabiającej do pracy,
 • Rafał Mosek (kl.2g).
 
 
 20 kwietnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie pieszym
"W dolinie rzeki Iny" z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

 
 
 
 18 kwietnia 2011 r. na zaproszenie pani pedagog  przyjechały dwie przedstawicielki Policji p. M. Bieniek  oraz  p. A. Pękala.

 


W spotkaniu z Policją wzięły udział klasa I/II/III sp, klasa I/II/III sp b oraz IV/V/VI sp b wspólnie z wychowawcami klas.  Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości dotyczące bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, zasad bezpieczeństwa w domu oraz numery telefonów alarmowych.  Każdy dostał kolorową ulotkę z zasadami bezpiecznego zachowywania się w okolicy drogi oraz magnez na lodówkę na którym widnieją telefony alarmowe. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące pracy Policjantów. Ciekawym punktem spotkania była prezentacja munduru Policjanta oraz narzędzi obronnych. Uczniowie mogli zobaczyć kajdanki, tomfy, tarcze, kaski i kamizelki.  Kto chciał skorzystał z możliwości założenia kamizelki i kasku. Panie Policjantki zaprosiły uczniów do zobaczenia ich miejsca pracy. Teraz czeka uczniów wycieczka na Komendę Powiatową Policji w Goleniowie.
 
 
  W dniach 12,13 i 14 kwietnia 2011 r. odbyły się w naszej szkole egzaminy gimnazjalne.
 
 
Klasa trzecia gimnazjum podczas pierwszego dnia pisała egzamin z części humanistycznej, drugiego dnia z części matematyczno- przyrodniczej, w ostatnim dniu uczniowie musieli wykazać się zakresem wiadomości z języka niemieckiego. Mimo ogromnego stresu humory dopisywały. Wszystkie egzaminy przebiegły zgodnie z procedurą. Teraz już tylko czekamy na wyniki.
 
 
 
 W dniach 07 i 08.04.2011 r. po raz kolejny odwiedziliśmy budowę i pragniemy poinformować, że przyszła pora na pierwsze stropy nowej szkoły.
 
  
 
 
 
 01.04.2011 roku w konkursie piosenki "Wygraj sukces" wzięły udział 3 solistki z naszej szkoły (Marzena Walczak, Ineza Jakubowska i Joanna Niedźwiecka).
 
 
Niestety nie przeszły eliminacji i nie zakwalifikowały się do przeglądu wojewódzkiego, ale dały z siebie wszystko i zaśpiewały bardzo ładnie.
 
 
 
 24 marca 2011 zespół teatralny ZSS wystąpił na X Regionalnym Przeglądzie Małych Form Kukiełkowych – „ Kukiełkowa Kraina 2011”.
Spotkanie odbyło się pod hasłem „Między nami, Kukiełkami – jubileuszowe spotkanie z bajką”. Przedstawiliśmy spektakl pt. „ Kto z Was, chciałby rozweselić pechowego nosorożca”, na podstawie opowiadania
L. Kołakowskiego. W przeglądzie wzięło udział osiem zespołów teatralnych. Jury przyznało nam pierwsze miejsce
w kategorii NAJCIEKAWIEJ OPOWIEDZIANA HISTORIA.
 
 
 
 16.03.2011 r.Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego 
w Tenisie Stołowym – Pyrzyce 2011
W środę, 16 marca reprezentacja Zespołu Szkół w tenisie stołowym, uczestniczyła w mistrzostwach województwa, odbywających się w Pyrzycach.Nasi zawodnicy nie wrócili z pustymi rękoma.
Patrycja Szydłowska zajęła 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych, a Renata Wiszowata 3 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych zajęli Klaudiusz Dudziński – 4 miejsce, Bartosz Dudziński – 5 miejsce i Filip Dudziński – miejsce 8.
Dało to naszej reprezentacji 3 miejsce w województwie, w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych.
 
 
 
 03.03.2011 roku odwiedziliśmu ponownie budowę i zobaczyliśmy, że mury już pną się do góry.
 
 
 
 
 
 28 lutego 2011 roku, w pierwszy dzień po feriach zimowych szkoła powitała nas zapachem farby i czyściutkimi, na nowo odmalowanymi ścianami na korytarzach, które po grudniowym pożarze były nieco okopcone.
 

 
 

 
 
 W dniach od 14 do 18 lutego 2011 roku stowarzyszenie „NIEPOKONANI” zorganizowało akcję „Ferie zimowe w szkole”, w której wzięło udział
ponad 40 uczniów naszej szkoły.
 
 
 
 
Na zorganizowanie zajęć stowarzyszenie pozyskało dofinansowanie od Gminy Goleniów. W akcji  uczestnicy brali udział w różnego rodzaju zajęciach warsztatowych, mieli okazję skorzystać z lodowiska oraz na zakończenie  wzięli udział w dyskotece połączonej z występami karaoke. Ponadto wszyscy uczestnicy zajęć mieli zapewnione dwa posiłki – śniadanie, które przygotowywali sobie sami oraz obiady.

 

 10.02.2011 roku odwiedziliśmy budowę naszej nowej szkoły.

 
 
 
 
 10. 02.2011 r. odbył się finał III Komputerowego Konkursu Skoków Narciarskich 
 
Rywalizację wśród uczniów wygrał Mariusz Michalski, drugie miejsce zajął Klaudiusz Dudziński a trzecia lokata przypadła Kamilowi Gradzińskiemu. Rywalizację wśród pracowników szkoły wygrał Pan Remigiusz Skierki. Drugą lokatę wywalczył Pan Jerzy Ratajczak a na trzecim miejscu sklasyfikowana została pani Anita Janiszewska.
 
 
 09.02.2011 r. finał wojewódzkiego konkursu "Internetowa Mądra Głowa".
 
 
 
Nasi gimnazjaliści biorący udział w konkursie  zdobyli w klasyfikacji drużynowej wspaniałe, II-gie miejsce
 
 
 GOLENIOWIANKI MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA W PŁYWANIU
        Również 9 lutego siedmioro uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Krystyny Wegnerowskiej i Wojciecha Maciejewskiego, wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Pływaniu. Okazały się one dla nas bardzo udane. Zdobyliśmy łącznie 6 medali (3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe)
i zwyciężyliśmy w klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych.
 

 
WYNIKI NASZYCH ZAWODNIKÓW
 Z MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ SPECJALNYCH W PŁYWANIU - SZCZECIN – 09.02.2011

SZKOŁY PODSTAWOWE (rocznik 1998 i młodsi)

25 m stylem dowolnym dziewcząt:
1. Rogala Paulina – Goleniów      - 30,13
2. Szydłowska Patrycja - Goleniów - 31,85
3. Janowska Sylwia     - Goleniów - 33,33

25 stylem klasycznym dziewcząt:
1.Szydłowska Patrycja - Goleniów  - 40,38

25 m stylem grzbietowym dziewcząt:
1. Rogala Paulina - Goleniów      - 31,1
3. Janowska Sylwia - Goleniów     - 39,16

                    KLASYFIKACJA MEDALOWA (trzy pierwsze miejsca):
1. ZSS Goleniów      3 złote   1 srebrny  1 brązowy
2. ZSS 12 Szczecin  2           1             -
3. Police                 1           1             -              


GIMNAZJA (rocznik 1994-97)

25 m dowolnym chłopców:
25. Derech Paweł – Goleniów            - 26,22
 
25 m stylem dowolnym dziewcząt:
6. Niedźwiecka Joanna – Goleniów       - 26,79

25 m stylem grzbietowym dziewcząt:
12. Janowska Żaneta – Goleniów         - 31,52

SZKOŁY ZAWODOWE (rocznik 1993 i starsi)

25 stylem dowolnym chłopców:
9. Hieronimczuk Robert – Goleniów      - 20,9
25 m żabką chłopców :
3. Hieronimczuk Robert – Goleniów      - 30,0

 
 Dnia 26 stycznia 2011 roku odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum
z przedstawicielami Policji.
 
 
Pogadanka dotyczyła  współpracy Szkoły z Policją. Uczniowie dowiedzieli się jakie konsekwencje spotkają ich kiedy nie będą realizować obowiązku szkolnego lub popełnią czyn karalny.  Dowiedzieli się czym jest demoralizacja. Nauczyciele i uczniowie chętnie zadawali pytania pani Magdzie Bieniek. W niedalekim czasie odbędzie się także spotkanie dla uczniów Zespołów Edukacyjno Terapeutycznych.
 19.01.2011 w SOSW w Szczecinie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek.
 
 
Zespół Ananasy (Ineza Jakubowska, Joanna Niedzwiecka, Marzena Walczak i Karolina Kuradczyk)
reprezentujący naszą szkołę wyśpiewał 1 miejsce.
 
 29.12.2010 r. W dniu dzisiejszym, około 620 rano, w naszej szkole 
pojawił się pożar

 
Na szczęście był on niewielki i w porę został opanowany przez straż pożarną. Zapaliła się i spaliła obudowa świetlówki. Uszkodzonych zostało kilka stolików i krzeseł uczniowskich. Niemal cała szkoła została zadymiona i pokryta sadzą z palących się przedmiotów. W porządkowaniu szkoły pomogły nam panie z obsługi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie za co serdecznie im dziękujemy. Dziękujemy również pani Agacie Markowicz-Narękiewicz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie za oddelegowanie swoich podwładnych do pomocy. 

 22.12.2010 r. odbyła się tradycyjna "Wigilia szkolna" połączona
z Jasełkami.

 
 
 14.10.2010 r. odbyła się wywiadówka poprzedzona prelekcją dla rodziców na temat "DOPALACZY"

 
 10.12.2010 r. - "Las w obiektywie 2010" - wręczenie nagród

 

 07.12.2010 r. - wielki sukces odnotowali nasi młodzi fotograficy zdobywając wiele nagród i wyróżnień w konkursie fotograficznym
"Las w obiektywie 2010"zorganizowanym przez
Nadleśnictwo Goleniów

 

 06.12.2010 r. - "MIKOŁAJE SĄ WŚRÓD NAS"

 
 
 03 grudnia 2010 roku odbył się w sali widowiskowej GDK
JEDYNY!!!, NIEPOWTARZALNY!!! KONCERT
"POKONAM SIEBIE"
 

 15.11.2010 r. odbyły się szkole obchody Dnia Niepodległości

 
 08.11.2010 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie inwestycji
"Budowa i wyposażenie Powiatowego Centrum Edukacyjno - Rewalidacyjnego na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie
".

 
 
 FOTOREPORTAŻ Z BUDOWY NOWEJ SZKOŁY
(od rozpoczęcia do 05 listopada 2010 r).

 
 
 13.10.2010 r. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole "koncert życzeń" oraz pasowanie nowej uczennicy.

 
 
 7 października 2010 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Goleniowie podpisano  umowę na budowę
Powiatowego Centrum Edukacyjno - Rewalidacyjnego  
z firmą PBO – GRINBUD sp. z o. o. z Nowogardu.

 
 4 października 2010 r. odbyły się w pobliskim lesie
"Jesienne Biegi Przełajowe"
 
 
 
 
 1.10.2010 r. uczniowie Szkoły Podstawowej 
odwiedzili mieszkańców lasu korzystając z gościny pracowników
Ośrodka Edukacji Przyrodniczo –Leśnej
w Kliniskach.
 
 
Wycieczka odbyła się pod tytułem „Poznajemy środowisko leśne”, a jej celem było uświadomienie złożoności ekosystemu leśnego i wzajemnego oddziaływania na siebie jego elementów. Uczestnicy wycieczki najpierw obejrzeli film przyrodniczy o mieszkańcach lasu, a później zmagali się z zadaniami dotyczącymi budowy zwierząt, rodzaju ich legowisk i gniazd oraz wymagającymi rozpoznania poszczególnych roślin typowych dla środowiska leśnego. Podczas zajęć terenowych uczniowie poszukiwali barw lasu i uczyli się rozpoznawać dotykiem rozmaite faktury materiałów pochodzących z lasu. Podczas wycieczki po lesie zdobywali cenne informacje o ekosystemie leśnym i o pracy leśników dbających o zachowanie równowagi w tym środowisku. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. 
 
 22.09.210 r. odbyła się w naszej szkole zabawa z okazji "Dnia Chłopaka".

 

 Akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2010” w Zespole Szkół odbyła się dnia 17 września i trwała od godziny 9.55 do 13.15.

 
 
W akcji brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej – 31 osób, uczniowie Gimnazjum – 45 osoby i uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy – 5 osób. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie uczniów na problemy związane z zanieczyszczaniem środowiska przez odpady, przybliżenie pojęcia segregacji odpadów i recyklingu, zwrócenie uwagi na konieczność oszczędzania energii oraz wyzwolenie u uczniów aktywności na rzecz najbliższego środowiska. Przeprowadzono zajęcia o charakterze informacyjno – problemowym, w trakcie których przybliżono uczniom problem przepełnionych wysypisk i potrzeby przeciwdziałania dalszemu gromadzeniu śmieci i odpadów, a także konieczność oszczędzania energii elektrycznej i wody. Uczniowie szkoły podstawowej wspólnie z nauczycielami zachęcali do segregacji śmieci oraz do korzystania z produktów pochodzących z recyklingu. Natomiast uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy zajęli się likwidacją leśnego „śmietniska”. Z akcji tej sporządzili dokumentację w formie prezentacji multimedialnej. Podczas akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2010” nasi uczniowie zebrali 24 worki 120-litrowe z odpadami posegregowanymi na: tworzywa sztuczne, szkło, inne odpady. Zebrane śmieci złożono przy szkolnym kontenerze  na odpady. Poinformowano Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej o potrzebie wywozu zebranych odpadów. Pozostałe, niewykorzystane podczas akcji worki foliowe oraz rękawice ochronne przeznaczono na potrzeby szkolne.
 
 04.09.2010 r. wycieczka szkolna.
Grupa uczniów naszej szkoły udała się wraz z opiekunami i aparatami fotograficznymi do Bolechowa, aby poznać obrzędy dożynkowe i uwiecznić je na zdjęciach.

więcej

 

 01.09.2010 roku o godzinie 9:00 odbyło się w naszej szkole
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

więcej

 
 
 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak