Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2015/2016      Styczeń 2016

 Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W piątek 29 stycznia
2016 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa.
 Uczniowie Szkoły Podstawowej przybyli na bal w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne zwierzęta żyjące w Puszczy Goleniowskiej. Zabawa taneczna była urozmaicona ciekawymi konkursami, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Pozostali uczestnicy zostali poczęstowani słodyczami. Uczniowie Gimnazjum, ZSZ i SPP bawili się na przygotowanej dla nich dyskotece.  Przy dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez naszego szkolnego DJ Łukasza wszyscy bawili się doskonale.  Zabawę karnawałową przygotowały Dorota Baczewska, Monika Bondas i Agnieszka Morawska. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.
 W dniu 28 stycznia 2016 r., w klasie informatycznej Zespołu Szkół  odbyły się kwalifikacje do finału VII Komputerowego Konkursu Skoków Narciarskich. W kwalifikacjach wzięło udział dwunastu uczniów, reprezentujących Szkołę Podstawową, Gimnazjum i Szkołę Zawodową. Do finału, który odbędzie się 18 lutego, zakwalifikowało się sześciu zawodników: Marcin Walczak, Bartosz Dudziński, Szymon Kolankowski, Adrian Kaczmarek, Michał Kulczyński oraz Marcin Zieliński.   
27 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się Olimpiada Umiejętności Społecznych. W rywalizacji w dwóch grupach sprawnościowych wzięli udział wszyscy uczniowie z klas I-III oraz IV-VI „b” i „bc” ze Szkoły Podstawowej. W konkurencjach o różnym stopniu trudności dzieci musiały wykazać się wiedzą umożliwiającą wykonanie zadań edukacyjnych i praktycznych. Podczas Olimpiady uczniowie rozwijali swoją samodzielność
i umiejętność radzenia sobie w nowych sytuacjach. Rywalizacja została zaplanowana w taki sposób, aby każdy odniósł sukces, ponieważ jednym z głównych celów zmagań było rozwinięcie poczucia własnej wartości. Po wykonaniu zadań miało miejsce podsumowanie uroczystości. Pani Wicedyrektor wszystkim biorącym udział w Olimpiadzie pogratulowała odwagi
i wytrwałości, a także wręczyła dyplomy i nagrody. 
Organizatorzy 
Bezpieczne ferie 2016

20 stycznia i 21 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się spotkania dzieci i młodzieży z Panią Magdaleną Bieniek, która jako starszy inspektor, na co dzień pracuje w Zespole ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. Starsi uczniowie wysłuchali pogadanki, w której szczególne miejsce zajmowało bezpieczeństwo w sieci i zjawisko cyberprzemocy, jak również bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Warsztat dla młodszych uczniów miał tytuł „Zagraj z nami w bezpieczeństwo”. Miał on formę gry planszowej, podczas której młodsi uczniowie utrwalali sobie zasady bezpiecznych zabaw zimowych oraz ogólne zasady dotyczące bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Wszyscy uczniowie wykazali się znakomitą pamięcią i bez problemu powtórzyli numery alarmowe, z których jako najważniejszy wskazali numer 112. 

Notatkę przygotowała Marzanna Gąsior Zespół ds. Profilaktyki


 20 stycznia 2016 r. w naszej szkole został rozegrany I Szkolny Turniej Piłki Nożnej. 


Po uroczystym otwarciu i przecięciu symbolicznej wstęgi przez dyrektora szkoły i p. wicedyrektor, przystąpiono do zaciętej rywalizacji. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, wystawili do rozgrywek swoje drużyny. Rozegrano sześć spotkań pod czujnym okiem sędziego, p. Kamilą Gibały. Nie zawiedli również kibice, żywiołowo dopingujący swoim zawodnikom. W przerwach między meczami, występowały cheerliderki   z układem przygotowanym przez p. N. Laskowską.

Klasyfikacja końcowa:
   • I miejsce – „Nauczyciele Mściciele”
   • II miejsce – „Szkolni Wymiatacze”
   • III miejsce – „Sikorki” 
   • IV miejsce – „FC Barcelona”
   • V miejsce – „Alvin i wiewiórki”

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary oraz słodkie upominki. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Sikora, nagrodzony Pucharem Dyrektora Szkoły.

Organizatorem turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego i Samorząd Uczniowski.

Rewanż już za rok!

więcej


 14 stycznia odbyło się rozstrzygnięcie I międzyszkolnego konkursu na „Świąteczną ozdobę recyklingową”, organizowanego w grudniu przez szkołę w Mostach.  


Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3a i 4-5a. Prace wykonane przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Magdy Wojciechowskiej i p. Doroty Baczewskiej zostały bardzo wysoko ocenione przez Jury, a dwóch uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody. Byli to Jakub Garbaciak  z klasy 5a, który zajął  III miejsce, oraz Grzegorz Żyła, który otrzymał wyróżnienie, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa. 

Magdalena Wojciechowska

więcej


 Dnia 12 stycznia 2016 r. klasy  I i III  Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyły w konkursie gastronomicznym i hotelarskim w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Policach.


Uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą z zakresu przedmiotów zawodowych podczas pisania testów wyboru. Ponadto brali udział w konkursie praktycznym, na którym zadanie uczniów - pracowników pomocniczych obsługi hotelowej polegało na ścieleniu łóżka, natomiast uczniowie w zawodzie kucharz próbowali swoich sił przy sporządzaniu kanapek dekoracyjnych. 

I miejsce wśród uczniów w zawodzie kucharz zdobyli: Wojciech Barycza z kl. III ZSZ oraz Daniel Stępień z klasy I ZSZ. Na III miejscu uplasowała się Malwina Piasecka z kl. III ZSZ. 

Wśród uczniów - pracowników pomocniczych obsługi hotelowej na II i III miejscu byli odpowiednio Daria Kropidłowska kl. III ZSZ i Łukasz Pawłowski kl. III ZSZ. 

Wycieczka odbyła się w bardzo miłej atmosferze dzięki nauczycielom i uczniom z Polic. Mamy nadzieję, ze zawarta współpraca ze szkołą w Policach będzie kontynuowana przez następne lata. 

Barbara Całkiewicz

więcej


 W dniu 10 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do pisania testów w ramach konkursu „Wokół symboli narodowych” zorganizowanego przez Szczeciński Oddział IPN. 


W województwie zachodniopomorskim przystąpiło do niego 3647 uczniów. Poziom wiedzy prezentowany przez uczestników był bardzo wysoki. W pierwszej kategorii wiekowej (klasy 0-1) można było uzyskać maksymalnie 29 pkt, natomiast w drugiej kategorii wiekowej 46 pkt. Koordynatorem konkursu w szkole była Jolanta Paś, do konkursu przygotowały uczniów panie: Dorota Baczewska, Sylwia Danecka, Paulina Gwardiak. Z przyjemnością ogłaszamy wyniki uczniów Zespołu Szkół w Goleniowie:

Wyniki I kategoria wiekowa:

 •  I miejsce - Dawid Kwiatkowski-Piotrowski
 •  II miejsce - Kacper Bidler

Wyniki II kategoria wiekowa:

 • I miejsce -  Andrzej Zwierz
 • III miejsce- Wiktoria Mroziak, Agata Janowska, Mateusz Iwaniszyn, Katarzyna Łukasiewicz, Marcel Miżejewski, Aleksandra Grodnicka, Roksana Głowacka, Michał Wasilewski, Kacper Zakrzewski, Paweł Chruszcz, Maria Czarnik.

Nagrody ufundowane przez IPN Oddział w Szczecinie zostały uroczyście wręczone w dniu 12.01.2016r. Zwycięzcom gratulujemy!

Jolanta Paś

 

 

 08.01.2016.r. w naszej szkole, odbyło się podsumowanie akcji „Góra grosza”, w której corocznie bierzemy udział.


 Nagrodzone klasy, otrzymały w nagrodę za udział w akcji popisowe wypieki, przygotowane przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.  Akcja ta, co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły. Chętnie biorą w niej udział, pomagają przeliczać zebrane monety i nadawać przesyłkę pocztową z uzbieraną kwotą. Wyróżnione klasy to: I-IIIa, IV-VIb, IVbc, I-IIIc, I-III SPP.

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak