Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2016/2017      Styczeń 2017

 Z początkiem roku 2017 rozpoczęliśmy w Zespole Szkół w Goleniowie akcję pod hasłem „Duży Czyta Małym”. 27 stycznia uczniowie klas 1/2/3/a oraz 5/6 b c mogli wysłuchać bajki pt. „Pingwin Obieżyświat” w wykonaniu Natalii Mełech, naszej pani wicedyrektor. 


Dzieci z uwagą wysłuchały bajki opowiadającej o pingwinie, który aby zrealizować swoje marzenie przepłynął pół świata. Pablo-, bo tak ma na imię nasz bohater- to nietypowy pingwin, ponieważ nie lubi zimna… Po wysłuchaniu bajki uczniowie mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Wspólnie wykonali również portret pingwina, który można podziwiać na naszej wystawie. Te cykliczne spotkanie dzieci z ciekawą książką pozwolą przenieść się naszym uczniom w inny świat, zdobyć wiedzę, rozwinąć wyobraźnię. Wykorzystywane utwory będą przywoływać refleksje na temat przyjaźni, dobra i zła, okazywania życzliwości, tolerancji, potrzeby akceptacji, a przy okazji wprawią słuchaczy w doskonały humor. Akcja głośnego czytania ma na celu wyrobienie w uczniach nawyku sięgania po książkę. 

Debora Szkudlarek

więcej


 10 listopada 2016 r. uczniowie klas 2-3 Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Goleniowie już po raz drugi przystąpili do wojewódzkiego konkursu „Wokół Symboli Narodowych”. 


Konkurs organizowany był przez Oddział w Szczecinie Instytutu Pamięci Narodowej. Zmagania w tej grupie wiekowej podjęło aż 2449 uczniów z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Uczniów naszej szkoły do konkursu przygotowywały panie: Paulina Gwardiak oraz Sylwia Danecka. Koordynacją zajęła się Jolanta Paś. Trzej uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie II miejsce, a czterech kolejnych III miejsce, jedna osoba została wyróżniona. W dniu 26.01.2017r. odbył się uroczysty apel, gdzie laureatom wręczono nagrody ufundowane przez IPN Oddział w Szczecinie. Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Lista laureatów: II miejsce: Klaudia Czarnik, Marcel Miżejewski, Andrzej Zwierz. III miejsce: Dawid Kwiatkowski- Piotrowski, Kacper zakrzewski, Katarzyna Łukasiewicz, Maria Czarnik. Wyróżnienie: Grzegorz Andrzejczak. 

Jolanta Paś

więcej


 24.01.2017 r. - już po raz drugi w Zespole Szkół w Goleniowie rozegrano Noworoczny Turniej Piłki Nożnej. 


W tym roku gościliśmy drużynę z ZS nr1 w Goleniowie. Również dziewczęta z naszej szkoły, postanowiły wystawić swoją reprezentację i zmierzyć się z chłopięcymi drużynami. Przez dwie godziny rozgrywano zacięte pojedynki, jednakże z zachowaniem zasady fair play. Nie zawiedli również kibice z obu szkół, żywiołowo dopingujący swoim zawodnikom. Kulminacyjnym punktem rozgrywek był mecz nauczycieli z „Pokemonowymi  Księżniczkami”. Imprezę uświetniły występy cheerleaderek  z układem przygotowanym przez p. N. Laskowską. Klasyfikacja końcowa: 

    • I miejsce – „Szkolni Wymiatacze” 
    • II miejsce – „FC Goleniów” 
    • III miejsce – „Goście”  
    • IV miejsce – „FC Barcelona” 
    • V miejsce – „Pokemonowe Księżniczki” 

Trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został Damian Osiński, nagrodzony Pucharem Dyrektora Szkoły. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej szkoły zawodowej. 

Organizatorem turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego i Samorząd Uczniowski. Rewanż już za rok!


więcej

 

  W dniu 20 stycznia 2017 r., w klasie informatycznej Zespołu Szkół  odbyły się kwalifikacje do finału VIII Komputerowego Konkursu Skoków Narciarskich. 


W kwalifikacjach wzięło udział czternastu uczniów, reprezentujących Szkołę Podstawową, Gimnazjum, Szkołę Przysposabiającą do Pracy i Szkołę Zawodową. Do finału, który odbędzie się 10 lutego, zakwalifikowało się sześciu zawodników: Alan Gęga, Marcin Walczak, Łukasz Bęben, Andrzej Janowski, Adrian Kaczmarek oraz Marek Lieder.

Agnieszka Morawska

więcej

 

 W dniu 11.01.2017 r. odbyła się prelekcja pt. „Wiem, co jem”. 


W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej.  Celem głównym było zapoznanie uczniów z zasadami racjonalnego odżywiania oraz kształtowanie umiejętności oceniania własnego sposobu żywienia. W trakcie prelekcji przedstawiona została ciekawa prezentacja, która ułatwiła uczniom zrozumienie podstawowych zasad odżywiania oraz wyjaśniła znaczenie składników pokarmowych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Uczestnicy w grupach wykonali plakaty ukazujące produkty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz rozwiązali kilka zadań dotyczących racjonalnego żywienia. Na zakończenie prelekcji celem zachęcenia uczniów do racjonalnego odżywiania odbyła się degustacja soków marchewkowo-jabłkowych. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w prelekcji oraz wykazali duże zaangażowanie w części praktycznej. 

Nauczyciele praktycznej nauki zawodu Alicja Rotter i Barbara Całkiewicz

więcej


 Wychowawcy klas 3 c i 5 c z Zespołu Szkół w Goleniowie serdecznie dziękują członkom Stowarzyszenia 4x4 Zachodniopomorskie za ufundowanie paczek świątecznych dla uczniów.


 

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak