Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2017/2018      Styczeń 2018

 W grudniu 2017 r. uczniowie z klasy 3 ga z Zespołu Szkół w Goleniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym w ramach eTwinning „Christmas cards students with SEN”. 


Samodzielnie, ale pod opieką nauczycieli wykonali kartki świąteczne metodą wyszywanek matematycznych z szablonów. Kartki te wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi zostały rozesłane do szkół z różnych krajów europejskich, m.in. Chorwacji, Słowacji, Grecji, Portugalii, Słowenii, Irlandii, Belgii, Litwy, Holandii i Polski. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do projektu, co można zobaczyć na zdjęciach. Młodzież z różnych szkół europejskich również przyłączyła się do projektu i przesłała kartki świąteczne dla naszych uczniów, co było bardzo miłym akcentem.  Uczniowie z klasy 3 ga przygotują gazetkę szkolną pokazującą ich zaangażowanie w ten projekt edukacyjny.  

Barbara Całkiewicz, Krystyna Parszuto

więcej


 Zakończyliśmy akcję ZBIERAMY!ODKRĘCAMY!POMAGAMY! 


W piątek 12.01.2018r. odwiedził nas tata Mai, dla której zbieraliśmy nakrętki. Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie z dużym zaangażowaniem wspierali zbiórkę. AkcjaZBIERAMY!ODKRĘCAMY!POMAGAMY! trwa nadal. 

Samorząd Uczniowski

więcej

 

 "Bezpieczne Ferie Zimowe 2018". W Zespole Szkół w Goleniowie zostały przeprowadzone działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. 

Do naszej szkoły została zaproszona p. Magdalena Bieniek z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, która przeprowadziła prelekcję dotyczącą :

  • bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji publicznej (kolejowej, autobusowej),
  • bezpieczeństwa w miejscach zamieszkania,
  • bezpieczeństwa w miejscach wypoczynku.

Pai Magdalena Bieniek przestrzegała przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, o niebezpiecznych zjazdach na sankach w okolicach dróg lub zbiornikach wodnych, wychodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne oraz o skutkach w przypadku załamania lodu. Również zwróciła uwagę na poruszanie się po zmroku po drogach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji jak również mieli wiele pytań do Pani Policjant, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu otrzymali wiedzę, która na pewno im się przyda w czasie ferii zimowych.

 

 

 Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. 


W dniu 12. 01. 2018 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się bal karnawałowy. Uczniowie licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez naszego szkolnego DJ Łukasza. Zabawa przeplatana była konkursami, w których uczniowie chętnie brali udział. Był też konkurs na króla i królową balu. Królem balu został Oskar z klasy IIa a królową balu została Amelka z klasy Ia. Na zakończenie balu dla wszystkich przebierańców czekał słodki poczęstunek – cukierki oraz ciasto przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pani Moniki Siwieńki.

Organizatorzy: Dorota Baczewska, Agnieszka Morawska, Agnieszka Sućko, Beata Wróbel

więcej

 

 Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół województwa zachodniopomorskiego w 2017 roku 


Początek nowego roku to czas na podsumowanie osiągnięć z poprzedniego sezonu. Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół w Goleniowie brali udział w wielu zawodach, gdzie niejednokrotnie zdobywali bardzo wysokie miejsca. Startowaliśmy w zawodach wojewódzkich w takich dyscyplinach jak: biegi przełajowe, lekkoatletyka, pływanie, badminton, turniej gier i zabaw, tenis stołowy. Rywalizowaliśmy w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. W klasyfikacji końcowej najlepiej spisała się szkoła podstawowa zajmując wysokie 3 miejsce w województwie zachodniopomorskim. Gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna występy zakończyły na 5 miejscu. Wszystkie szkoły spisały się wyśmienicie i rok 2017 uważamy za udany z wielkimi perspektywami na rok 2018. 


 W dniu 10 stycznia 2018 r., w klasie informatycznej Zespołu Szkół  odbyły się kwalifikacje do IX Komputerowego Konkursu Skoków Narciarskich. 


W kwalifikacjach wzięło udział dwudziestu uczniów, reprezentujących Szkołę Podstawową, Gimnazjum, Szkołę Przysposabiającą do Pracy i Szkołę Branżową. Do finału, który odbędzie się po feriach zimowych, zakwalifikowało się ośmiu zawodników: Filip Dudziński, Michał Bacza, Alan Gęga, Bartosz Dudziński, Tomasz Koksa, Mateusz Iwaniszyn, Marcin Walczak oraz Marek Lieder. 

Agnieszka Morawska i Jerzy Ratajczak

więcej


 8 stycznia w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się „Ogólnoszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek – Karaoke”. 


Ze względów organizacyjnych uczniowie konkurowali w dwóch grupach. Występowali soliści, duety i jedno trio - dodatkowo wspierane przez wolontariuszkę. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą odwagą sceniczną, znajomością kolęd i pięknymi głosami. Występom przysłuchiwało się jury, które po zakończeniu części konkursowej odbyło krótką naradę, w czasie której, wszyscy uczestnicy wspólnie kolędowali.  Z każdej grupy wyłoniono po jednym, zdaniem jury najlepszym, wykonaniu. Dodatkowo Panie Agnieszka Morawska i Julia Kowalczyk, w każdej z grup przyznały po jednej dodatkowej nagrodzie tzw. Nagrodzie Organizatorów. Z grupy pierwszej jury wyróżniło występ III klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy (Agata Łoboda, Martyna Siewiora, Karol Górski i wspomagająca ich wolontariuszka Jagoda Kozłowska), w grupie drugiej serca jury wzruszył duet Katarzyny Wiśniewskiej i Tomasza Koksy.  Organizatorzy swoje nagrody wręczyli Jakubowi Pichowi (grupa I) i Katarzynie Dziadurze (grupa II). Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci breloczków. Jeszcze raz dziękujemy za wspólne kolędowanie i zapraszamy za rok.

więcej


 Zakończyła się zbiórka makulatury w Zespole Szkół w Goleniowie. Akcja trwała od października do grudnia 2017 r. 


W zbiórkę zaangażowali się uczniowie całej szkoły. Najwięcej makulatury przynieśli: Patryk Huk, Roksana Głowacka, Wiktoria Skura, Klaudia Czarnik i Karol Górski. Zebraliśmy prawie 250kg. Dziękujemy i zapraszamy do kolejnej edycji akcji jesienią. Samorząd Uczniowski

więcej

 

 PANI IZABELA STANUCH GOLENIOWIANINEM ROKU 2017


3 stycznia 2018r. w siedzibie Teatru Brama w Goleniowie najlepsi Goleniowianie roku 2017 odebrali wyróżnienia przyznawane przez redakcję Gazety Goleniowskiej. Wśród nich znalazła się Pani Izabela Stanuch, nauczycielka Zespołu Szkół w Goleniowie. Razem z Panią Izabelą wyróżnienie otrzymali również Weronika Miodełko i Sebastian Łopot. 
Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak