Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2016/2017      Wrzesień 2016
 
 
 
 
 Pożegnanie lata, przywitanie jesieni w Tarnówku. 27.09.2016.r. uczniowie klas: I-IIIb, I-IIIbc, IIIc, IV-VIb, V-VIbc, I-III gB, wyjechali na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Tarnówku, aby pożegnać odchodzące lato i powitać nadchodzącą jesień. Był to prawie ostatni tak piękny i słoneczny dzień. Uczniowie spędzili go, korzystając z wyposażenia placu w gospodarstwie, zjeżdżali na linie, bawili się w basenie z kulkami, huśtali na huśtawkach, skakali na trampolinie, ale również karmili zwierzęta i opiekowali się nimi. Poznali rolę opiekuna zwierząt, nauczyli się, jak opiekować się końmi, kozami, owcami, pawiami i królikami. Na zakończenie, wszyscy zgromadzili się przy ognisku i przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, śpiewali znane piosenki przy dźwiękach gitary. Właścicielka na chwilę przed odjazdem, zaprosiła wszystkich na watę cukrową. To był miło spędzony dzień, który będziemy długo wspominać. 

Monika Jastrzębska
 Cuda się zdarzają!!! Jeszcze nie ma gwiazdki, a my dostaliśmy przepiękne prezenty, które zwyczajowo pojawiają się pod choinką. Tym „Świętym Mikołajem” jest firma Prime Cargo, która działa w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Do naszej szkoły, ku uciesze najmłodszych dzieci trafiły m. in.: zabawki, gry, puzzle, lego. Uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół dziękują za dary z całego serca. 

Red. zespół Koła Dziennikarskiego
 23 września2016r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 
w festynie pn.” Bezpieczna Droga do Szkoły” zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Goleniowie w ramach programu prewencyjnego “Przyjaciele Gryfusia”. 
Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mieli możliwość obejrzenia z bliska radiowozów policyjnych, a także zobaczyli umiejętności psa służbowego. Na zakończenie imprezy przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji przekazali najmłodszym materiały związane z programem “Przyjaciele Gryfusia”. 
Każdy uczeń otrzymał „Elementarz Zasad Bezpieczeństwa”, książeczkę opisującą w sposób łatwy i przyjemny zasady, którymi należy się kierować, aby dziecku nie stało się nic złego i przykrego. Szarady, krzyżówki, zagadki oraz wierszyki przekonują dzieci - poprzez zabawę - że warto uczyć się i utrwalać zasady bezpieczeństwa. 

Dorota Baczewska

 


 Michał Machocki z kl. IIgB razem z panią Joanną Kaczanowicz 22 i 23 września uczestniczył w wycieczce integracyjnej z niewidomymi koleżankami i kolegami w Międzyzdrojach. Uczniowie  z Zespołu Szkół nr 1  w Goleniowie razem z Michałem zobaczyli aleję gwiazd, promenadę, weszli na Kawczą Górę. Przy audiodeskrypcji zwiedzili muzeum przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie mogli nie tylko posłuchać odgłosów zwierząt, ale też je namacalnie poznać.  Najważniejszym jednak był fakt wspólnie spędzonego czasu i lepszego poznania się.
 
 9 września przyszli pracownicy obsługi hotelowej z klasy  III i klasa I – III ze szkoły  przysposabiającej do pracy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na działce w ramach realizacji zajęć „prace pomocnicze w otoczeniu obiektu hotelowego”. Poznali narzędzia ogrodnicze i ich zastosowanie oraz prace ogrodowe na koniec lata. 
 Zespół Szkół w Goleniowie najlepszy w województwie. Mistrzostwa Województwa w Jesiennych Biegach Przełajowych. W połowie września 7 – osobowa reprezentacja Zespołu Szkół w Goleniowie, wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych, które odbyły się Szczecinie. 
Najlepiej zaprezentowali się uczniowie ze szkoły podstawowej. Andżelika Sulikowska zajęła drugie miejsce, Milena Markiewicz piąte, a Agata Janowska jedenaste. Jakub Garbaciak zajął trzecie miejsce, a Michał Bacza był dwudziesty piąty. W punktacji drużynowej szkół podstawowych nasza szkoła zajęła I miejsce w województwie. W kategorii gimnazjów wśród chłopców trzynaste miejsce zajął Dawid Grodnicki na dystansie 2000 m. W kategorii szkół zawodowych Sylwia Janowska zajęła trzecie miejsce walcząc na dystansie 1500 m. 

 Uczniowie uczący się w zawodzie Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej nawiązali współpracę z biurem podróży My Travel.pl znajdującym się w Goleniowie. Dnia 7 września uczniowie klasy III ZSZ odwiedzili biuro celem doskonalenia umiejętności zawodowych, rozwijania zainteresowań, poszerzania wiedzy zawodowej oraz aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Katarzyna Taraska 01.09.2016 r. - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.01.09.2016.r. w Zespole Szkół w Goleniowie, stawili się gremialnie uczniowie, rodzice, zaproszeni goście i wszyscy pracownicy szkoły, na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017. Wspomnieniem i instalacją barykady w dekoracji scenicznej, uczciliśmy 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pan Dyrektor przeczytał list od Rzecznika Praw Dziecka, w którym dodawał nam energii i zachęcał do działania w nowym roku szkolnym.  Skarbnik Powiatu Pan Zbigniew Mazur, życzył nam wielu sukcesów i wytrwałości w działaniu. Natomiast brać uczniowska, cieszyła się najbardziej ze spotkania z kolegami po dwóch miesiącach rozłąki. Każdy z niecierpliwością czekała na odczytanie przydzielonego wychowawcy, składu klasy i numeru sali. Z niektórymi uczniami, spotykaliśmy się w wakacje na zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Niepokonani” wypoczynku letnim. Były więc wspomnienia przeżytych przygód.  Przy śpiewie piosenki, która towarzyszyła nam podczas wakacyjnych wyjazdów, rozeszliśmy się do klas, by poznać plany i założenia na nowy rok szkolny. Niech będzie zatem, pomyślny i obfitujący w sukcesy.

Monika Jastrzębska

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się
 
01.09.2016 r. o godzinie 9:00. 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak