Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2018/2019      Wrzesień 2018

 
 
 Wrzesień to gorący czas wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali plakaty, na których umieścili świetne hasła i swoje programy wyborcze. Na korytarzach szkolnych pojawiły się barwne plakaty wykonane przez uczniów. Społeczność szkolna miała nie lada orzech do zgryzienia. Kandydaci zaproponowali wiele ciekawych pomysłów i obietnic. Spośród 9 kandydatów szkoły podstawowej i 11 z Gimnazjum oraz szkół ponad gimnazjalnych społeczność szkolna wybrała swoich przedstawicieli: Andżelikę Sulikowską Miłosza Barcikowskiego Sarę Sochacką Filipa Dudzińskiego. Opiekunami Samorządu tak jak w poprzednim roku zostały Panie: Diana Doszczeczko-Biczkowska, Monika Jastrzębska, Agata Januszko i Natalia Domaradzka. Serdecznie gratulujemy i życzymy mnóstwo energii oraz zapału do pracy w roku szkolnym 2018/2019. 
 "Bezpieczna droga do szkoły" to temat spotkania, w którym 28 września 2018 r. uczestniczyli najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie. Podczas prelekcji   zostały przypomniane i omówione zasady poruszania się po drodze i przechodzenia przez przejście dla pieszych. Były filmy edukacyjne, piosenki, a także wykorzystanie zdobytych wiadomości w praktyce. Było wesoło i kolorowo.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał światełko odblaskowe.
Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwała pani Dorota Baczewska
 Dnia 28.09.2018 r. uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie udały się na wycieczkę do Szczecina w celu rozwijania zainteresowań poprzez uczestnictwo w Europejskiej Nocy Naukowców. 


 
Uczennice miały okazję podziwiać: rośliny ze szkła, rozmnażanie rośli in vitro oraz pokaz owadów egzotycznych. Kolejnym wydarzeniem, w którym uczennice miały możliwość uczestniczyć był cykl doświadczeń tj. lokomotywa chemiczna, wulkan chemiczny, burza w probówce i pływający potas w wodzie, a także doświadczenie z cytryną. Bardzo aktywnie również uczestniczyły w warsztatach praktycznych zatytułowanych ,,Galanteria mleczna na miarę każdego zacisza domowego”.
W trakcie warsztatów uczennice zostały zaznajomione z metodami produkcji takich produktów mleczarskich, jak masło, lody oraz mleczne napoje fermentowane. Atrakcyjność zajęć podniosła możliwość konsumpcji własnoręcznie przygotowanych przetworów. Omówione zostało znaczenie mleka i przetworów mlecznych w codziennej diecie. Uczestnictwo w atrakcjach przygotowanych z okazji Nocy Naukowców dostarczyło młodzieży niezapomnianych wrażeń. 
 Już od piątku w Zespole Szkół w Goleniowie zagościł ponownie muzyczny piątek.
 


Akcja świetnie sprawdziła się w zeszłym roku szkolnym, dlatego i w tym postanowiliśmy umilać uczniom czas oczekiwania na kolejne lekcje.Podczas przerw można również zrelaksować się grając w gry planszowe, karty, tenis stołowy, rozwijać swoje talenty plastyczne oraz czytać książki i czasopisma. Samorząd Uczniowski

 


 SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018


W piątek 21 września 2018 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół przystąpili do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2018. Wspólnie podjęliśmy wysiłek oczyszczenia ze śmieci naszego otoczenia. Młodsze klasy przygotowały pojemniki do segregacji odpadów klasowych i porządkowały swoje sale lekcyjne, korytarze szkolne i podwórko szkolne. Starsi uczniowie oczyszczali ze śmieci las w okolicy szkoły. Zebraliśmy około 30 worków śmieci. Wszyskim uczestnikom akcji serdecznie DZIEKUJĘ. 

szkolny koordynatot akcji

Sylwia Piórkowska-Zubko
 Inauguracyjne zawody sportowe w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczęte!


18 września 2018r. uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w szczecińskim Lasku Arkońskim. W biegach wzięło udział 10 szkół. Wszyscy nasi sportowcy walczyli do ostatnich metrów. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Czarnik, Igor Reichel, Andrzej Zwierz, Mateusz Suchy, Michał Bacza, Jakub Garbaciak, Grzegorz Żyła, Dominika Klar, Filip Dudziński, Sylwia Janowska oraz 

      • Milena Markiewicz I miejsce, 1200m 
      • Agata Janowska II miejsce, 600m 

Wszystkim gratulujemy udziału i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.Inauguracyjne zawody sportowe w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczęte!


więcej


 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół
w Goleniowie03.09.2018 r. w Zespole Szkół w Goleniowie, stawili się gremialnie uczniowie, rodzice, zaproszeni goście i wszyscy pracownicy szkoły, na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Pan Dyrektor Wojciech Maciejewski odczytał list Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, którym dodawał energii i zachęcał do działania w nowym roku szkolnym, życzył  wielu sukcesów i wytrwałości w działaniu. Natomiast brać uczniowska, cieszyła się najbardziej ze spotkania z kolegami po dwóch miesiącach rozłąki. Każdy z niecierpliwością czekała na odczytanie przydzielonego wychowawcy.
Z niektórymi uczniami, spotykaliśmy się w wakacje na zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Niepokonani” wypoczynku letnim. Były więc wspomnienia przeżytych przygód.  Następnie uczniowie rozeszli się do klas, by poznać plany i założenia na nowy rok szkolny. Niech nowy rok szkolny będzie pomyślny i obfitujący w sukcesy.

 

więcej

 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak