Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2019/2020      Wrzesień 2019

 
 W poniedziałek 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta składały wszystkim chłopcom życzenia i wręczały słodkie upominki. Sami popatrzcie ile radości i uśmiechów pojawiło się na twarzach - tych małych, trochę większych, a nawet całkiem dorosłych chłopców. 

Samorząd Uczniowski

 
 
 
 Zespół Szkół w Goleniowie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej wkroczył do NIESAMOWITEGO ŚWIATA HIGIENY JAMY USTNEJ. Nauka w szkole podstawowej, to najlepszy czas, aby pomóc uczniom wykształcić towarzyszące przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. Zespół Szkół zrealizował program edukacji stomatologicznej, angażując uczniów w zajęcia, podczas których zdobyli niezbędną wiedzę na temat dbania o stan zębów już od najmłodszych lat. Dnia 27 września uczniowie klas III bc, V b, VII a i VIII a zostali wciągnięci w wir nauki o zdrowiu jamy ustnej, obejrzeli film edukacyjny, wypełnili arkusze ćwiczeń, na zakończenie zajęć otrzymali certyfikaty ukończenia kursu, naklejki i ,,Poradnik dla rodziców”. Program cieszył się dużym zaangażowaniem wśród uczniów. 
Katarzyna Taraska

 
 
 
 
 Inauguracyjne zawody sportowe w roku szkolnym 2019/2020  25 września 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w szczecińskim Lasku Arkońskim. W biegach wzięło udział 7 szkół. Wszyscy nasi sportowcy walczyli do ostatnich metrów. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Janowska, Andrzej Zwierz, Mateusz Suchy, Grzegorz Żyła, Dominik Sulikowski, Seweryn Krajewski, Katarzyna Łukasiewicz, Dawid Błaszczyk i Maciej Janiszewski. Medale dla Goleniowa wywalczyli: Agata Janowska I miejsce na dystansie 600m, Seweryn Krajewski I miejsce na dystansie 800m, Grzegorz Żyła II miejsce na dystansie 2000 m. Wszystkim gratulujemy udziału i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

 
 
 
 
  Wrzesień to gorący czas wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali plakaty, na których umieścili świetne hasła i swoje programy wyborcze. Społeczność szkolna miała nie lada orzech do zgryzienia. Kandydaci zaproponowali wiele ciekawych pomysłów i obietnic. Spośród 9 kandydatów szkoły podstawowej i 7 szkół branżowych oraz przysposabiających do pracy społeczność szkolna wybrała swoich przedstawicieli: 
      • Grzegorza Żyłę 
      • Miłosza Barcikowskiego 
      • Adriana Staciwę 
      • Filipa Dudzińskiego.
 Dodatkowo Rzecznikiem Praw Ucznia została wybrana Pani Diana Doszczeczko-Biczkowska. Opiekunami Samorządu tak jak w poprzednim roku zostały Panie: Diana Doszczeczko-Biczkowska, Monika Jastrzębska, Agata Januszko i Natalia Domaradzka. Serdecznie gratulujemy i życzymy mnóstwo energii oraz zapału do pracy w roku szkolnym 2019/2020.

 
 
 
 
 
 „Ewakuacja szkoły" to temat spotkania w ramach działań profilaktycznych, w którym 24 września 2019 r. uczestniczyli najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie. Prelekcja, film szkoleniowy oraz działania praktyczne z wychowawcą - wszystko po to, aby uczniowie czuli się w naszej szkole bezpieczni. 

Dorota Baczewska

 
 
 
 
 W dniu 24.09.2019 r. uczniowie II i III klasy Szkoły Branżowej
nr 1 z Zespołu Szkół w Goleniowie odbyli lekcję w terenie grzybobrania. Młodzież pod opieką nauczycieli z dużym zaangażowaniem zbierała grzyby w lesie. Uczniowie dokonali oceny towaroznawczej grzybów. Przeprowadzili obróbkę wstępną i cieplną grzybów. Poznali zastosowanie grzybów w produkcji potraw.    W dniu 19 września 2019 r. uczniowie Branżowej Szkoły przy Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych
w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w ramach Festiwalu Nauki 2019. Warsztaty pod nazwą ”Smakołyki z mleka” obejmowały samodzielną produkcję  lodów, masełek smakowych, maślanki, oraz mleka fermentowanego (jogurt i kefir). Ponadto w ramach zajęć uczniowie mogli degustować wyprodukowane produkty i określać ich cechy sensoryczne tj. smak, zapach, barwę i konsystencję. Ciekawą propozycją warsztatów było  wygłoszenie mini wykładu o mleku fermentowanym, który miał  uświadomić młodzież  jak ważne znaczenie w codziennej diecie ma spożywanie proponowanej grupy napojów tj. maślanek, jogurtów, kefirów itp. Zajęcia były bardzo ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów, którzy bardzo angażowali się w samodzielną produkcję wyrobów z mleka. Mamy nadzieję, że będą umieli wykorzystać tę wiedzę na zajęciach praktycznych jak również w domach. 

 
 
 
 
 "Bezpieczna droga do szkoły" to temat pierwszego spotkania z panią Magdaleną Bieniek z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, w którym 13 września 2019r uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół. Podczas prelekcji najmłodszym uczniom zostały przypomniane i omówione zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz  przechodzenia przez przejście dla pieszych. Starsi uczniowie zostali poinformowani o zagrożeniach i skutkach wynikających ze spożywania substancji psychoaktywnych. 

Dorota Baczewska

 

 
 Niesamowity świat higieny jamy ustnej  Dnia 12 września w Zespole Szkół w Goleniowie klasa II ac uczestniczyła w ogólnopolskim Programie edukacji stomatologicznej przygotowanym przez Instytut Blend-a-mad i Oral-B. Program posiada rekomendację polskiej akademii profilaktyki stomatologicznej. Uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo dbać o zęby i jamę ustną , co należy spożywać, aby mieć zdrowy uśmiech. Uczniowie ćwiczyli prawidłowe trzymanie szczoteczki i odpowiednie szczotkowanie wszystkich miejsc w jamie ustnej. 

Katarzyna Taraska i Monika Czyżewska


 
 02.09.2019 r. Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak