Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2016/2017      Czerwiec 2017
 
 23.06.2017 r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się w sali gimnastycznej szkoły, przy udziale uczniów, rodziców, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły i Pani Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Renaty Chomińskiej. Tegoroczna gala przebiegała w klimacie ludowym. Przy dźwiękach folklorystycznej muzyki, wręczane były nagrody dla najlepszych uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, a byli to:

    • Konrad Nowaczyk z kl. V c,
    • Rafał Lieder z kl. III c ZSZ,
    • Weronika Mroziak z kl. V b.

Gratulowaliśmy też najmłodszym uczniom, kończącym pierwszy etap edukacyjny: Roksanie Głowackiej, Julii Wyrębskiej, Michałowi Krawczykowi, Bartłomiejowi Cieślakowi, Andrzejowi Zwierzowi i Kacprowi Zakrzewskiemu.

    • Nagrodziliśmy ucznia ze 100% frekwencją, Oliwiera Miłka z kl I bc.
    • Wyróżniliśmy też aktorów Koła Teatralnego „Jestem inny niż mnie znacie”.

Koniec roku szkolnego, to również czas pożegnań. Rozstawaliśmy się z uczennicami kończącymi Szkołę Przysposabiającą do Pracy Jagodą Kozłowską i Mariką Rosiak, oraz uczniami kończącymi Zasadniczą Szkołę Zawodową: Karoliną Mietlicką, Darią Kropidłowską, Żanetą Janowską, Michaliną Praszczyk, Alanem Gęgą, Wojciechem Baryczą, Martą Dąbrowską, Tomaszem Koksą i Rafałem Liederem.

Kończy się kolejny rok szkolny, ale zaczynają się wakacje. Życzymy naszym uczniom dużo słońca, bezpiecznego wypoczynku i cudownych wakacyjnych wspomnień. 
 Prelekcja na temat ,,Używania Substancji Psychoaktywnych” 

W Zespole Szkół w Goleniowie kształtowane są postawy zdrowotne wśród dzieci i młodzieży, będące skutecznym działaniem profilaktyki. Dlatego w związku z realizacją Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków, dla uczniów I klas szkół gimnazjalnych w naszej szkole odbyła się prelekcja mająca na celu podsumowanie projektu edukacyjnego, którą poprowadziła p. M. Bieniek. Celem spotkania było poszerzenie zakresu działań podjętych w ramach realizowanego programu, dzięki czemu została zwiększona wiedza na ten temat. Uczniowie dowiedzieli się o szkodliwości działania substancji psychoaktywnych, przedstawiono im przykłady oddziaływań tych substancji na organizm. W trakcie spotkania uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali i zadawali pytania dotyczące tematu prelekcji.
 „Fiku miku coś nowego ze starego plastiku” to nazwa konkursu plastycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Goleniowie. Brali w min udział uczniowie klas 4a/5a/6a Szkoły Podstawowej działającej w Zespole Szkół w Goleniowie.  Prace uczniów były bardzo kolorowe i pomysłowe. Laureatami konkursu zostali: 

 • Jakub Jędrzejewski klasa 5a – Wyróżnienie 
 • Julia Kosiaty klasa 5a – Wyróżnienie 
Dorota Baczewska


 


 O Lokomotywie, co na stacji stała….W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r.  rozpoczął się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  pod hasłem „Czytanie zbliża”. 
W ramach akcji uczniowie młodszych klas Zespołu Szkół w Goleniowie mogli wysłuchać utwór J. Tuwima pt. „Lokomotywa”
w wykonaniu naszej Pani wicedyrektor Natalii Mełech. Po wysłuchaniu wiersza dzieci odpowiedziały na kilka zagadek związanych z Lokomotywą, po czym wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną, którą można podziwiać na holu szkolnym. 

D. Szkudlarek


 W dniu 9 czerwca w świetlicy Zespołu Szkół w Goleniowie odbył się konkurs pt. "Bezpiecznie i zdrowo spędzam wakacje".


 Wzięli w nim udział chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1,2,3 oraz 4,5,6. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia i utrwalenia zasad bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. W kategorii klas młodszych zwyciężyła Joanna Patryarsz, drugie miejsce zajęła Katarzyna Łukasiewicz, natomiast trzecie Roksana Głowacka i Marcel Miżejewski. Wśród starszych uczniów najwięcej punktów zdobyła Milena Markiewicz, drugie miejsce zajął Jakub Garbaciak, natomiast trzecie Jakub Jędrzejewski, Mateusz Iwaniszyn oraz Grzegorz Żyła. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki a zwycięzcy nagrody. 

Agnieszka Morawska

więcej

 

 Ostatnie zawody sportowe w tym roku szkolnym, w których uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział, odbyły się w Chojnie 8 czerwca 2017r. 


Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej rocznika 2001 i młodszych cieszył się sporym zainteresowaniem. Do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn: Suliszewo, Chojna 1, Goleniów, Koszalin, Waniorowo, niemiecka drużyna z Prenzlau, Pyrzyce i Chojna 2. Wygrywając dwa pierwsze mecze i jeden przegrywając goleniowscy piłkarze w walce o brązowy medal przegrali w rzutach karnych z Waniorowem. Po niezwykle zaciętych spotkaniach uczniowie Zespołu Szkół z Goleniowa wywalczyli ostatecznie IV miejsce. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Suliszewa a pierwsze drużyna z Pyrzyc. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Bartosz Gikiewicz, który zagrał pod koniec Turnieju w reprezentacji województwa podczas meczu z niemiecką drużyną. Do Goleniowa wracaliśmy z nowymi piłkarskimi doświadczeniami, zmęczeniem i wygraną piłką. Z pewnością w przyszłym roku też pojedziemy do Chojny. 

N.Laskowska

więcej

 


 BRAWO MY, CZYLI OLIMPIADA ZARADNOŚCI ŻYCIOWEJ GIMNAZJUM I SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY 2017 ZA NAMI! Kto by pomyślał, że szkoła może być fajna? A nasza jest!!! Nawet nie spostrzegliśmy, a czas sprawdzić efekty naszej pracy! Jak udało nam się rozwinąć w tym roku szkolnym naszą autonomię oraz umiejętności związane z funkcjonowaniem społecznym? Przekonaliśmy się o tym podczas wizyty w restauracji McDonald's. Jak nam poszło? Brawo my! Uczestniczyliśmy w skrawku życia społecznego na równi z innymi, przestrzegaliśmy ogólnie przyjętych norm, jednocześnie zachowując prawo do naszej inności. Oczywiście, wszystkie zadania wykonywaliśmy samodzielnie, na dodatek pod czujnym okiem nauczycieli! Brawo my i brawo inni! Podsumowując - dzielnie brniemy przez codzienność zmierzając do niezależności, czasami jest pod górkę, czasami z górki, ale dajemy radę, bo nasza szkoła, czyli Zespół Szkół w Goleniowie jest fajna! 
Justyna Rychła 
 Prelekcja na temat „Bezpiecznych wakacji” i „Handlu ludźmi”. Zbliża się okres wakacji, dlatego dnia 07 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się prelekcja dla uczniów naszej szkoły dotycząca zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w czasie letniego wypoczynku, którą poprowadziła Pani Magdalena Bieniek
z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.
   Celem spotkania było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, jak zachować się, kiedy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniano dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Pani Magdalena Bieniek przestrzegała również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. W czasie prelekcji zwrócono również uwagę na takie zjawisko jak handel ludźmi mając na celu pogłębienie wiedzy w tej kwestii, aby nie rozmawiać z obcymi osobami, nie przyjmować prezentów, nie wsiadać do obcych aut, ograniczać zaufanie w stosunku nieznanym nam osób. W czasie spotkania uczniowie ze zaciekawieniem słuchali i zadawali pytania dotyczące tematu prelekcji. Notatka z konkursu gier planszowych W dniach 5 i 6 czerwca odbyły się w Zespole Szkół w Goleniowie kolejne już szkolne rozgrywki w grę planszową „Farmer” i po raz pierwszy rozgrywki w „Rummikub”. W rozgrywkach w „Farmera” wzięło udział 20 uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Podczas eliminacji wyłoniono 6 uczniów, którzy wzięli udział w ścisłym finale. Super Farmerem Zespołu Szkół została Andżelika Sulikowska, uczennica klasy szóstej szkoły podstawowej, II miejsce zajął Bartosz Dudziński z klasy pierwszej szkoły przysposabiającej do pracy, III miejsce – Andrzej Janowski z klasy pierwszej gimnazjum, IV miejsce Jakub Pich z klasy piątej szkoły podstawowej. W rozgrywkach w „Rummikub” wzięło udział czterech uczniów gimnazjum. Zwycięzcą został Daniel Kaczmarek z klasy trzeciej, kolejne miejsca zajęli: Kacper Miżejewski z klasy drugiej, Bartosz Gikiewicz z klasy drugiej i Dominik Ciężki z klasy trzeciej. Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą grę i sportowe zachowanie. 

Organizatorzy: Magdalena Wojciechowska, Renata Bojda
Nagrody: Krystyna Parszuto
 Wycieczka do Mini ZOO w Przęsocinie była kolejną ciekawą przygodą, jaką 6 czerwca przeżyli najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Podczas spaceru po alejach Mini Zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Mogliśmy także karmić wybrane zwierzęta specjalną karmą. Po zwiedzaniu czekało na nas ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczniów był plac zabaw, trampolina oraz dmuchana zjeżdżalnia. Pobyt w Mini ZOO w Przęsocinie był dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym
i atrakcyjnym miejscu. Wyprawa ta była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. 
Dorota Baczewska Jest taki dzień, na który dzieci czekają cały rok. Tym dniem jest Dzień Dziecka, który zawsze przypada 1 czerwca. Dziecięce święto ma swoje prawa – wiąże się z prezentami, słodyczami i ciekawymi, atrakcyjnymi wydarzeniami. 
Zespół Szkół w Goleniowie i Szkoła Podstawowa w Lubczynie wyszły naprzeciw oczekiwaniom swoich uczniów. Dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza GiM Goleniów oraz Radzie Rodziców zaplanowały wspólny projekt pt. „Rozwiń żagle”. W czasie trwania tej imprezy, uczniowie wspólnie bawili się: śpiewając szanty, biorąc udział w grach i zabawach sportowych, warsztatach plastycznych, muzycznych, żeglarskich, konkursie poetyckim, wiązaniu węzłów żeglarskich, pieczeniu kiełbasek i skacząc po dmuchanym zamku. Każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek. Uczniowie z dwóch szkół mieli okazję integrować się podczas zabaw i konkursów z nagrodami. Na tak ciekawej i wspaniałej imprezie, nie mogło zabraknąć wodzireja. „Dobry Animator” w osobie pana Stefana Królczyńskiego poderwał wszystkie dzieciaki do zabawy, tańców i śpiewu. 
Zabawa była wspaniała, uśmiechom i radości nie było końca. W imieniu wszystkich uczniów dziękujemy. 

Zespół redakcyjny gazetki szkolnej „Okiem ucznia”

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak