Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2012/2013      Maj 2013

 29.05.2013 r. - Zespół Szkół w Goleniowie świętował Dzień Dziecka
 
 
 
RAZEM SIĘ UCZYMY- RAZEM SIĘ BAWIMY! Pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Dzień Dziecka zorganizowany w naszej szkole. Już od samego rana uczniowie poczuli wyjątkowość  swojego święta. Imprezę rozpoczęliśmy od wyłonienia zwycięzcy akcji „POMOGĘ- BO MOGĘ”.  Odtwarzacz mp3 powędrował do Pawła Skrzecza, ale każdy kolekcjoner dobrych uczynków otrzymał upominek. Następnie podczas zabawy „FOTO- ZGDANIJ KTO TO?” zdemaskowaliśmy nauczycieli, którzy przynieśli swoje zdjęcia z dzieciństwa. Dużo było śmiechu, ale jeszcze więcej zdziwienia! Sokolim wzrokiem wykazała się młodzież ze szkoły zawodowej. Za swoje trafne „strzały” otrzymali niespodziankę.  Zadbaliśmy również o to,  by uczniowie nie tylko się bawili, ale również aktywnie spędzili czas. Ogromną frekwencją cieszyły się zawody sportowe, podczas których można było stanąć w szranki z nauczycielami, ponieważ odważne grono pedagogiczne podjęło wyzwanie! Rywalizację mogliśmy podziwiać podczas gry w piłkę nożną, siatkową i dwa ognie. Po takich zmaganiach przyszedł czas na wieeeelkie grillowanie! Dodatkowe atrakcje czekały na każdym kroku! Wata cukrowa, ogromne banie mydlane, skręcanie baloników, walki sumo…. Szeroka gama niespodzianek nie miała końca… Ale wisienką na tym bajecznym torcie było wspólne tańczenie MACARENY! Chociaż to najbardziej wyczekiwane przez maluchy święto, jest tylko raz w roku, więc…  Korzystając z okazji życzę wszystkim, by tak kolorowe i radosne dni jak najczęściej u nas gościły!
 
                                                                          Wieczne dziecko- Paulina Gwardiak J
 
 
 
 
 27 maja 2013 r.- uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie odwiedzili stadninę koni. Każdy z nas kiedyś marzył, by galopować (lub troszkę mniej brawurowo jeździć J ) oraz poczuć wiatr we włosach.  Nasza przygoda w siodle rozpoczęła się w Mostach, gdzie czekało wiele niespodzianek! Prócz jazdy konnej mieliśmy okazję przejechać się bryczką.  Podziwialiśmy krajobrazy nadchodzącego lata, widoczne na  łąkach, lasach i polach.  Hipoterapia nie jest tylko terapią. Pomaga stawać się coraz bardziej samodzielnym, poprawia koncentrację i uczy brania odpowiedzialności za przyjaciela- konia. Jest to także zabawa pomagająca oderwać się od codziennych rehabilitacji i problemów. Po tylu niezapomnianych wrażeniach śmiało stwierdzamy-  Każdy kto nawiąże kontakt
z końmi, będzie chciał przeżyć jeszcze raz tę przygodę!

 ŚWIETLICOWY KONKURS GIER STOLIKOWYCH


 
W poniedziałek, 20 maja 2013 r. w naszej świetlicy odbył się konkurs gier stolikowych. W rozgrywkach wzięli udział chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej. Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach: grze karcianej „Uno”, grze planszowej „Chińczyk” oraz grze zręcznościowej „Kręgle”. 
Najważniejsza była dobra zabawa oraz samo uczestnictwo i zaangażowanie w grę według zasad „zdrowej rywalizacji”. W toku rozgrywek wyłoniliśmy szkolnego mistrza „Uno”, którym został Mateusz Sikora. Najlepszy w grze w „Chińczyka” okazał się Bartek Dudziński, natomiast mistrzami gry w kręgle zostali Dominik Pigulski oraz 
Magdalena Mroziak. Zwycięzcy otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy słodki upominek.
 


 W dniu 18 maja 2013r. w naszej szkole odbył się Otwarty Dzień Bezpłatnych Konsultacji Specjalistycznych organizowany przez Stowarzyszenie „Niepokonani”.Konsultacje specjalistyczne prowadzone były przez nauczycieli – specjalistów z naszej szkoły i obejmowały: kinezjologię edukacyjną, logopedię, integrację sensoryczną, tomatisa, gimnastykę korekcyjną, masaż relaksacyjny twarzy, masaż klasyczny kręgosłupa, rehabilitację oraz doradztwo zawodowe. Z konsultacji specjalistycznych skorzystały łącznie 25 osób, w tym: kinezjologia edukacyjna – 3 osoby, logopedia – 2 osoby, integracja sensoryczna – 4 osoby, tomatis – 6 osób, masaż relaksacyjny twarzy – 5 osób i masaż klasyczny kręgosłupa – 5 osób. Mamy nadzieję, że kolejne Dni Otwarte będą się cieszyły równą, albo i większą popularnością, niż w tym roku. 
Już dziś zapraszamy wszystkich na Dni Otwarte w roku 2014!

 


 Bądź  sobą  bez  chemicznych  wsporników


Dnia 21 maja 2013 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne  przeprowadzone przez pracowników Stowarzyszenia MONAR w Szczecinie. Panie Agnieszka Michalska i Anna Wiśniewska usystematyzowały naszą wiedzę na temat narkotyków:

 
• Rodzaje narkotyków
• Powody zażywania
• A co zamiast narkotyków?
• Negatywne i pozytywne ich działanie
• Czy łatwo się uzależnić od narkotyków?
• Objawy uzależnienia
• Gdzie szukać pomocy?

Na zakończenie zajęć obejrzeliśmy film zrealizowany przez uczniów szczecińskich szkół, który bardzo nas poruszył. Narkotykom mówimy nie!

Program jest finansowany  ze środków Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2012-2020 ujęty w budżecie Województwa Zachodniopomorskiego w 2013 r.
 
 
 
 
 Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem” – Pyrzyce 2013.
 
 
We wtorek, 14 maja na stadionie OSiR w Pyrzycach odbyła się spartakiada lekkoatletyczna, w której wzięło udział kilkanaście zespołów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne i zawodowe województwa zachodniopomorskiego. Goleniów reprezentowała czwórka uczniów Zespołu Szkół pod opieką nauczyciela WF Wojciecha Maciejewskiego. Zdobyli oni trzy złote medale:
          • Adrian Staciwa w biegu na 60m i w rzucie piłeczką palantową,
          • Sylwia Janowska w biegu na 800m.

 

 
 
 IX Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych  - Goleniów 2013 pod patronatem Starosty Goleniowskiego Tomasza Stanisławskiego
 


W czwartek, 09 maja Zespół Szkół z Goleniowa, gościł zawodniczki i zawodników
z zaprzyjaźnionych szkół oraz placówek naszego regionu. Tego dnia zorganizowany został Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, którego scenariusz obejmował  pokonanie siedmiu torów przeszkód
o różnym stopniu trudności. Konkurencje nie były  rozgrywane na czas, miejsca, lub punkty. Najważniejsze było samo uczestnictwo i zaangażowanie w pokonanie własnych słabości, za które każdy uczestnik Dnia Treningowego otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Starostwo Powiatowe, a wręczony przez Mistrzynię Paraolimpijską Panią Ewę Durską i Dyrektorkę Zespołu Szkół w Goleniowie Panią Marzannę Gąsior. Każdy występujący zespół otrzymał puchar Starosty Goleniowskiego oraz słodki poczęstunek ufundowany tradycyjnie przez firmę „Asprod”.
 W  występach artystycznych rozpoczynających zawody zaprezentowały się uczennice  i  uczniowie
Zespołu Szkół z Goleniowa.
11 występujących drużyn reprezentowało: Zespół Szkół z Goleniowa, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Nowogardu, Zespół Szkół nr 10 ze Szczecina, Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz
Środowiskowy Dom Samopomocy z Goleniowa.
 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak