Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2015/2016      Wrzesień 2015
 

  „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2015” W ZESPOLE SZKÓŁ W GOLENIOWIE 
Akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2015” w Zespole Szkół odbyła się dnia 18 września i trwała od godziny 10.30 do 12.15. W akcji brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej – 35 osób, uczniowie Gimnazjum – 28 osoby, uczniowie Zasadniczej Szkoły zawodowej – 15 osób oraz uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy – 9 osób. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie uczniów na problemy związane z zanieczyszczaniem środowiska przez odpady, przybliżenie pojęcia segregacji odpadów i recyklingu oraz wyzwolenie u uczniów aktywności na rzecz najbliższego środowiska. Przeprowadzono zajęcia o charakterze informacyjno – problemowym, w trakcie których przybliżono uczniom problem przepełnionych wysypisk i potrzeby przeciwdziałania dalszemu gromadzeniu śmieci i odpadów. Podczas akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015” uczniowie zebrali 23 worki 120-litrowe z odpadami porzuconymi w okolicy szkoły. Zebrane śmieci złożono przy szkolnym śmietniku i poinformowano Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej o potrzebie wywozu zebranych odpadów.

Szkolny koordynator akcji - Sylwia Piórkowska-Zubko Rejs na Betonowiec - 17.09.2015 r. klasy I-III gB i IV bc Zespołu Szkół w Goleniowie wybrały się na wycieczkę do Lubczyny, aby popływać łodzią żaglową, pod czujnym okiem sternika, Pana Marcina Spiżewskiego. 


Mimo, że pogoda rano mało sprzyjała rejsom po jeziorze, podczas wypływania już świeciło piękne słońce. Łódź była duża i piękna, a uczniowie zachwyceni możliwością pomocy. Trzeba było ją najpierw odcumować i na linach przyciągnąć do brzegu. Każdy chciał pomagać przy stawianiu żagli. Nauczyliśmy się, co to jest knaga, i co znaczy zaknagować i odknagować. Podczas rejsu opłynęliśmy Betonowiec. Udało nam się zobaczyć gniazdo i obserwować lot orła bielika. W piękny słoneczny dzień podziwialiśmy przyrodę jeziora Dąbie. Pan sternik Marcin, bardzo ciekawie opowiadał o faunie i florze jeziora. Po przypłynięciu, na zgłodniałych żeglarzy czekało rozpalone ognisko. Mogliśmy zatem posilić się kiełbaskami i w cudownym nastroju wracać do szkoły. Długo będziemy wspominali wrażenia związane z rejsem łodzią.

więcej 01.09.2015 r. - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak