Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2016/2017      Listopad 2016

 Konkurs na Najładniejszą Zakładkę do Książki 


Koniec listopada to czas, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej, działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie, mogli stworzyć zakładkę do książki według swojego pomysłu.  Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrywanie własnych uzdolnień, a także kształtowanie poczucia estetyki oraz doskonalenie sprawności manualnych. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką plastyczną. Efekty prac najmłodszych można było podziwiać w bibliotece szkolnej oraz na wystawie na holu (II piętro).

Z przyjemnością ogłaszamy nazwiska laureatów konkursu…

Kategoria klasy I-III

Miejsce:

1.      Bartłomiej Cieślak

2.      Roksana Głowacka

3.      Klaudia Czarnik

Kategoria  klasy IV-VI:

Miejsce:

1.      Wiktoria Drzewiecka

2.      Tomasz Mroziak

3.      Weronika Mroziak

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. 
D.Szkudlarek i B.Wróbel
 
 


 29 listopada w świetlicy Zespołu Szkół odbyła się zabawa andrzejkowa. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji, omówiliśmy znane i popularne wróżby dawniej i dziś. Potem rozpoczęliśmy zabawę. Przy stanowiskach wróżbitów mogliśmy poznać swoją przyszłość, np. losując cukierka z wróżbą, przekuwając serduszka z imieniem przyszłego wybranka /wybranki, lejąc wosk przez dziurkę od klucza czy też biorąc udział w zabawie z butami, wróżącej, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy muzyce oraz układy taneczne wykonane samodzielnie przez dzieci. Było bardzo miło i wesoło! Oczywiście wszyscy wiedzą, że wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat! 
Agnieszka Morawska 
25.11.2016.r. Uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Goleniowie, spotkali się z Misiem, aby świętować jego urodziny.


Miś, który odwiedził dzieci, zaprosił je do wspólnego tańca oraz misiowej gimnastyki. Były konkursy, zagadki i zabawy ruchowe. Trzeba było wykazać się wiedzą o najpopularniejszych misiach z bajek. Na zakończenie, Miś oraz dzieci, zajadali się misiowym tortem miodowym, wykonanym przez starszych kolegów ze Szkoły Zawodowej.

więcej


 
Rywalizacja w tegorocznym konkursie Wiedzy o sporcie i zdrowiu. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki oraz test - wszystko z zakresu wiedzy sportowo- zdrowotnej. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy spróbowali ciasta marchewkowego oraz jabłkowego, które były przygotowane przez uczniów klasy zawodowej. 


W grupie starszej I miejsce zajęła ekipa klasy III ZSZ w składzie: E. Młudzik, W. Barycza, D. Kropidłowska

II miejsce zajęła klasa 3ga, natomiast III miejsce klasa 3cZSZ.

W kategorii młodszej drugi rok z rzędu zwyciężyła klasa 6a w składzie: N. Młudzik, M. Markiewicz, J. Garbaciak. 

II miejsce zajęła klasa 4/5/6b, natomiast 3 klasa 4/5a.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz drobne upominki rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!!! 

N. Mełech

więcej

 

 
Uczniowie klasy Ibc Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym, „Aby zdrowym być jesienią” organizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami integracyjnymi nr 4 im. B. Chrobrego w Goleniowie. 


Wiktor Jabłoński zajął V miejsce, Piotr Kubiak otrzymał wyróżnienie, Oliwier Miłek otrzymał dyplom za udział w konkursie.  Gratulacje dla laureatów. 

Dorota Baczewska

 

 
W dniu 23 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy I, II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 do Fabryki ,,Cukier – Lukier” w Szczecinie. 


Celem wycieczki była obserwacja pokazu i udział w warsztatach z zakresu cukiernictwa oraz rozwijanie zainteresowań młodzieży z gastronomii. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem i strukturą obiektu fabryki ,,Cukier – Lukier”. Młodzież mogła samodzielnie wykonać wyroby cukiernicze - lizaki. Warsztaty dla uczniów były przyjemną i wesołą zabawą. W trakcie wycieczki dopisywał wszystkim humor. 

Alicja Rotter

więcej

 

 Trzeci czwartek listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.Kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży jest skutecznym działaniem w szeroko pojętej profilaktyce. Zespół Szkół w Goleniowie włączył się w obchody Światowego Dnia Rzucenia Tytoniu. Celem takiej akcji jest zmniejszenie narażenia dzieci i młodzieży na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie. Program realizowany był przy współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Goleniowie. W ramach akcji zostały przeprowadzone pogadanki na lekcjach wychowawczych. Ponadto uczniowie z zaangażowaniem przygotowali plakaty antynikotynowe informujące o szkodliwości i skutkach tego nałogu. Dziękuję całej Radzie Pedagogiczne przy realizacji programu profilaktycznego pod nazwą; Światowy Dzień Rzucenia Tytoniu. 

Beata Wróbel


 
 Dnia 16 listopada uczniowie III klasy szkoły zawodowej o kierunku Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej przygotowali stoły na konferencję "SOS dla dzieci i młodzieży",
 
  
 
która odbyła się w Urzędzie Miasta i Gminy Goleniów. 
Katarzyna Taraska W dniu 10 listopada 2016 r. społeczność Zespołu Szkół uczciła 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych jak i wywołujących wzruszenia prezentacji fragmentów historii naszego kraju przygotowanych przez naszych uczniów. Całości dopełniła scenografia zaaranżowana przez nauczycieli przy współudziale uczniów szkoły. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno-filmowo-muzycznego. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. 

Jolanta Paś


 
 Dnia 08.11.2016 roku w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs "Jesteś tym co jesz". W konkursie uczestniczyło 18 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań. Zwycięzcami konkursu ,, Jesteś tym co jesz” są następujący uczniowie: 

  • uczennica klasy III Kucharz Emilia Młudzik zajęła I miejsce, 
  • uczeń klasy III Kucharz Rafał Lieder zajęła II miejsce, 
  • uczeń klasy II Kucharz Daniel Stępień zajął III miejsce. 

Zostały również przyznane trzy wyróżnienia dla uczniów: Żaneta Janowska, Paulina Rogala, Julita Raczyńska.
Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i znacznym zasobem wiedzy kulinarnej. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. 

Nauczyciele przedmiotów zawodowych Alicja Rotter i Barbara Całkiewicz


 

 W dniu 02.11.2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie odbył się coroczny konkurs gastronomiczny dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej o kierunku kucharz. Tematyką tegorocznego konkursu były „ Inspiracje z ciasta naleśnikowego”. Jury oceniało smak oraz ogólną prezentacją potrawy. W konkursie kulinarnym I miejsce zdobyła uczennica klasy II zasadniczej szkoły zawodowej Paulina Rogala. Na zakończenie konkursu najlepsi laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody niespodzianki.    


 
 

 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak