Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
 
 
25.11.2011 r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pod nazwą „DZIEŃ GOFRA”,
 
 
 
zorganizowana przez Paulinę Gwardiak, Justynę Rychłą oraz wychowanków tych pań. Klasy 4-5 „b” i 1 SPP samodzielnie zajęły się dekoracją stoiska, wypiekami oraz sprzedażą. Za 1zł można było kupić ciepłego i pysznego gofra z dodatkami. Największym powodzeniem cieszył się dżem robiony przez Panią Dyrektor.
Własnoręczne wypieki znalazły wielu fanów i tym sposobem uzbieraliśmy 173zł na leczenie naszej koleżanki.
Wszyscy wiedzieli, że gdy gofra kupujesz, to życie ratujesz!
 
 
17 listopada 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół mieli okazję spotkać się
z funkcjonariuszem Policji …

W ramach działań Szkolnego Programu Profilaktyki zaprosiliśmy do naszej szkoły Panią st. insp. Magdalenę Bieniek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii na prelekcję „ Przejawy demoralizacji oraz czyny karalne i ich konsekwencje”. Pani st. insp. w przystępny sposób wytłumaczyła uczniom trudne pojęcia prawne, takie jak: demoralizacja, czyny karalne, przestępstwo, funkcjonariusz państwowy, kontrakt z Policją.
Obrazowo opowiedziała, co dzieje się z młodą osobą, która nie przestrzega przepisów prawa. Słuchacze (bojąc się aresztowania!) byli bardzo zdyscyplinowani, a niektórzy próbowali nawet zadać pytanie. Strach opuścił zainteresowanych dopiero po oficjalnym spotkaniu i wówczas mogli zaspokoić swoją ciekawość. Na zakończenie, uczniowie zostali zaproszeni do odwiedzenia Komendy Policji w Goleniowie. Oczywiście chętnie zobaczymy gdzie i jak pracują funkcjonariusze Policji.
Ps. Wielu uczniów wyraziło miłe zdziwienie, że Policjant może być tak sympatyczny i atrakcyjny.
Pedagog
 
 
W dniu 10.11.2011r. w Zespole Szkół przy ul. Wojska Polskiego
w Goleniowie odbyła się uroczysta Akademia z okazji obchodów
Święta Niepodległości.
Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Jolanty Paś, p. Pauliny Gwardiak i p. Remigiusza Skierskiego przygotowali krótką inscenizację dla społeczności szkolnej, przybliżającą wiadomości z okresu tak ważnego dla Polaków wydarzenia historycznego. Każdy z uczestników Akademii posiadał samodzielnie wykonany kotylion w barwach narodowych. Kiedy zabrzmiał Hymn Narodowy niejednemu zakręciła się łza w oku…
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak