Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2019/2020      Październik 2019

 30.10.2019 r. Uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia oraz uczniowie klasy 5/7bc, mieli przyjemność obejrzeć dedykowane im przedstawienie "Don Kichot", transmitowane na żywo z Łodzi z Teatru Pinokio.Młodzież z zainteresowaniem śledziła losy błędnego rycerza, głoszącego piękno i cnoty wszelakie, wybranki swego serca Dulcynei. Była to miła i sympatyczna przygoda z teatrem, którą z pewnością młodzi uczniowie będą kontynuować w przyszłości. W dniu 25 października 2019 r. uczniowie Branżowej Szkoły przy Zespole Szkół w Goleniowie uczestniczyli w wycieczce do Banku PKO SA i fabryki Crown Packaging. 


Celem wycieczki było kształtowanie pozytywnego wizerunku ucznia w środowisku społecznym jako potencjalnego pracownika, klienta i użytkownika. W banku Pani Kierownik Banku PKO SA przeprowadziła krótką prelekcję na temat założenia konta oraz jego użytkowania,  a następnie uczniowie uczestniczyli w dniu otwartym w Crown Packaging. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia fabryki oraz zostali zapoznani z jej procesami produkcji zakrętek do słoików i wieczek do puszek z napojami. Młodzież mogła zapoznać się z profesjonalnymi maszynami tworzącymi proces produkcji, na jakich w przyszłości być może będzie pracować oraz ze ścisłym przestrzeganiem przepisów bhp. Dzięki wizycie w Crown Packing uczniowie zrozumieli jak ważne jest przestrzeganie przepisów bhp, żeby nie zakłócać etapów produkcji. Podczas wycieczki towarzyszyła nam wspaniała pogoda, a wszystkim dopisywał humor.

więcej

 


 W piątek 25 października 2019 r. w Zespole Szkół  obchodziliśmy Dzień Dyni.Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy grupę sześciolatków z przedszkola Stokrotka w Goleniowie. Był to dzień wyjątkowy, wypełniony licznymi zabawami i zadaniami do wykonania. Każdy mógł spróbować kompotu z dyni oraz przepysznych placuszków z dyni. Na koniec imprezy obowiązkowo Fotobudka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

                                                                                                                                                   Dorota Baczewska

więcej

  

 W ramach akcji MEN "Szkoła pamięta" uczniowie Szkoły Podstawowej
z klas: 2ac, 3bc i 5b wchodzących w skład Zespołu Szkół w Goleniowie, odwiedzili na cmentarzu komunalnym w Goleniowie groby osób zasłużonych i cenionych w goleniowskiej społeczności. Te szczególne dni skłaniają nas do zadumy i refleksji nad ludźmi, których już nie ma wśród nas, a którzy ze względu na swoje czyny zdobyli szacunek i uznanie. Uczniowie posprzątali bezimienne i opuszczone groby, a na mogiłach zapalili znicze.

 #Szkoła pamięta!

więcej 


 23 października 2019 r. uczniowie Branżowej  Szkoły I stopnia nr 1 oraz Szkoły Podstawowej wchodzących w skład Zespołu Szkół, w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta", zapaliły znicze pod Kamieniem „Pamięci wszystkich, którzy na zawsze spoczęli w ziemi goleniowskiej”. Celem wyjścia było upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń oraz uhonorowanie miejsc pamięci na terenie miasta. 


więcej


 "Szkoła pamięta" - wycieczka patriotyczna W dniu 19 października 2019r. w ramach umowy o współpracy dydaktycznej zawartej pomiędzy naszą szkołą a Szczecińską Szkołą Wyższą Collegium Balticum, na terenie naszej szkoły odbyła się już czwarta wizyta studyjnaoraz zostały przeprowadzone warsztaty dla grupy studentów studiów podyplomowych o specjalności „Oligofrenopedagogika – Edukacja, rewalidacja i wspomaganie dziecka z autyzmem i zespołem Aspergera”. Organizatorem spotkania była pani Justyna Tomala. Podczas spotkania Panie studentki zwiedziły szkołę i zapoznały się z bazą dydaktyczną naszej placówki. Panie były pod ogromnym wrażeniem wszystkich pomieszczeń szkolnych a szczególnie gabinetów specjalistycznych. W dalszej części spotkania, która przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, pod kierunkiem pani Anity Janiszewskiej, Panie zapoznały się z techniką dekorowania przedmiotów metodą decoupage. Tym razem, oprócz dekorowania w/w metodą chusteczników, Panie zmierzyły się z nieco trudniejszym zadaniem. Polegało ono na wtapianiu serwetek na świece. Efekty pracy oraz przebieg zajęć prezentujemy na załączonych zdjęciach. Z informacji zwrotnych od uczestniczek zajęć wynika, że zaproponowana forma zajęć była ciekawa i atrakcyjna. Panie zgodnie stwierdziły, że bliższe poznanie techniki decoupage pozwoli im na późniejsze wykorzystanie zdobytej wiedzy w swojej pracy zawodowej. Notatkę opracowała i sporządziła Justyna Tomala
 W piątek, 18 października, promowaliśmy Zespół Szkół z Goleniowa na Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Goleniowie. Prezentowaliśmy na nich ofertę kształcenia Szkoły Branżowej, jak również sukcesy naszych uczniów. Targi Pracy, najprościej ujmując, mają na celu ułatwienie mieszkańcom naszego miasta i regionu znalezienie pracy bądź zdobycie wiedzy pozwalającej już dziś właściwie pokierować ścieżką swojego rozwoju oraz zapoznanie z aktualnymi ofertami pracy, stażu i szkoleń dla osób poszukujących pierwszego doświadczenia zawodowego jak i osób chcących się przekwalifikować.  Swoją ofertę zaprezentowały różnorodne szkoły województwa zachodniopomorskiego, a także firmy z branży finansowej, handlowej, usługowej, produkcyjnej oraz agencje pośrednictwa pracy.

 


 11.10.2019 r. w Zespole Szkół odbyło się spotkanie społeczności szkolnej, które miało na celu uczczenie Dnia Edukacji Narodowej.Z tej okazji Pan Dyrektor Wojciech Maciejewski, złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a Samorząd Uczniowski, wręczył własnoręcznie wykonane ciasteczka. W tym dniu przyjęliśmy również do grona pierwszoklasistów, których Pan Dyrektor oficjalnie pasował na uczniów Zespołu Szkół. Przywitaliśmy także nowych uczniów oraz Panią Sekretarz – Joannę Sarosiek, która świetnie poradziła sobie ze ślubowaniem. Kolejnym punktem programu, były zabawy dla całej społeczności szkolnej
z dużą dawką humoru. Dzień ten, spędziliśmy w miłej, świątecznej atmosferze.  
Samorząd Uczniowski W dniu 07.10.2019 r. rozpoczęliśmy w Zespole Szkół w Goleniowie innowację pedagogiczną Carving - dekorowanie potraw i napojów.
 

Młodzież ze Szkoły Branżowej I stopnia nr 1 i Szkoły Przysposabiającej do Pracy poznała podstawy carvingu – sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach. Uczniowie stali się artystami, wykonali ciekawe dekoracje z dyni i cukinii. Dyniowe rzeźby zostały wykorzystane do jesiennej dekoracji stołówki szkolnej.

 
więcej  "Październik – miesiącem ważenia tornistrów”W Zespole Szkół w Goleniowie,  w październiku została przeprowadzona akcja ważenia tornistrów. Jest to ogólnopolski projekt, skierowany do uczniów, prowadzony w partnerstwie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Działania edukacyjne realizowane w ramach akcji dotyczyły profilaktyki chorób układu ruchu, adresowane do rodziców i opiekunów uczniów szkół podstawowych, aby regularnie kontrolowali zawartość plecaków swoich dzieci, do nauczycieli, by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników, zeszytów oraz do uczniów, edukując ich, jak prawidłowo spakować  i nosić tornister. Z przeprowadzonych badań wynika, że średnia waga tornistrów to 3,5 kg, najcięższe ważyły: 7,4 kg, 7,2 kg, 6,3 kg. Podczas akcji stwierdzono przekroczenie wagi 14 plecaków na 88 badanych. Przyjęto, że ciężar nie powinien być większy niż 10 % wagi ucznia. W ważeniu uczniów i tornistrów wzięła udział pielęgniarka szkolna Danuta Ulas oraz koordynator Szkoły Promującej Zdrowie. Stwierdzono, że uczniowie zabierają do szkoły coraz więcej rzeczy dodatkowych np. zeszyty do kolorowania, dodatkowe butelki z napojami, śniadaniówki, termosy. W Zespole Szkół w Goleniowie objęto ważeniem uczniów Szkoły Podstawowej, Przysposabiających do Pracy oraz Branżowej Szkoły I stopnia.  Następnym krokiem będzie przekazanie wychowawcom listy uczniów noszących ciężkie plecaki i poinformowanie rodziców podczas najbliższego zebrania o konsekwencjach noszenia takich ciężarów i znalezienia wspólnego rozwiązania, wskazanie na konieczność pozostawiania niektórych rzeczy w szkolnych szafkach, które każdy uczeń w naszej szkole posiada, aby trwale wyeliminować problem zbyt ciężkich tornistrów.

Katarzyna Taraska Najmłodsi uczniowie klas I-III Zespołu Szkół w Goleniowie przystąpili do XI-tej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Przed nami ciekawe zadania do wykonania i  materiały stworzone w oparciu o techniki efektywnego uczenia opracowane przez metodyków, których zastosowanie z pewnością ułatwi zapamiętanie przyswajanego materiału. Koordynator programu - Dorota Baczewska

 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak