Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2013/2014      Luty 2014

 
   STOP NUDZIE- FERIE W BUDZIE! Czyli krótka relacja z ferii 2014. Jeśli komuś ferie zimowe kojarzą się z siedzeniem w domu przed komputerem, to zapraszam do nas! Stowarzyszenie „Niepokonani”  udowodniło, że jest inne rozwiązanie! Bogata oferta zajęć zapewniła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wspinaczka, kręgle, warsztaty garncarskie, kino, pokaz fajerwerków, nocka  w szkole, dyskoteka…  Gdyby satysfakcja była mierzona w ruchu, to my jesteśmy rekordzistami! Na zachętę odsyłam do galerii zdjęć! 

 

 WALENTYNKI 2014 W ZESPOLE SZKÓŁ W GOLENIOWIE


W tym roku towarzyszyło nam hasło „Na świętego Walentego- nakarm ukochanego”. Klasy przysposabiające do pracy i szkoła zawodowa pomogły sprawdzić, czy przez żołądek rzeczywiście trafimy do serca! W zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski kawiarence, mogliśmy napełnić nasze brzuchy domowymi wypiekami, owocowymi galaretkami, hamburgerami, frytkami… Ale kto, w takim dniu liczyłby kalorie. Całemu wydarzeniu towarzyszyła oprawa z miłosnymi utworami oraz wszechobecny kolor czerwony.


więcej

 

 

 12.02.2014 roku przywitaliśmy w naszej szkole uczniów 

OREW z Przybiernowa. 


Zaproszonych gości oprowadziliśmy po naszej nowej placówce oraz ugościliśmy smacznym  poczęstunkiem. Wspólnie bawiliśmy się świetnie na dyskotece zorganizowanej przez naszych uczniów dla zaproszonych gości. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania.


więcej

 

 W dniu 11 lutego 2014 r. (wtorek), w klasie informatycznej Zespołu Szkół w Goleniowie odbył się finał VI Komputerowego Konkursu Skoków Narciarskich.Impreza odbyła się w dwóch kategoriach. W pierwszej wzięło udział siedmiu uczniów, którzy pozytywnie przebrnęli przez eliminacje dwa tygodnie wcześniej. W drugiej troje najlepszych nauczycieli. Zawodnicy rywalizowali na sześciu skoczniach i suma zdobytych punktów decydowała o miejscu w końcowej klasyfikacji. Przedstawia się ona następująco:

Kategoria uczniów Zespołu Szkół:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

1

Paweł Skrzecz

2

Mateusz Sikora

3

Marcin Walczak

4

Klaudiusz Dudziński

5

Filip Dudziński

6

Bartosz Dudziński

7

Krystian Walczak

Kategoria nauczycieli Zespołu Szkół:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

1

Remigiusz Skierski

2

Jerzy Ratajczak

3

Julia Kowalczyk


 
Po zakończeniu konkursu dyr. szkoły Marzanna Gąsior wręczyła uczestnikom puchary i medale oraz upominki ufundowane przez Starostę Goleniowskiego.

 


 Konkurs fotograficzny „Ćwiczyć każdy może” 
Odbijamy i podrzucamy! Wszystko co okrągłe, lekkie, co odbijać i podrzucać się da! Głową, nogą, ręką!

             

Erni odbijający balona- nieważne czym i jakJ Byle utrzymać w powietrzu! A na koniec namalować buźkę taką, jaką całą lekcję była mojaJ Marta- mistrzyni w skokach na piłce „uszatce”. Nie tylko w ilości ale i w jakości. A do Małysza, a teraz to w sumie bardziej do StochaJ niewiele już jej brakuje w wysokościach lotówJ
 Szkolne zawody w przeciąganiu liny w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może”. 11 lutego w naszej szkole odbyły się zawody w przeciąganiu liny. 

 


 

Frekwencja dopisała. Udział wzięli uczniowie wszystkich klas szkoły. Łącznie wystartowało 15 drużyn. Emocji nie brakowało. Doping był gorący i głośny. Zawodnicy wykazali się siłą i wolą walki. W klasach najmłodszych wygrali uczniowie klasy 1-3c p. Sylwii. W kategorii szkoły podstawowe jak przystało na najstarszych- klasa 6a p. Asi.

W kategorii seniorów szkolnych klasa 3ga pani Agnieszki. Serdecznie gratulujemy a imprezę wpisujemy do cyklu imprez dorocznych.

Natalia Grzyb


 

 

Kolejne zadanie w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może” pod hasłem „odbijamy”. 

 

 
Z cyklu ciekawe lekcje wychowania fizycznego. 
Wyścigi rzędów zorganizowane w klasie 4a oraz 4-6b. Po wspólnej rozgrzewce rozpoczęliśmy rywalizację sportową. Emocji nie brakowało. Każde zadanie było wykonywane z piłkami oraz pokazywało jak wiele różnych ćwiczeń można wymyśleć z ich użyciem.Uczniowie między innymi musieli ścigać się na kocykach, biec slalomem, kozłować piłkę czy skakać na piłce „uszatce”. Wszyscy dobrze się bawili i aktywnie spędzali czas.

Natalia Grzyb


 

 

Zadanie w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może” pod hasłem: odbijamy.
Wszystko co okrągłe, lekkie, co odbijać i podrzucać się da! Głową, nogą, ręką!
Uczniowie klasy 4a i 4-6b zadanie to zaliczyli wzorowo!!! Zajęcia z balonami przyniosły wiele radości i z całą pewnością zostaną powtórzone!! Zabawa była przednia. Ile odbić balonami wspólnie wykonaliśmy? Nie wiemy. Z całą pewnością było ich bardzo dużo! Na koniec każdy na swoim balonie namalował buźkę, która przedstawiała jak było na lekcji.
 

Natalia Grzyb
 Zgodnie z zapowiedzią, po odbytych 25 stycznia zawodach „Strongman Junior”, przyszedł czas na zmagania starszych siłaczy w ramach „Strongman Senior”. W czwartek 6 lutego do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, działających przy Zespole Szkół w Goleniowie. 
 

 
Choć ciężarowcy startowali tylko w jednej konkurencji – wyciskaniu sztangi leżąc, to emocji było co niemiara. Co chwila na gryfie sztangi pojawiały się kolejne talerze, które robiły wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności. Stawka rosła wraz ze wzrostem podnoszonych kilogramów i wykruszaniem się kolejnych zawodników z rywalizacji. Po pasjonującej i wyrównanej walce poznaliśmy w końcu zwycięzcę, którym okazał się uczeń klasy III gimnazjum – Klaudiusz Dudziński z wynikiem 70 kg. Pokonał on wagą ciała Jacka Kuźmirka. Trzeci był Krystian Walczak.
 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak