Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2019/2020      Czerwiec 2020

 Akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. 

Zespół Szkół w Goleniowie przyłączył się do akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Organizatorem Akcji jest Fundacja Polskich Wartości (Wojciech Woźniak, Łukasz Szełemej, Sylwia Kudelska) a współorganizatorem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej (ks. Maciej Szmuc). Dzięki  gorącemu wsparciu społeczności szkolnej –uczniów, nauczycieli i rodziców oraz SOSW w Nowogardzie, innych instytucji i  osób prywatnych, które wsparły zbiórkę   okazując wielkie serce,  zebraliśmy wspaniałe pomoce i prezenty dla uczniów szkoły w Pikieliszkach na Litwie w rejonie wileńskim.  Przez kilka miesięcy nie mogliśmy ich dostarczyć ze względu na epidemię ale dziś dotarły dzięki Fundacji Polskich Wartości. Sprawiliśmy ogromną radość polskim dzieciom uczącym się w tej szkole na obczyźnie. Poniżej fotorelacja z wizyty. 

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

Wszystkim, którzy się przyłączyli serdecznie dziękujemy. Planujemy ponowić akcję wiec zapraszamy do kontaktu i wsparcia wszystkich, którym los rodaków a zwłaszcza dzieci nie jest obojętny. Więcej informacji o akcji na stronie Fundacji polskich Wartości:   https://www.polskiewartosci.pl/ 

Jolanta Paś

 Realizacja innowacji pedagogicznej na lekcjach matematyki w Branżowej Szkole w II półroczu roku szkolnego 2019/2020. 


W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 1BK i 1BH zaczęli realizować na lekcjach matematyki zagadnienia w ramach innowacji pedagogicznej „Po co się tego uczę czyli matematyka w życiu codziennym”. Zajęcia innowacyjne odbywały się raz w miesiącu na jednej lub dwóch godzinach lekcyjnych w każdej z klas. Głównym założeniem innowacji było wdrożenie metod aktywizujących uczniów ( Matematyczne Stacje Badawcze, doświadczenie, zajęcia z pytaniem problemowym), rozwijanie ich praktycznych umiejętności, aranżowanie przestrzeni w klasie w sposób inny niż na tradycyjnych lekcjach, co ma motywować uczniów do podejmowania aktywności.

W II półroczu zrealizowane zostały następujące zagadnienia tematyczne:

   • Nasz budżet, czyli jak gospodarować pieniędzmi.
   • Jak planować budżet rodzinny.
   • Magiczna matematyka (szyfry, łamigłówki).
   • Statystyka – to da się policzyć.
   • Ile czasu zajmie podróż samochodem wzdłuż granic Polski? Ile zapłacimy za tę podróż?
Trzy ostatnie zagadnienia realizowane były zdalnie z wykorzystaniem materiałów umieszczanych na wirtualnej tablicy (Padlet). 

Renata Bojda

 

 W dniu 19.06.2020 r. zostały ogłoszone wyniki z Wojewódzkiego Integracyjnego Konkursu Gastronomicznego pt. "Słodko, zdrowo, owocowo”.  


Organizatorem konkursu był  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2  im. Czesława Piskorskiego w Szczecinie. Głównymi celami konkursu było aktywizowanie  młodzieży do doskonalenia zawodowego w warunkach zdalnego nauczania oraz rozwijanie pasji, zainteresowań i uzdolnień związanych z przygotowywaniem deserów i wypieków z owocami. Zadaniem uczestników było przygotowanie kolorowego deseru lub ciasta z użyciem dowolnego owocu w warunkach domowych Uczennica Nikola Garbaciak z klasy I Szkoły Branżowej I-go stopnia nr 1 z Zespołu Szkół w Goleniowie zajęła I miejsce  w kategorii ,,Kolorowy wypiek z owocami”. Uczennica wykonała tort, który nazwała ,,Rajskie serce”. Uczeń Szymon Tomczyk z klasy I Szkoły Branżowej I-go stopnia nr 1 z Zespołu Szkół w Goleniowie w kategorii "Kolorowy wypiek” za wykonanie ciasta ,,Mech leśny” zdobył III miejsce. Uczniowie w warunkach domowych wykonali powyższe wypieki. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Alicja Rotter

więcej

 

 Podsumowanie XI edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” 


W roku szkolnym 2019/2020 najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie realizowali zadania XI edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.  Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie.  Od listopada uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o  opracowane materiały edukacyjne. Podsumowaniem zajęć było przystąpienie uczestników do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Każdy uczeń otrzyma Dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie, a   szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem ,,Akademii Bezpiecznego Puchatka”. 

Koordynator 

Dorota Baczewska

 


 

 W dniu 02.06.2020 r. został zatwierdzony protokół wyłonienia laureatów VII edycji Konkursu pn. „Poszukiwacze smaków”. Uczennica Nikola Garbaciak z klasy I Szkoły Branżowej I-go stopnia nr 1 z Zespołu Szkół w Goleniowie otrzymała wyróżnienie od Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy za przygotowanie oraz opis potrawy regionalnej – „Barszcz czerwony na zakwasie z pasztecikami krucho – drożdżowymi z kapustą i grzybami”. 


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak