Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2014/2015      Październik 2014

 
 W dniu 30 października 2014 roku odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy I, II, III Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz klasy III Szkoły Przysposabiającej do Pracy do Pogorzelicy i Niechorza.Celem wycieczki było kształtowanie pozytywnego wizerunku ucznia w środowisku społecznym jako potencjalnego pracownika, klienta i użytkownika oraz zaprezentowanie młodzieży  Kompleksu Wczasowego SANDRA SPA w Pogorzelicy oraz mniejszego obiektu– restauracji Bistro Jola w Niechorzu. Uczniowie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych udali się do restauracji Bistro Jola w Niechorzu, gdzie bardzo miło zostali przywitani  przez właścicielkę restauracji. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem i strukturą restauracji. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Kompleksie Wczasowym Sandra Spa w Pogorzelicy. Po obiekcie oprowadzała nas sympatyczna pani Aleksandra, która pokazała nam całe zaplecze gastronomiczne oraz rozrywkowe obiektu. Młodzież mogła  zapoznać się z profesjonalnymi urządzeniami gastronomicznymi, na jakich w przyszłości być może będzie pracować. 

Podczas wycieczki towarzyszyła nam wspaniała pogoda a wszystkim dopisywał humor. 
 
 Dnia 23 października delegacja Zespołu Szkół w Goleniowie wzięła udział w marszu „STOP PRZEMOCY”. Ubrani w niebieskie koszulki poszliśmy na miejsce zbiórki- goleniowskie Planty. Tam udało nam się zrobić zdjęcie z burmistrzem- Panem Robertem Krupowiczem. Po oficjalnym otwarciu, w asyście Policji, przemaszerowaliśmy przez miasto na stadion. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie deklaracji Panu Burmistrzowi z naszymi podpisami „Szanuję, nie biję”.

 22 października klasy I-III b, I a, IV-VI b i I-III bca były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Tarnówku. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Nie przeszkadzała nam zła pogoda. Każdy znalazł dla siebie ciekawe zajęcie. Karmiliśmy zwierzęta, jedliśmy kiełbaski, popcorn, watę cukrową i korzystaliśmy z fantastycznego placu zabaw. Nie chciało nam się wyjeżdżać i chcielibyśmy wycieczkę powtórzyć.
 
 21 października 2014 roku podczas XI Spotkań Artystycznych 
 


uczestnicy koła teatralnego „Jestem inny niż mnie znacie” zaprezentowali swój najnowszy spektakl pt. „ Jesteś cudem”. W ramach nagrody młodzi aktorzy otrzymali zaproszenia do Teatru Lalek Pleciuga oraz bardzo ciekawe instrumenty – kije deszczowe, które na pewno wykorzystają w kolejnych przedstawieniach. 21.10.2014 r. - LEKCJA PRAWA w SĄDZIE 14.10.2014 r. - Dzień Edukacji Narodowej
 

 

 

Z okazji upamiętnienia kolejnej rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez sejm rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Nasi uczniowie z tej okazji przygotowali dla swoich nauczycieli, jak również dla pracowników szkoły własnoręcznie przygotowany prezent. Koordynatorem tych działań była klasa I Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku kucharz, ponieważ prezentami były słodkie ciastka w kształcie serduszka, własnoręcznie przygotowane, upieczone i udekorowane przez tę klasę.

Wszystkim nauczycielom w tym szczególnym dniu życzymy wytrwałości w działaniu, satysfakcji z wykonanych planów, uśmiechniętych buziaków dzieciaków, cierpliwości i radości – wdzięczni uczniowie.

 

więcej 
  10 października 2014 r. - „JESTEŚ CUDEM”


Tym razem koło teatralne „Jestem inny niż mnie znacie” przekazało nam ze sceny przesłanie – JESTEŚ CUDEM! Scenariusz przedstawienia  powstał na podstawie książki Grzegorza Kasdepke „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci.” Horror to wyjątkowy! Zarazem mrozi krew w  żyłach, ogrzewa nasze serca i koi zmysły. Aktorzy (a przede wszystkim ich cienie) pokazują, jak czasami daleko są nasze światy (dorosłych i dzieci). Prowadzą nas za rękę poprzez codzienne emocje. Odwiedzamy z nimi krainę dzieciństwa i dochodzimy do samego początku istnienia. I już wiemy, że jedyną drogą, aby się spotkać - dorosnąć i zarazem być dzieckiem jest MIŁOŚĆ! Dzięki niej jesteśmy! A każdy z nas jest jedynym w swoim rodzaju cudem! Pamiętajcie o tym  - Wy Cudowni Aktorzy i Ty Cudowna Widownio! Spektakl został przygotowany przez członków Stowarzyszenia „Niepokonani”, w ramach projektu „Zobacz we mnie człowieka” (zadanie dofinansowane przez Gminę Goleniów). Aktorzy wystąpią jeszcze na scenie Goleniowskiego Domu Kultury:

    • 17 października 2014r. o godz. 9.30 i 11.30 dla szkół i przedszkoli
    • 27 października 2014r. w ramach Artystycznych Spotkań Osób Niepełnosprawnych.
W naszej szkole 3 października 2014 roku świętowaliśmy Dzień chłopaka.Gry zabawy i konkursy umilały uczniom czas, a dziewczyny uśmiechnięte – zdziwionych chłopaków do zabawy wciągały. Była bitwa na pytania, które klasa 1, 2 i 3 gimnazjum przygotowała. Chłopcy dzielnie walczyli i zwyciężyli, czym udowodnili, że nie obca im zalotka, tipsy, e-liner, czy też cienie, prostownica i lokówka brak problemów z odróżnieniem. Nasi Panowie nam zaimponowali, gdy bezbłędnie na wszystkich markach samochodów się rozpoznali. Wtem pojawili się, trzej rycerze, bardzo dzielni, którzy dali sobie zrobić na twarzy maseczkę i bez uśmiechu i mówienia wytrzymali 10 minut tego cierpienia. Inni trzej Panowie, próbowali chodzić w strojach, które sami zaprojektowali, do tego szpilki wypróbowywali, nie było łatwo, ale radę dali, dziewczyny już u nich kreacje pozamawiały. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a naszym chłopakom życzymy…

Śmiej się dużo, rozrabiaj mało,
na zawodach biegnij śmiało,
bądź mądrzejszy niż komputer,
szybszy niż japoński skuter.

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak